کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تغییر سبک زندگی: پول بیشتری را با ۸ تغییر سبک زندگی تان بسازید

انتخاب‌هایی بکنید تا سبک زندگی دل‌خواه‌تان را بسازید. وقتی صحبت از به‌دست آوردن پول بیش‌تر و افزایش ثروت است، گاهی تنها چیزی که لازم است پایه‌گذاری عادت‌های کلیدی و ایجاد تغییراتی کوچک در سبک زندگی است. در این نوشتار از ۸ تغییر سبک زندگی بحث می شود که باعث می شوند پول بیشتری را به دست آورید.

تی. هارو ایکر در کتاب‌اش به نام “رازهای ذهن میلیاردر” تاکید می‌کند “موفقیت یک مهارت آموختنی است. اگر می‌خواهید یک گلف‌باز فوق‌العاده باشید می‌توانید یاد بگیرید چه‌طور این کار را بکنید. اگر می‌خواهید یک نوازنده‌ی ماهر پیانو باشید، می‌توانید یاد بگیرید چه‌طور این کار را بکنید… اگر می‌خواهید ثروتمند باشید می‌توانید یاد بگیرید چه‌طور این کار را بکنید.”

اگر می‌خواهید یاد بگیرید چگونه ثروتمند شوید- چگونه پول‌تان را افزایش دهید و بر آن مسلط باشید- به این ۸ تغییر سبک زندگی فکر کنید:

۱. با آدم‌هایی رفت و آمد کنید که تحسین‌شان می‌کنید

زن و مرد دریا

اندرو کارنگی، کسی است که قبل از این‌که ثروتمندترین فرد کشور شود از صفر شروع کرد. او همه‌ی ثروت‌اش را مرهون یک اصل می‌داند: مغز متفکر.

منظور از این عبارت این است که اطراف‌تان را با آدم‌های مستعدی پر کنید که دیدگاه‌شان با شما مشترک است، چون هم‌سویی چند ذهن هوشمند و خلاق بی‌نهایت قوی‌تر از تنها یک ذهن است.

به علاوه، ما شبیه آدم‌هایی می‌شویم که با آنها معاشرت داریم، برای همین است که ثروتمندان تمایل دارند با کسانی معاشرت کنند که ثروتمند هستند.

استیو سایبولد، که نویسنده و میلیاردری خودساخته است، توضیح می‌دهد “در بیش‌تر موارد، ارزش خالص ثروت‌تان نشان‌دهنده‌ی سطح نزدیک‌ترین دوستان‌تان است. بودن در اطراف آدم‌هایی که موفق‌تر از شما هستند این احتمال را به وجود می‌آورد که تفکرتان را توسعه دهید و درآمدتان را به بهترین نحو مدیریت کنید. واقعیت این است که طرز فکر میلیاردرها درباره‌ی پول با طرز فکر طبقه‌ی متوسط متفاوت است، و بودن در حضور آنها باعث می‌شود چیزهای زیادی به‌دست بیاورید.”

مطلب مرتبط : کار اشتباه با پول: ۱۷ کار اشتباه که شما با پول تان انجام می‌دهید

۲. یک شغل نیمه‌وقت بگیرید

عکاسی طبیعت

اگر می‌خواهید پول بیش‌تری درآورید، یک راه‌حل ساده این است که بیش‌تر کار کنید-و شما از کار دوم خیلی بیش‌تر از درآمد اضافی کار اصلی‌تان پول به‌دست خواهیدآورد.

شما با کار کردن در زمینه‌های مختلف مجموعه‌ی مهارت‌هایتان را رشد می‌دهید، و شبکه‌ی روابط‌تان را گسترش می‌دهید. به علاوه این فرصتی فوق‌العاده برای تبدیل کردن علایق‌تان- از قبیل عکاسی، موسیقی، تدریس خصوصی، یا مربی‌گری- به پول، یا تبدیل شور و اشتیاق‌تان به درآمد جانبی است.

۳. خودتان را زیر کتاب‌ها مدفون کنید

مرد مطالعه

آدم‌های ثروتمند بیش‌تر ترجیح می‌دهند دانش‌شان را افزایش دهند تا سرگرم شوند-اگر می‌خواهید مانند آنها باشید، تلویزیون را از برق بکشید و در کتاب‌های سرمایه‌گذاری یا تامین مالی شخصی غرق شوید، یا شرح زندگی یک آدم موفق را بخوانید.

سایبولد می‌نویسد”اگر به خانه‌ی یک ثروتمند قدم بگذارید نخستین چیزی که می‌بینید یک کتاب‌خانه‌ی بزرگ پر از کتاب‌هایی است که برای افزایش دانش‌شان درمورد نحوه‌ی رسیدن به موفقیت خوانده‌اند.”

مثلا وارن بافتِ میلیاردر را در نظر بگیرید، او کسی است که برآورد کرده‌است ۸۰ درصد روز کاری‌اش را وقف مطالعه می‌کند.

هرچند ثروتمندان لزوما چندان به افزایش ثروت از طریق تحصیلات رسمی اعتقاد ندارند-بسیاری از موفق‌ترین آدم‌ها تحصیلات رسمی کمی دارند- اما قدرت ادامه دادن به یادگیری مدت‌ها پس از پایان دانشگاه را تحسین می‌کنند.

۴. به انجام کارهای ناراحت‌ کننده عادت کنید

مرد پرش

اگر می‌خواهید ثروت بسازید، موفق باشید، یا در زندگی‌تان پیشرفت کنید، باید به عدم قطعیت یا آسوده نبودن عادت کنید.

آدم‌های ثروتمند به‌طور ویژه‌ای آسودگی را در عدم قطعیت می‌یابند. سایبولد می‌نویسد “آسودگی جسمی، روانی، و عاطفی هدف اصلی ذهنیت طبقه‌ی متوسط است. بهترین اندیشمندان دنیا خیلی زود یاد می‌گیرند ثروتمند شدن آسان نیست و نیاز به آسودگی می‌تواند مخرب باشد. آنها یاد می‌گیرند در عین فعالیت در حالت عدم قطعیت مداوم آسوده باشند.”

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، باید با ناآسودگی کنار بیایید. اگر نمی‌توانید، یاد بگیرید چگونه این کار را بکنید. سایبولد توصیه می‌کند: “آدم‌های فوق‌العاده می‌دانند ثروتمند شدن بهایی دارد، اما اگر استقامت ذهنی لازم را برای تحمل درد موقت داشته‌باشند، می‌توانند برای باقی عمرشان، محصول را که همان ثروت فراوان است درو کنند.”

۵. از حساب‌های پس‌اندازی که سود بالا دارند استفاده کنید

زن و مرد لپ تاپ

احتمالا پولی که در حساب پس‌اندازتان خوابیده‌است رشد ناچیزی دارد. علت‌اش این است که بیشتر ما از “بانک‌های بزرگ” استفاده می‌کنیم که سود بسیار ناچیزی معادل ۰.۰۱ درصد ارائه می‌کنند.

با این نرخ سود، اگر اجازه بدهید یک سپرده‌ی ۱۰۰۰۰ دلاری به مدت یک سال در یک حساب پس‌انداز عادی بخوابد، فقط ۱ دلار سود دریافت می‌کنید، و این سود قبل از مالیات است. یک سپرده‌ی ۵۰۰۰۰ دلاری بعد از یک سال تنها ۵ دلار سود خواهدداشت.

اما اگر از یک حساب پس‌انداز با سود بالا در یک بانک اینترنتی استفاده کنید، به لطف نرخ سود ۱ درصدی، سپرده‌ی ۱۰۰۰۰ دلاری‌تان در عرض یک سال ۱۰۰ دلار و ۵۰۰۰۰ دلار، ۵۰۰ دلار سود خواهدکرد. حساب‌های پس‌انداز برخط با نرخ سود بالاتر حتی سود بیش‌تری برایتان خواهدداشت -بالاترین نرخ موجود ۱.۲۵ درصد است.

درست است که استفاده از حساب پس‌انداز با سود بالا قرار نیست ثروتی بادآورده برایتان بیاورد یا در عرض یک سال شما را ثروتمند کند، اما این روشی آسان برای به‌دست آوردن چند دلار بیش‌تر به واسطه‌ی پولی است که در غیر این‌صورت این چند دلار از دست‌تان می‌رود.

تغییر سبک زندگی ۶: زودتر بیدار شوید

دویدن

آدم‌ها می‌گویند پرنده‌ی سحرخیز آذوقه را به‌دست می‌آورد، و ممکن است این حرف‌ها صحت داشته‌باشد.

سحرخیزها از این مزیت برخوردار هستند که زودتر از دیگران به ایمیل‌ها پاسخ می‌دهند، ورزش می‌کنند، مراقبه می‌کنند، یا حتی قبل از این‌که خیلی از ماها کلید چرت(اسنوز) را فشار دهیم مطالعه می‌کنند- و به همین دلیل شادتر و سالم‌تر هستند.

برخی از قدرتمندترین و موفق‌ترین آدم‌ها به یک تماس تلفنی زودهنگام برای بیداری اعتقاد دارند- اگر برای آنها جواب داده‌است، می‌تواند برای شما هم جواب بدهد.

تغییر سبک زندگی ۷: پول تان را به کار بیندازید

مردان لپ تاپ

یکی از موثرترین روش‌ها برای به‌دست آوردن پول بیش‌تر سرمایه‌گذاری است، و باید این کار را هرچه زودتر آغاز کنید.

رامت ستی در “ثروتمند بودن را به شما آموزش می‌دهم”، که کتاب پرفروش نیویورک تایمز است، می‌نویسد: “به‌طور متوسط، میلیاردرها هر سال ۲۰ درصد درآمد خانوار را سرمایه‌گذاری می‌کنند. ثروت آنها با مقدار پولی که هر سال به‌دست می‌آورند سنجیده نمی‌شود، بلکه به واسطه‌ی نحوه‌ی پس‌انداز و سرمایه‌گذاری‌شان به مرور زمان سنجیده می‌شود.”

بخش فوق‌العاده‌ی آن این است که برای سرمایه‌گذاری نیازی نیست ثروتمند باشید-فقط باید بکوشید به‌طور مداوم بخشی از پول‌تان را کنار بگذارید. هرچه بتوانید پول بیش‌تری کنار بگذارید بهتر است، اما به لطف بهره‌ی مرکب، حتی پول خیلی کم هم می‌تواند موثر باشد.

ساده‌ترین نقطه‌ی شروع، سرمایه‌گذاری در طرح (k)۴۰۱ است. بعد از آن، به اختصاص دادن پول به حساب پس‌انداز بازنشستگی سنتی و پس‌انداز بازنشستگی معاف از مالیات، حساب‌های بازنشستگی فردی با سهم پرداخت و ساختار مالیاتی مختلف فکر کنید- این‌که شما از کدام یک می‌توانید استفاده کنید به درآمد و میزان مالیاتی بستگی دارد که ممکن است این حساب‌ها برایتان در پی داشته‌باشد. اگر هنوز هم پولی برایتان مانده‌است و شدیدا میل دارید به سرمایه‌گذاری ادامه بدهید، می‌توانید صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر شاخص را جست‌وجو کنید، که توصیه‌ی وارن بافت است، یا به پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری برخط که با عنوان روبات‌های مشاور شناخته می‌شوند سر بزنید.

تغییر سبک زندگی ۸: اهدافی تعیین کنید و رسیدن به آن اهداف را در ذهن‌تان تصویرسازی کنید

مرد تنها پول بیش تر

اگر می‌خواهید پول بیش‌تری درآورید، باید یک هدف روشن و طرحی مشخص برای رسیدن به آن هدف داشته‌باشید. پول به سادگی ظاهر نمی‌شود- باید برای آن تلاش کنید.

ایکر تاکید می‌کند آدم‌های ثروتمند انتخاب می‌کنند خودشان را وقف به‌دست آوردن ثروت کنند. این کار مستلزم تمرکز، شهامت، دانش، و تلاش بسیار زیاد است و اگر اهداف دقیق و بینشی شفاف داشته‌باشید این ممکن است: “علت اصلی این‌که بیش‌تر آدم‌ها به خواسته‌هایشان نمی‌رسند این است که نمی‌دانند چه می‌خواهند. آدم‌های ثروتمند کاملا می‌دانند که خواهان ثروت هستند.”

برای درآمد سالانه و ازرش خالص ثروت‌تان فهرستی بنویسید که ایکر آن را “فهرست اهدافی که باید به آنها برسم” می‌نامد. هنگام تعیین چارچوب زمانی برای رسیدن به این اهداف واقع‌گرا باشید، اما در عین حال، بزرگ فکر کنید و از به چالش کشیدن خودتان نترسید.


تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی
منبع: بیزینس اینسایدر

تغییر سبک زندگی: پول بیشتری را با ۸ تغییر سبک زندگی تان بسازید


مطالب مرتبط
کار کردن در مایکروسافت بهتر از گوگل است
اصول بازاریابی: ارزش واقعی جذب مشتری جدید چقدر است؟
صرفه جویی ثروتمندان: ۵ عادت صرفه جویی ثروتمندان که نمی دانستید
چگونه مشکلات شخصی را به محل کار نیاوریم
۶ راه برنده‌شدن در سیاست بازی‌ محل کار
۶ بزرگترین رسوایی شرکت های خودروسازی در تاریخ
افزایش حقوق کارکنان دولت متناسب با نرخ تورم
۱۲ حقیقت جالب درباره دندان هایتان که باید بدانید
مرکز رشد کسب و کار
کارآفرینی چیست ؟
۱۰ سریعترین خودرو جهان
ایده های کسب و کار جدید : ۱۰ بهترین ایده برای شروع یک استارت آپ

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

  1. فاطیما گفت:

    خیلی هم عالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی