کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

وام خودرو ۴۰ میلیونی با نرخ سود صفر

با آغاز ماه مبارک رمضان و عمیق‌تر شدن رکود در بازار خودرو، برخی خودروسازان به پرداخت تسهیلات و وام خودرو با نرخ سود صفر درصد برای خرید خودرو اقدام کرده‌اند که این موضوع نشان می‌دهد تعیین قیمت خودرو از سوی بازار و اتکای آن به نظام عرضه و تقاضا نفع عمومی مردم را در پی داشته است.

522980_309

با کم شدن دخالت نهادهایی همچون پلیس، سازمان حمایت، تعزیرات و شورای رقابت در صنعت خودرو کشور، خودروسازان در شرایط رکودی بازار نه تنها تن به افزایش قیمت‌ها نداده‌اند، بلکه با در نظر گرفتن تسهیلاتی، شرایط خرید خودرو را برای مشتریان فراهم کرده‌اند.

نمونه آن بخش‌نامه اخیر شرکت سایپاست که برای فروش محصولات خود وام‌های ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومانی با سود صفر تا ۲۱ درصد را در نظر گرفته و اقساط آن را ۱۲ تا ۱۸ ماهه تنظیم کرده است.

بر اساس این گزارش دومین خودروساز بزرگ کشور، خودرو تیبا اس ایکس و‌ای ایکس۲ را به ترتیب با وام ۱۲ میلیون تومانی و نرخ سود ۲۱ درصدی و وام ۹ تا ۱۶ میلیون تومانی با نرخ سود صفر تا ۱۹ درصد، ۱۵ تا ۳۰ روزه به مشتریان واگذار می‌کند.

این گزارش حاکی از آن است که سایپا خودرو «سراتو» را با وام ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی در اقساط ۱۸ تا ۲۴ ماهه به فروش رسانده و در ازای آن بسته به انتخاب مشتری نرخ سود صفر تا ۱۰ درصد را دریافت می‌کند.

کارشناسان معتقدند که این گونه روش فروش از سوی خودروسازان سبب خواهد شد تا فشار آنها برای دریافت تسهیلات کم شود و آنها با بازارسازی‌های گوناگون، به رفع مشکلات مالی بنگاه شان اقدام کنند. همه‌گیر شدن چنین روش‌هایی در بنگاه‌های بزرگ سبب خواهد شد تا بانک‌ها به تامین مالی بنگاه‌های متوسط و کوچک بپردازند.

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری:

وام خودرو

منبع:شهرخبر

مطالب مرتبط
جدول قیمت روز انواع خودرو در بازار تهران
پرداخت وام ۲۵ میلیونی خودرو به خریداران
۲۵ سریع ترین خودرو جهان تا به امروز
تصویب یک قانون جدید خودرویی
سقف وام‌های بانکی شکست
هشدار بانک مرکزی به متقاضیان وام بانکی
۱۰ بهترین شاسی بلند کوچک یا کراس اوور کوچک  ۲۰۱۷
پرطرفدارترین شاسی بلندها در ایران در ۱۳۹۶
۵ خودرو جهانی هم قیمت سمند
۲میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با ۲۰۰ گرم طلا
فهرست خودروهای ایرانی که بیشترین استاندارد را دارند
۱۱ خودروی داخلی آلاینده که دیگر شماره‌گذاری نمی‌شوند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی