کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ساخت پوست مصنوعی برای ترمیم زخم های عمیق

محققان دانشگاه شریف موفق به ساخت پوست مصنوعی جهت ترمیم زخم‌های عمیق شدند.

post.jpg

مریم اشکبوس، کارشناس ارشد توسعه فناوری دفتر توسعه و انتقال فناوری دانشگاه شریف و یکی از محققان طرح ساخت پوست مصنوعی گفت: پوست مصنوعی، برای ترمیم زخم‌های عمیق به ویژه در سوختگی‌ها و دیابتی‌ها کاربرد دارد.

وی به بیان اینکه این پوست مصنوعی به روش الکتروریسی ساخته شده است، افزود: در این پوست، از داروهای خاصی استفاده شده است که می‌تواند بستر مناسبی برای رشد سلول‌های پوست به وجود آورد.

مطلب مرتبط: علت بیماری آلزایمر کشف شد

به گفته اشکبوسی نمونه‌های پوست مصنوعی که در بازار وجود دارد زخم‌های بیماران را دچار عفونت کرده و محیط مناسبی را برای رشد سلول‌های پوست فراهم نمی‌آورد.

وی عنوان کرد: پوست مصنوعی که ما ساخته‌ایم بستر مناسبی برای رشد سلول ایجاد می‌کند و در نهایت باعث ترمیم بافت پوست آسیب دیده خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این پوست مصنوعی خواص پزشکی و مهندسی در کنار یکدیگر قرار گرفته تا محیط مناسبی برای رشد سلول فراهم شود، اظهارکرد: تا کنون نمونه‌های آزمایشگاهی این پوست مصنوعی را تولید کرده‌ایم و نتایج به‌دست آمده بر روی حیوانات مطلوب بوده است.

وی تاکید داشت: امیدوار هستیم که در آینده با تولید پوست مصنوعی گامی در جهت ترمیم زخم‌های عمیق انسان‌ها برداریم.


سایت کسب و کار بازده

ساخت پوست مصنوعی

منبع: مهر


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۹۷ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی