کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

وام ۳ میلیونی برای بازنشستگان

وام ۳ میلیونی برای بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش وام ضروری بازنشستگان و پرداخت وام ۳ میلیونی برای بازنشستگان خبر داد و گفت: عملیات مربوط به پرداخت وام‌های ضروری از دو هفته آینده آغاز می‌شود.

%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d9%86%d8%b4%d8%b3%d8%aa%d9%87

محمود اسلامیان در یازدهمین همایش بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان با بیان اینکه در دولت یازدهم ۵۰ هزار وامی که به بازنشستگان داده می‌شد به ۲۵۰ هزار وام افزایش یافت اظهار کرد: مبلغ این وام ۲ میلیون تومان بود که اکنون به ۳ میلیون تومان رسیده است.

وی افزود: عملیات پرداخت وام ضروری بازنشستگان از دو هفته آینده آغاز می‌شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه صندوق‌ بازنشستگی که شاید حدود بیش از ۴۰ سال است که شکل جدیدش سازماندهی شده دچار مشکلاتی است گفت: به دلیل تصمیماتی که در گذشته اتخاذ شده، این مشکلات به وجود آمده‌اند و تعادل اقتصادی در صندوق رعایت نشده و ورودی‌های صندوق قطع شده است.

اسلامیان افزود: درحال‌حاضر نسبت شاغلان به بازنشستگان در صندوق به کمتر از ۱ درصد رسیده است و مشکلاتی را رقم زده که امیدواریم با درایت دولت حل شود.

اسلامیان با بیان اینکه رسیدگی به بازنشستگان جزو ماموریت‌هایی است که ما دنبال می‌کنیم اظهار کرد: در دوره‌ای در گذشته حدود ۶۷ درصد قدرت بازنشستگان کاهش یافت و علت آن این بود که افزایش حقوق بازنشستگان از اواسط دهه ۸۰ تا سال ۹۲ طبق قانون و همپای نرخ تورم رشد نکرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: در دولت یازدهم تورم را کاهش دادیم و افزایش حقوق متناسب با تورم اتفاق افتاد اما ضایعه کاهش قدرت خرید همچنان سر جای خود قرار دارد. امسال دولت برای کاهش این فاصله ۶۰۰۰ میلیارد تومان تخصیص داد و کف حقوق به ۹۰۰ هزار تومان رسید. از معاون اول رییس‌جمهوری درخواست می‌کنم افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان را برای چند سال ادامه دهیم تا کاهش قدرت خرید بازنشستگان جبران شود.

اسلامیان با اشاره به اینکه علی رغم همه مشکلات دولت، طی دو تا سه سال اخیر حقوق بازنشستگان را بدون تاخیر پرداخت کردیم اظهار کرد: پرداخت حقوق در گذشته به صورت غیر مستقیم انجام شد و هفت تا ۱۰ روز به طول می‌انجامید اما ما در شهریور امسال حقوق بازنشستگان در ۳۱ استان کشور را به صورت مستقیم و در عرض دو ساعت پرداخت کردیم.

اسلامیان ادامه داد: غرور بسیاری از بازنشستگان ما اجازه نمی‌دهد که در عین مشکلات کمکی بخواهند و ما تلاش می‌کنیم بتوانیم جایگاه آنها را حفظ کنیم. ما در دولت یازدهم سالانه ۳۵ درصد رشد در مجموعه‌های اقتصادی داشتیم که به نظر می‌رسد قابل قبول است. همچنین بسیاری از اموالی که در گذشته از صندوق خارج شده بود توسط دادستان تهران اکثرا به صندوق بازگشته است.

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری

وام ۳ میلیونی برای بازنشستگان

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
ارائه ۳ راهکار به دولت برای تأمین منابع وام‌ ازدواج
وام ۱۰ میلیونی را همه‌ی مردم می‌گیرند؟
فروش ولیکسc۳۰ با ۴۰ میلیون وام آغاز شد
اعطای تسهیلات کم بهره به معادن
سقف وام‌های بانکی شکست
هشدار بانک مرکزی به متقاضیان وام بانکی
هدیه تازه بانک‌ها به خودروسازان: وام ۱۰۰ میلیونی بدون سپرده
پرداخت وام به دارندگان کارتخوان
۸ بانک تسهیلات خرید مسکن می‌دهند
وام خودرو ۴۰ میلیونی با نرخ سود صفر
وام مسکن ۲۰ میلیون تومانی
۲میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با ۲۰۰ گرم طلا

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی