کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ویروس ناباروری زنان در بزاق کشف شد

کشف ویروسی در بزاق که با ناباروری زنان مرتبط است دستاورد پزشکی مهمی لقب گرفته است. دانشمندان اطلاعات زیادی درباره این ویروس ندارند اما با انجام تحقیقات زیادی به این نتیجه رسیده‌اند که با ناباروری در زنان بی‌ارتباط نیست. به گفته آنها، این ویروس در بزاق و از راه بوسیدن قابل انتقال است.

911058_134

 

حالا دانشمندان امیدوارند که از نتایج این یافته جدید برای پررنگ تر کردن امیدها در نزد زوجها و زنانی استفاده کرد که با چالش ناباروری می‌جنگند و نمی‌دانند که علت اصلی مشکلشان کجاست.

از آن گذشته می‌توان این یافته جدید را به عنوان راهی برای کشف درمانهای نوین علیه این ویروس به کار گرفت. دانشمندانی از دانشگاه فرارا در ایتالیا رحم ۶۶ داوطلب زن شرکت‌کننده در این مطالعه را مورد بررسی دقیق قرار دادند. از این تعداد ۳۶ نفر باروری عادی داشته حال آنکه ۳۰ تن دیگر از مشکلات نامشخصی برای باردار شدن رنج می‌برند.

پس از بررسیهای دقیق مشخص شد که ۴۳ درصد از زنان دارای مشکلات مربوط به باروری مبتلا به ویروس کمتر شناخته‌ای موسوم به HHV-۶A هستند. نکته جالب توجه در این بررسی مربوط به بخشی می‌شود که نشان می‌دهد در رحم هیچ یک از ۳۶ زنی که مشکلی درخصوص باردار شدن ندارند اثری از این ویروس مشاهده نشده است.

تحقیقات نشان می‌دهد که در میان زنان ۱۵ تا ۴۴ سال، حدود ۶ درصد به مشکلات مربوط به باروری مبتلا هستند و عجیب آنکه ۲۵ درصد از این زنان با علل نامشخصی روبه‌رو هستند که هنوز علتی برای آن ارائه نشده است.

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری:

ناباروری

منبع:مهر

مطالب مرتبط
تامین مالی: ۴ چیز از تامین مالی که هیچ‌کس به شما نمی‌گوید
جدول آخرین قیمت انواع خودرو در بازار
دلار بالا رفت، طلا پایین آمد + جدول قیمت
۸ مشکل دل رحم بودن
دانشکده خبر پلمپ شد
خطرناک ترین جمله ی دنیا
فرودگاه امام تعطیل شد
اصول موفقیت کسب و کارها: ۴ اصل موفقیت کسب و کارها که باید بدانید
۱۰ کاربرد شگفت‌انگیز روغن نارگیل
بیماری کبد چرب: کبد چرب چیست و چگونه درمان می شود
بهترین شیوه رفع چین و چروک گردن و سینه را بشناسید
خواص زغال اخته: ۱۵ فایده‌ زغال اخته برای سلامتی

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی