کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پرونده‌ تجاوز رومن پولانسکی مختومه نمی‌شود

دادگاهی در لس‌آنجلس درخواست بسته‌شدن پرونده تجاوز رومن پولانسکی را رد کرد. این درخواست دو ماه پیش از سوی سامانتا گایمر که رومن پولانسکی در ۱۳ سالگی به او تجاوز کرده، تسلیم دادگاه شده بود.

پرونده‌ تجاوز رومن پولانسکی مختومه نمی‌شود

بنا بر گزارش خبرگزاری‌ها سامانتا گایمر، در دفاع از تقاضای خود مبنی بر مختومه‌شدن پرونده‌ تجاوز رومن پولانسکی در برابر دادگاه گفته است: «به من و خانواده‌ام رحم کنید و این پرونده را  ببندید.»

ریچارد اسکات، قاضی دادگاه لس‌آنجلس، ولی تقاضای گایمر را که اکنون ۵۴ سال دارد، رد کرده و دلایل آن را در ۱۰ صفحه برشمرده است. در حکم دادگاه از جمله آمده است: «از نظر دستگاه قضایی آمریکا، پولانسکی یک قانون‌شکن فراری است که از ابتدا به حکم دادگاه ترتیب اثر نداده است.»

پرونده‌ تجاوز رومن پولانسکی مختومه نمی‌شود

اسکات هم‌چنین استدلال کرده که قاضی نمی‌تواند به این دلیل که “حکم به نفع قربانی است”، پرونده را مختومه اعلام کند. ریچارد اسکات، در ماه آوریل نیز تقاضای مشابه وکلای پولانسکی را رد کرده بود. در نتیجه‌ی تلاش‌های وکلای این “قانون‌شکن فراری” اتهام “تجاوز” از پرونده‌ی او‌ حذف و به اتهام “انجام رابطه جنسی غیر مجاز با دختری صغیر” تبدیل شده است.

ارتکاب جرم، اعتراف، فرار

پولانسکی ابتدا پس از ارتکاب جرم مبنی “بر تجاوز به دختری زیر سن بلوغ در سن ۴۳ سالگی در خانه‌ی جک نیکلسون، هنرپیشه‌ی آمریکایی، در سال ۱۹۷۷” به آن اعتراف کرد و پس از ۴۲ روز حبس به‌طور موقت از زندان آزاد شد. او برای فرار از مجازات ۵۰ سال زندان که دادستان تقاضا کرده بود، پیش از اعلام حکم دادگاه به فرانسه گریخت.

کارگردان فیلم به‌یادماندنی “پیانیست” یک بار در سال ۲۰۰۹ در سوئیس بازداشت شد و ۱۰ ماه را در حصر خانگی گذراند. در آن زمان دادگستری سوئیس، مانند دستگاه قضایی لهستان (محل اقامت پولانسکی) درخواست دادگاه لس‌آنجلس برای استرداد این سینماگر برنده‌ی جایزه‌ی اسکار را رد کردند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

پرونده‌ تجاوز رومن پولانسکی مختومه نمی‌شود


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی