کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

واقعا چه چیز باعث خیانت مرد و زن می‌شود

اجازه دهید با این سوال آغاز کنم که واقعا چه چیز باعث خیانت مرد و زن می‌شود؟ اگر تا به حال به خود اندیشیده‌اید که چرا همسر بی‌نظیرتان با شما مانده‌است در حالی که شما احساس می‌کنید در بهترین حالت یک فرد متوسط هستید، این مقاله برای شما نوشته شده‌است. بسیار خوب، مهم‌تر از هر چیز: شما خیلی بهتر از یک فرد متوسط هستید! دوم، بهتر است بگویم که دنیا پر از آدم‌های خیانت کار است. اصطلاحات عامیانه‌ی بی‌شماری برای توصیف جمعیت رو به رشد خیانت کاران وجود دارد. و این تبدیل به یک عادت شده‌است که به جای تلاش برای درک بهتر چیزی که باعث می‌شود آدم‌ها خیانت کنند یا چیزی که آنها را از خیانت بازمی‌دارد، به آن بخندیم. خیانت مرد و زن نمی شناسد.

خیانت

خوب، بر خلاف باور رایج، خیانت هیچ ربطی به ظاهر آدم‌ها ندارد، نه به ظاهر شما و نه فرد دیگر. بلکه کاملا به وضعیت رابطه و سلامت عمومی آدم‌هایی که در بک رابطه هستند ارتباط دارد؛ این موضوع کاملا روان‌شناختی است.

پژوهش‌هایی که در دانشگاه راتگرز و دانشگاه نیویورک انجام شده‌است، اثبات کرده‌است آدم‌هایی که زمانی آنها را جذاب می‌دانستید، اکنون که وارد یک رابطه شده‌اید دیگر برایتان جذابیتی ندارند. علت‌اش این است که مغزتان ثبت می‌کند که از بودن در این رابطه شاد هستید، از این رو برای تولید هورمون سروتونین سیگنال می‌دهد، بنابراین توانایی ذهن شما در زشت نشان دادن یک فرد جذاب، ابزاری برای حفاظت از سلامت عمومی شما و احساس خوبی است که از بودن با همسرتان به شما دست می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۱۰ باید و نباید در مواجهه با خیانت همسر

بنابراین هرچند این اصلی‌ترین عاملی است که شما یا همسرتان را از تجربه‌ب رابطه با آدم‌های دیگر بازمی‌دارد، اما باید عوامل دیگری را نیز در نظر بگیرید.

اگر عموما فردی شاد هستید، این به نحوی در رابطه‌تان بازتاب می‌یابد که شما می‌کوشید به همسر و رابطه‌تان انرژی مثبت دهید. اما اگر درگیر افسردگی یا اختلالات روان‌شناختی دیگر هستید، دائم جای دیگری به دنبال شادی می‌شد، هرچند مشکل درون خودتان است، نه کسی که با او هستید.

به علاوه، آدم‌های از خود گذشته این را در تمام رابطه‌شان نشان می‌دهند، نهایتا محلی شاد می‌سازند که خودشان و همسرشان از بودن در آن لذت می‌برند، و هر فرد را بیش‌تر از انجام آن کار غیرمنتظره باز می‌دارد.

مطلب مرتبط :‌ ۱۰ نشانه‌ی خیانت او به تو

مهم است توجه داشته‌باشید که به آسانی می‌توانید تشخیص دهید همسرتان در یک رابطه شاد نیست. و معمولا هر دو طرف بی‌گناه هستند چون حتی در بهترین حالت مرحله‌ی ماه عسل به پایان می‌رسد. آغاز یک رابطه پر از لحظاتی است که دست یک‌دیگر را می‌گیرید، پر از بوسه‌های مدام، و احساس کلی شور و علاقه‌ی لایزال است. با این حال وقتی ۲ نفر با هم راحت‌تر می‌شوند، این احساس محو می‌شود، اما این مساوی با ناشاد بودن نیست.

کسانی که مدتی از رابطه‌شان می‌گذرد، از طرف مقابل کنده می‌شوند. کم‌تر صحبت می‌کنند، زمانی که با هم سپری می‌کنند کوتاه‌تر می‌شود، و ظاهرا حتی بودن در نزدیکی شریک زندگی‌تان دردآور می‌شود. همه‌ی این‌ها پرچم‌های قرمز هستند که نشان می‌دهد خیانت شروع شده‌است، بنابراین اگر نمی‌توانید این رابطه را ترمیم کنید، باید به آن پایان دهید.

در پایان، دلیل شماره‌ی ۱ این‌که رابطه‌تان عاری از خیانت است این است که شما هر دو واقعا از با هم بودن شاد هستید. مغزتان تلاش می‌کند جذابیت آدم‌های دیگر را کم‌تر از واقعیت نشان دهد تا به این طریق از احساسی که همسرتان به شما می‌دهد محافظت کند، و این به جلوگیری از روی دادن خیانت کمک فوق‌العاده‌ای می‌کند.

نشانه‌های یک رابطه‌ی سمی و ناشاد خیلی آشکار است و اغلب از تمایل شما یا همسرتان به خیانت خبر می‌دهد.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع:positivemed

واقعا چه چیز باعث خیانت مرد و زن می‌شود


 

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی