کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

وام ۲۵ میلیونی خودرو متوقف شد

پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو با اتمام سقف فروش ۱۱۰ هزار خودرو طبق دستور بانک مرکزی رسماً متوقف شد.

auto.jpg

به گزارش بازده به نقل از تسنیم، در حالی طرح جدید دولت برای پرداخت وام ۲۵ میلیونی خودرو قرار بود تا اردیبهشت ۹۵ ادامه یابد که با ثبت نام بیش از ۱۱۰ هزار نفر در این طرح طی شش روز، اجرای این طرح متوقف شد.

هر چند خودروسازان صبح امروز در وزارت صنعت جلسه گذاشتند و خواستار افزایش سقف فروش خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی بودند، ولی بانک مرکزی زیر بار نرفت و با ارسال نامه‌ای به وزارت صنعت، خواستار رعایت سقف فروش ۱۱۰ هزار خودرو توسط این وزارتخانه و خودروسازان شد.

در نامه بانک مرکزی به وزارت صنعت آمده است: “با توجه به اینکه مقرر شده است صرفا منابع مالی مورد نیاز برای خرید اسناد تجاری ناشی از فروش مدت‌دار موجودی خودروی تولید داخل توسط بانک‌ها تا سقف ۱۱۰ هزار دستگاه تامین شود، بنابراین شرکت‌های خودروساز و نمایندگی‌های ذیربط نسبت به رعایت این توافق دقت لازم را داشته باشند؛ بدیهی است تامین مالی تولیدات آتی از این محل میسر نخواهد بود. ”

همچنین این بانک در نامه‌های جداگانه‌ای به مدیران عامل بانک‌های پرداخت‌کننده تسهیلات خودرو، از آنها خواست که پس از اتمام سهمیه‌های مقرر، از پذیرش اسناد تجاری ناشی از فروش مدت‌دار خودروی تولید داخل، بیش از سقف اعلام شده، خودداری کنند.

بانک‌مرکزی اعلام کرده است با توجه به هدف تعیین شده از اجرای طرح که خوشبختانه با استقبال هموطنان عزیز ظرف چند روز به صورت کامل محقق شد، امکان افزایش سقف مقرر شده به دلیل آثاری که میتواند بر برخی شاخصهای اقتصاد کلان داشته باشد، وجود ندارد. بر این اساس، به تمام تولیدکنندگان و نمایندگی‌های فروش خودرو اعلام می‌شود هرگونه فروش مازاد بر سقف اعلام شده، نمی‌تواند توسط نظام بانکی تامین مالی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس اعلام خودروسازان تا پایان روز گذشته بیش از ۱۱۰ هزار نفر در طرح فروش خودرو ثبت نام کردند و بیش از ۱۰۰ هزار نفر هم مبلغ پیش پرداخت را واریز کردند.

بانک مرکزی در این طرح بیش از ۲۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار مالی برای فروش ۱۱۰ هزار خودرو تامین کرده است.

سایت کسب و کار بازده

منبع: تسنیم

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی