کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

وزیر خارجه استرالیا: تحریم‌های کانبرا علیه ایران لغو می‌شود

‘جولی بیشاپ’ وزیر امور خارجه استرالیا از لغو تحریم‌هایی که استرالیا علیه ایران اعمال کرده است خبر داد و گفت که این تحریم‌ها پس از انجام تعهدات ایران لغو می‌شود.

 

 

joli-bishop.jpg

به گزارش بازده به نقل از ایرنا، وزیر امور خارجه استرالیا که در کنفرانس ملی موسسه امور بین‌الملل این کشور سیاست‌های خارجی کانبرا را تبیین می‌کرد، با اشاره به مرحله جدید اجرای برجام و توافق جامع هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، گفت که تحریم‌هایی که از طرف استرالیا اعمال شده است، پس از کسب رضایت از تعهداتی که ایران باید به آنها عمل کند، لغو می‌شود.

‘سیدعباس عراقچی’ معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز روز دوشنبه در مورد زمان لغو تحریم‌ها گفته بود: لغو تحریم‌ها در روز اجرا عملی خواهد شد. روز اجرا چه روزی است؟ ما دقیقا نمی‌توانیم بگوییم، اما به این بستگی خواهد داشت که طرف ما با چه سرعتی تعهداتش را انجام دهد.

‘اسحاق جهانگیری’ معاون رییس‌جمهوری نیز گفته است: با کارهایی که در سازمان انرژی اتمی انجام گرفته حتما در آذرماه تحریم‌ها لغو و از آن به بعد ایران وارد مرحله جدیدی خواهد شد.

به نوشته روز چهارشنبه تارنمای وزارت امور خارجه استرالیا، ‘جولی بیشاپ’ نیز گفت: تحریم‌های اعمال شده از سوی استرالیا پس از کسب رضایت از انجام تعهدات ایران لغو می‌شود.

وی نیز به زمان لغو این تحریم‌ها اشاره نکرد، اما ماه گذشته در کمیته پارلمانی در کانبرا، گفت که تجارت بین این کشور و ایران پس از لغو تحریم‌ها می‌تواند رونق گیرد.

ارزش تجارت بین استرالیا و ایران در گذشته بیش از یک میلیارد دلار بوده که به ۳۶۰ میلیون دلار کاهش یافته و بیشاپ معتقد است در دوران پس از لغو تحریم‌ها می‌تواند بار دیگر ترمیم شود.

استرالیا پیش از این در راستای سیاست‌های اشتباه غرب در تحریم ایران بدنبال برنامه صلح آمیز هسته‌ای، تحریم‌هایی شامل بخش‌های مالی، انرژی، تجارت و حمل‌ونقل علیه کشورمان اعمال کرد. این تحریم‌ها همچنین تراکنش‌های مالی میان استرالیا و بانک‌های ایران نیز شامل می‌شد.

وزیر خارجه استرالیا در ادامه تبیین سیاست‌های خارجی کانبرا، گروه تروریستی داعش را تهدید مستقیمی برای کشورش دانست و گفت: داعش با استفاده از فناوری‌های نوین و رسانه‌های اجتماعی در تلاش است هواداران خود را بکارگیرد تا از طریق آنها در مناطق مختلف جغرافیایی نهاد دولت را تخریب کند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا سیاست خارجی استرالیا منطقه‌ای و یا جهانی است، گفت: این موضوع یک گزینه انتخابی نیست و ما باید رویه‌ای که تامین‌کننده منافع ما در همه بخش‌ها باشد را دنبال کنیم.

وی تاکید کرد: به صورت کلی استرالیا به دنبال رواج ارزش‌های خود در سطح جهانی و تامین منافع خود در سطح منطقه‌ای است.

‘جولی بیشاپ’ با معرفی ویژگی‌هایی استرالیا به عنوان یکی از ۱۲ اقتصاد بزرگ دنیا و همچنین یکی از ۲۰ کشوری که شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی بالایی دارد، گفت: ما پیشتازتر از کشورهای همچون روسیه، اسپانیا، اندونزی، مکزیک، هلند و ترکیه هستیم.

وی در ادامه به توسعه کشورها به ویژه هند، چین و ژاپن در دهه‌های گذشته اشاره کرد گفت: در دو دهه آینده هند که اکنون در جایگاه نهم قرار دارد با پیشی گرفتن از ژاپن به اقتصاد سوم جهان تبدیل می‌شود. ببرهای جنوب شرقی آسیا از جمله اندونزی، ویتنام و مالزی نیز به سرعت در حال رشد هستند.

وزیر امور خارجه استرالیا در ادامه به چالش‌های اقتصادی جهان و استرالیا اشاره کرد و گفت: ما با ‘دیپلماسی اقتصادی’ به دنبال کسب ثروت و توسعه اقتصادی هستیم. دستیابی به این هدف با استفاده از منابع دیپلماتیک، شبکه و روابط برای توسعه تجارت و سرمایه‌گذاری انجام می‌شود.

وی در ادامه به برخی چالش‌های منطقه‌ای در شرق آسیا از جمله تنش در دریای جنوبی چین و گروه تروریستی داعش در خاورمیانه اشاره کرد و از چالش هایی که استرالیا در قرن ۲۱ با آن روبه‌روست، سخن گفت.

بیشاپ، توان انطباق، خلاقیت و آینده‌نگری با تکیه بر داشته‌های گذشته را از جمله چالش‌هایی دانست که سیاستگذاران استرالیا در قرن ۲۱ با آن روبه‌رو هستند.

 

//بازده//

مطالب پیشنهادی:

نامه‌ی رهبر انقلاب به رئیس جمهور در خصوص برجام

جدول قیمت روز انواع خودرو

محدودیت‌‌های ترافیکی آخر هفته اعلام شد

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی