کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

وقتی فرش ایرانی دل جهان را می‌برد

فرش و تابلو فرش های ایران در بازار کشورهای آمریکا ،استرالیا و چین طالب بسیاری دارد به طوری که تابلو فرش‌های ایران به ثبت ملی نیز رسیده است.

فرش ایرانی

فرش‌دستباف از بعد تجاری برای کشور حائز اهمیت بوده بطوری که در لیست صادرات غیرنفتی کشور جایگاه نخست همواره از آن فرش‌دستباف بوده است جایگاهی که امروز در اثر رکود تنزل کرده است.

سید رضی میری نایب رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان فرش‌دستباف گفت: تولید بیش از اندازه فرش‌دستباف از نبود فرهنگ رقابت صحیح بین تولیدکنندگان داخلی نشات می گیرد موضوعی که باعث شده تا به دلیل اشباع بازار این کالا افت قیمت در بازارهای جهانی را تجربه کند.
وی بابیان اینکه در سال‌های اخیر کشور چین تقاضای زیادی برای تابلو فرش دستباف داد، افزود:این مسئله تولیدکنندگان و بافندگان را به سمت تولید تابلو سوق داد که نتیجه آن کاهش  تولید فرش دستباف بود.
میری تصریح کرد: بازار اصلی این کالا خارج از کشور بوده و رکود در اروپا  بر بازار صادرات فرش‌دستباف کشور نیز سایه انداخت و کاهش صادرات را رقم زده است.
سید علی مرتضوی تولید کننده تابلوفرش دستباف گفت : به دلیل نبود حمایت از سوی مسولان هم اکنون تولید فرش‌دستباف با کاهش ۳۰درصدی مواجه است و تحت تاثیر این موضوع صادرات در این بخش کمرنگ شده است.

این تولید کننده فرش‌ در خصوص ثبت جهانی طرح ها و نقش های ایرانی گفت:

تمامی تابلو فرش هایی که تا کنون به ثبت ملی و جهانی نرسیده  به ثبت ملی خواهد رسید.

وی در خصوص وضعیت صادرات تابلو‌فرش به دیگر کشور ها گفت: فرش و تابلو فرش های ایران در بازار کشورهای آمریکا، استرالیا و چین خواهان بسیاری دارد.مرتضوی درباره وضعیت مواد اولیه مورد استفاده در این صنعت نیز اظهار داشت: نخ های مورد استفاده در فرش‌های داخلی بیشتر وارداتی است و بایستی در جهت حمایت از تولیدکنندگان زیرساخت اصولی در کشور شکل گیرد.

سایت کسب و کار بازده

منبع: شریان

مطالب مرتبط
۵ فناوری آینده که شما معتاد آنها خواهید شد
۵۰ گام ساختن کسب و کار که هر کارآفرین باید بردارد
۳ بانک ایرانی با ایتالیا همکاری می‌کنند
فقط آنها که هوش بالاتر از میانگین دارند تصویر پنهان در خطوط زیگزاگ را می‌بینند
الهام گرفتن از قانون جذب برای راه اندازی کسب و کار
سرطان خون با این روش جدید درمان می‌شود
کار اشتباه با پول: ۱۷ کار اشتباه که شما با پول تان انجام می‌دهید
۵ دلیل نیاز به رقابت و رقیب در کسب و کار تان
۳ چالش کارآفرینان
۱۰ سریعترین خودرو جهان
۶ امن ترین و ناامن ترین خطوط هوایی جهان
راز موفقیت: ۱۰ نکته مهم برای موفقیت در کسب و کار و زندگی

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی