کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیاز درمانی :برای درمان این ۵ بیماری از پیاز استفاده کنید

پیاز شگفتی کوچکی از طرف مادر طبیعت است. ادعا می‌شود پیاز می‌تواند هر چیزی را درمان کند. اگرچه اغراق‌آمیز است، اما قطعا نباید فواید پیاز را دست کم گرفت. در این نوشتار مطالب جالبی از پیاز درمانی و روش های درمانی با پیاز مطرح می شود.

پیاز درمانی

راه‌های بسیاری برای پیاز درمانی وجود دارد که از پیاز برای درمان تقریبا هر ناخوشی از جمله سرماخوردگی معمولی، تب، و حتی سرطان استفاده کرد.

چه چیزی پیاز را به یک ابرقدرت درمانی تبدیل می‌کند؟

پیاز حاوی یک فلاونوئید قوی به نام کوئرستین است، که آنتی‌اکسیدان، آنتی‌بیوتیک، ضدالتهاب، و آنتی‌هیستامین است. کوئرستین به خاطر توانایی‌اش برای کاهش کلسترول بد هم شناخته می‌شود، در حالی‌که سموم بدن را دفع می‌کند. پیازهای قرمز بهترین منابع کوئرستین هستند، اما می‌توانید از پیازهای سفید و زرد هم برای ناخوشی‌های زیر استفاده کنید:

۱. سرماخوردگی معمولی

برای مقابله با سرماخوردگی با استفاده از پیاز چندین راه وجود دارد:‌

  • خوردن یک پیاز خام کامل قبل از آن‌که سرماخوردگی بدتر شود ـ بهترین حالت، خوردن پیاز هنگام ظهور اولین نشانه‌های سرماخوردگی است
  • نوشیدن چای پیاز که از پیاز، زنجبیل، و عسل آب‌پز تهیه می‌شود
  • خوردن پیاز خام برای پاک کردن سریع سینوس‌ها
  • قرار دادن پیاز کنار رخت‌خواب

در حالی‌که اخرین مورد ممکن است مسخره به نظر برسد، افرادی هستند که این کار را انجام می‌دهند و از توانایی پیاز برای جذب باکتری‌های این چنینی دفاع می‌کنند.

مطلب مرتبط: کاربرد پیاز: ۱۰ فایده شگفت انگیز پیاز که هرگز انتظارش را نداشتید

۲. تب

اولین کاری که افراد دارای تب بالا باید انجام دهند، جمع کردن این موارد است: پیاز، گوجه، و سیر. دوتای اولی را خرد و سیر را ریز کنید. این سه مورد را در یک جفت جوراب بریزید و هنگام خواب بپوشید. دستمالی آغشته به سرکه، ترجیحا سرکه‌ی سیب را هم روی پیشانی قرار دهید.

مطلب مرتبط: برای درمان این بیماری‌ ها شب ها در جوراب خود پیاز بگذارید

۳. سرفه

برای یک سرفه‌ی آزاردهنده، یک پیاز برگ را نصف کنید. بخش بالایی نیمه‌های پیاز را با نصف یک قاشق غذاخوری شکر قهوه‌ای بپوشانید. اجازه دهید نیم ساعت بماند و حل شود، سپس محتویات شربت‌مانند را دوبار در روز بنوشید. گزینه‌ی دیگر آن است که آب پیاز پیاز را همراه عسل بنوشید.

مطلب مرتبط: سم زدایی ریه ها با زنجبیل ، زردچوبه و پیاز

۴. سوختگی

اگر در حال پخت‌وپز بودید و تصادفا خودتان را سوزاندید، از آشپزخانه بیرون نروید. به جای این کار فقط یک پیاز بگیرید، آن را برش دهید و حدودا دو دقیقه مستقیما روی سوختگی قرار دهید.

مطلب مرتبط: ۱۰ فایده پیاز برای سلامتی که تا حالا نمی‌دانستید

۵. زگیل

لازم نیست برای زگیل‌های‌تان دارو بخرید. فقط یک پیاز را مطابق اندازه‌ی زگیل برش بزنید و روی آن قرار دهید. آن را با چسب زخم بپوشانید و خواهید دید که زگیل‌ها طی چندروز برطرف می‌شوند.

درمان‌های خانگی که برای درمان تقریبا هر ناخوشی از پیاز استفاده می‌کنند ممکن است برای عده‌ای مسخره به نظر برسند. ام زمان و حتی علم ثابت کرده‌اند پیاز می‌تواند ترمیم زخم‌ها را تسریع کند و باکتری‌ها و سموم بدن را کاهش دهد، ازین رو بدون مصرف داروهای نسخه شده می‌توانید سالم‌تر باشید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: استث‌نیوز

پیاز درمانی :برای درمان این ۵ بیماری از پیاز استفاده کنید


 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲,۳۴۷ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی