کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پسر دیدوید بکام گارسون رستوران شد

بروکلین بکام پسر دیوید بکام کاپیتان میلیونر سابق شیاطین سرخ و تیم ملی فوتبال انگلیس گارسون رستوران شد.

اگر حوالی غرب شهر لندن زندگی کنید ممکن است یک روز صبح وقتی در یکی از کافه های نزدیک منزل‌تان لاته سفارش می دهید به شدت شوکه شوید چون بروکلین بکام، پسر دیوید بکام ستاره فوتبال، سفارش شما را سرو خواهدکرد!

بکام

بروکلین که متولد چهارم مارس ۱۹۹۹ در انگلستان است به تازگی تولد ۱۶ سالگی‌اش را جشن گرفت. او علاوه بر بازی در تیم آرسنال، دو سال است که کسب درآمد را به جای سرگرمی آخر هفته‌های خود انتخاب کرده است.

پدر او دیوید بکام ستاره اسبق فوتبال انگلستان و مادرش ویکتوریا بکام خواننده معروف گروه «اسپایس گرلز» و طراح مد و لباس است. با وجود ثروت ۱۶۵ میلیون یورویی دیوید و ویکتوریا بکام، پسر ۱۶ ساله آنها که از طریق شرکت در فشن شوهای مادرش به عنوان مدل، به چهره معروفی برای مردم انگلستان نیز تبدیل شده است، تعطیلات آخر هفته‌ها را در قبال دریافت یک حقوق حداقلی در یک کافه مشغول به کار است!

ظاهرا بروکلین با تشویق والدینش تصمیم گرفته به کار و کسب درآمد مشغول شود. شاید به این دلیل که هر دوی آنها موفقیت‌های خود را با تلاش زیاد به دست آورده‌اند. او دو سال گذشته را در این کافه کار کرده، ظرف شسته و از میهمانان کافه پذیرایی کرده است. دیوید بکام نیز در ویدیویی که سی‌ام مارس ۲۰۱۵ از او منتشر شده می‌گوید: «این روزها بچه‌ها مدام کفش و توپ و وسایل مدرن می‌خواهند.

وقتی بروکلیل ۱۴ ساله بود و وسایل جدید درخواست می‌کرد یک روز به او گفتم بهتر است خودش کار کند تا بتواند آنها را تهیه کند! بنابراین تصمیم گرفتیم برایش شغل آخر هفته تعیین کنیم. حالا او آخر هر هفته در یک کافه فرانسوی کار می‌کند و پول تو جیبی هفتگی خود را به دست می‌آورد. من یک میلیونر هستم اما ترجیح داده‌ام فرزندم از نوجوانی با کار آشنا شود.»

beckham2.jpg

بکام دلیل این تصمیم را این طور توضیح می دهد: «من چهار فرزند بین سنین ۲ تا ۱۶ سال دارم. من و همسرم تنها می‌خواهیم فرزندان شادی داشته باشیم. معمولا نوجوان‌هایی که از طریق والدین ثروتمند خود به سادگی به پول و امکانات دسترسی دارند نوجوانان شادی نیستند! چون موجودیت آنها تنها با ثروت خانوادگی‌شان تعریف می شود نه شایستگی‌های شخصی. فرض کنید دخترم دوست دارد معلم شود.

اگر ایستادن در مقابل تعداد زیادی دانش‌آموز و کار تدریس، او را رضایت‌مندتر و شادتر می‌کند پس رسیدن به آن موقعیت یعنی موفقیت برای او. اما اگر من ۵۰ میلیون یورو به او بدهم که بیزنس خود را راه بیاندازد و او تمام روز مجبور باشد در اتاق کار خود بنشیند، همه چیز در نگاهش متفاوت خواهد شد و زندگی‌اش شکل دیگری به خود می‌گیرد. شکلی که من برای او تعیین کرده‌ام نه آن چیزی که توانایی‌های او را آشکار می‌کند.»

beckham3.jpg

سوپراستار بازنشسته فوتبال در مورد فرزند بزرگش می‌گوید: «پسرم بروکلین به کارهای بیرون از خانه علاقه دارد. من هیچ‌وقت او را با سرمایه‌ای که دارم اغنا نمی‌کنم و همیشه می‌گویم که دنبال تلاش و پیگیری چیزی باشد که دوست دارد، نه دنبال حساب بانکی و سرمایه. این همان روشی است که خود من با آن بزرگ شده‌ام. من و همسرم فقط سعی می‌کنیم مانند والدین خانواده‌های دیگر در کنار فرزندان‌مان باشیم و از آنها حمایت کنیم. فقط همین.»

ویکتوریا بکام می‌گوید با این کار قصد دارد ارزش کار و کسب درآمد از راه تلاش را به پسر بزرگش بروکلین بیاموزد. او می‌گوید: «برای من و دیوید همه چیز در چهار فرزندمان خلاصه می‌شود و برایمان مهم است که اخلاق زندگی را بیاموزند و لذت کار و کمک کردن به دیگران را درک کنند.» درواقع آنها می‌خواهند مطمئن باشند که فرزندان‌شان نه تنها از پس هر کاری بر می‌آیند بلکه در هر شرایطی توانایی ادامه زندگی و حتی کمک کردن به دیگران را هم خواهند داشت.

beckham4.jpg

بروکلین در این باره می‌گوید: «شغل آخر هفته‌های من که کار کردن در کافه Kitchen King است. برای من به عنوان پسر دیوید بکام و ویکتوریا کمی چالش برانگیز هم بود. از آنجا که مراجعین یک کافه عموم مردم هستند هر اشتباه کوچک من، از افزودن شیر زیادی به لاته تا فراموش کردن پودر شکلات روی کاپوچینو می‌تواند به سرعت در سطح گسترده‌ای پخش شود.»


تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: مجله دیده بان

پسر دیدوید بکام گارسون رستوران شد


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۶۲ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی