کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پسران می‌توانند با دامن به مدرسه بروند:طبق مصوبه جدید بریتانیا

بریتانیا سیاست‌های “جنسیتی خنثی” جدیدی را معرفی کرده‌است که بر اساس آنها در مدرسه‌ها پسرها اجازه دارند دامن ، و دخترها اجازه دارند شلوار بپوشند. ۸۸ مدرسه، از جمله ۴۰ مدرسه‌ی ابتدایی، در سراسر این کشور از این قاعده‌ی جدید استقبال کرده‌اند و دانش‌آموزان را تشویق می‌کنند فارغ از جنسیت‌شان، هرچه می‌خواهند بپوشند.

school-uniform

مدرسه‌ی برایتون کالج قواعد لباس فرم را دور می‌ریزد و به دختران و پسران اجازه می‌دهد لباس‌های فرم را در بیاورند.

هدف این اقدام، که از سوی دولت این کشور بنیان نهاده شده‌است، این است که نسبت به کودکان مدرسه‌ای، که در بحبوحه‌ی بحران هویت جنسیتی هستند، رویکردی سهل‌گیرانه‌تر داشته‌باشند.

سخنگوی استون‌وال، سازمانی که برای برابری هم‌جنسگرایان، دو جنسگرایان، و دوجنسه‌ها در سراسر انگلستان کمپین برگزار می‌کند، به ایندیپندنت گفت ما از تمام تلاش‌ها استقبال می‌کنیم تا از جوانانی که درگیر مسائل دوجنسیتی و جنسیتی هستند حمایت کنیم و مطمئن شویم آنها احساس می‌کنند در مدرسه شاد هستند، از آنها استقبال می‌شود و پذیرفته شده‌اند، و دیدن این اقدام دلگرم‌کننده است.

این سخنگو افزود: “هیچ فرد دوجنسه‌ای نباید به نحوی در جامعه ظاهر شود که باعث ناراحتی‌اش شود. وقتی این اتفاق می‌افتد، می‌تواند عمیقا آسیب‌رسان باشد، به‌ویژه برای افراد جوان.”

در ژانویه، مدرسه‌ی ۱۷۰ ساله‌ی برایتون کالج، که یک مدرسه‌ی خصوصی است، برای حذف قواعد پوشش برای دانش‌آموزان دوجنسه اقدام کرد. ریچارد کنز، مدیر این پانسیون و مدرسه‌ی روزانه، گفته‌است: “این تغییر در پی درخواست تعداد کمی از خانواده‌ها انجام می‌شود. این تغییر با باور شخصی من، مبنی بر این‌که باید به نوجوانان همان‌طور که هستند احترام گذاشت، عمیقا پیوند دارد.”

“اگر بعضی پسرها و دخترها از این‌که با جنسیتی متفاوت از آن‌چه با آن متولد شده‌اند انطباق پیدا کنند شادتر هستند، وظیفه‌ی من این است که مطمئن شوم ما این امکان را فراهم کرده‌ایم. تنها بهره‌ی من به عنوان مدیر مدرسه رفاه و شادی آنها است.”

گفته می‌شود مدرسه‌ی النز کرافت نخستین مدرسه‌ی ابتدایی دولتی خواهدبود که سیاست “جنسیت خنثی” را به کار می‌گیرد.

جولیا نیل، رییس کمیته‌ی برابری و گوناگونی انجمن معلمان و مدرسان، گفته‌است در نظام آموزشی نباید جایی برای “تعصب هویت جنسیتی” باشد.

این به عهده‌ی تیم‌های مدیریت ارشد و گروه‌های دولتی است که درک کنند امکانات زیادی در مدرسه‌ها وجود دارد که جدا شده‌اند- اتاق‌های رختکن و سرویس‌های بهداشتی و لباس‌های فرم خیلی جنسیت‌محور هستند.

او گفته‌است: “اگر سیالیت گرایش جنسی وجود دارد، آنها باید اهمیت امکانات جنسیت خنثی را درک کنند. و باید درک کنند که شاگردان دوست دارند چگونه خطاب شوند، به عنوان یک دختر یا یک پسر. این حوزه‌ای حساس و ظریف است.”

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع:ibtimes

موضوع محوری:

دامن پوشیدن پسرها در بریتانیا

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی