کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

واکنش جان‌کری به بسته شدن پرونده پی‌ام‌دی

آمریکا از تصمیم آژانس بین‌المللی انرژی هسته ای مبنی بر بستن پرونده تحقیقات درمورد فعالیت‌های گذشته هسته‌ای ایران استقبال کرد.

3907050_914.jpg

پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه سی‌ان‌ان (CNN) با اعلام این خبر نوشت: جان کری، وزیر خارجه آمریکا، با صدور بیانیه‌ای اقدام ناظر هسته‌ای سازمان ملل جهت مختومه ساختن پرونده فعالیت‌های گذشته هسته‌ای ایران را تحسین کرد.

سی‌ان‌ان افزود: قطعنامه‌ای که روز سه شنبه به تصویب هیئت مدیره آژانس رسید، ایران را یک گام به کاهش چشم‌گیر تحریم‌ها نزدیک کرد؛ کاهش تحریم‌هایی که بخشی از توافق هسته‌ای ماه جولای بین تهران و ۱+۵ می‌باشد.

کاهش تحریم‌ها به این مشروط شده که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اجرای کامل تعهدات توافق هسته‌ای توسط ایران را تایید کند.

جان کری ابراز اطمینان کرده که قطعنامه جدید آژانس، مانعی بر سر راه تحقیقات این نهاد درباره برنامه هسته‌ای ایران ایجاد نخواهد کرد و توانایی آژانس برای نظارت بر نقض احتمالی توافق هسته‌ای که تابستان سال جاری در وین به دست آمد، همچنان پابرجاست.

وی گفت: این قطعنامه به هیئت مدیره آژانس امکان می دهد که تمرکز خود را روی اجرای کامل و نظارت بر توافق هسته ای معطوف کند. توافق هسته ای بازگشت به فعالیت های مربوط به سلاح را برای ایران ممنوع ساخته و ابزار جامعی را برای پیشگیری و تشخیص هرگونه فعالیت هسته ای نظامی توسط ایران در اختیار ما قرار می دهد.

سی‌ان‌ان در پایان با اشاره به مخالفت صهیونیست ها با موضع جان کری نوشت نوشت: در آمریکا، همه با این اطمینان جان کری موافق نیستند. کمیته روابط مشترک آمریکا و اسرائیل (آیپک)، گروهی که حافظ منافع اسرائیل در آمریکاست، قطعنامه جدید آژانس و مختومه شدن تحقیقات درباره فعالیت های گذشته هسته ای ایران را محکوم کرده است.

سایت کسب و کار بازده

منبع:جام نیوز

 

(مشاهده ۸ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “واکنش جان‌کری به بسته شدن پرونده پی‌ام‌دی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫854 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت