کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

وارن بافت یکی از ۱۲۲ حامی میلیاردر “کلینتون” و حضور قدرتمند سومین “بوش”

وبگاه امریکایی گلوبال ریسرچ نوشت: در بین ۱۲۲ حامی کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون نام لابی‌گران شرکت‌هایی نظیر مایکروسافت، اکسون، پپسی و مسترکارت در میان این لیست دیده می‌شود.

به گزارش بازده، وبگاه تحلیلی «گلوبال ریسرچ» در یادداشتی به قلم «پارتیک مارتین» نوشت: «نمودار هزینه‌های مورد استفاده توسط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ امریکا اعم از دموکرات و جمهوری‌خواه نشان می‌دهد که این انتخابات با هزینه تقریبی ۱۰ میلیارد دلار، گران‌ترین انتخابات در تاریخ امریکا به شمار می‌آید. مبالغ هنگفت مصرف شده توسط این احزاب ادعای “امریکا یک دموکراسی است که توسط مردم اداره می‌شود” را به سخره می‌گیرد. این پول‌های هنگفت است که بر کل فرآیند انتخاب رییس‌جمهوری از بین تنها دو حزب شناخته شده در کشور تسلط داشته و نتیجه نهایی انتخابات ۸ نوامبر ۲۰۱۶ را تعیین می‌‌کند.»

republican-democrats-logo.jpg

نویسنده همچنین افزود: از هزینه ۳۹۰ میلیون دلاری که تاکنون در این زمینه صرف شده، ۳۰۰ میلیون دلار آن توسط ۱۵ نامزد جمهوری‌خواه مورد استفاده قرار گرفته و ۹۰ میلیون دلار آن برای ۴ دموکرات که ۷۱ میلیون دلار آن به هیلاری کلینتون به عنوان نامزد پیشتاز اختصاص دارد. نقش پول‌های کلان در انتخابات ریاست جمهوری امریکا به قدری واضح است که حتی رسانه‌های تحت کنترل نیز قادر به پنهان کردن این واقعیت نیستند. به عنوان مثال، واشنگتن پست در ۱۶ ژوئیه تیتر زد: «جمع‌آوری کمک‌های مالی (برای کمپین‌های انتخاباتی) ۲۰۱۶ نشان داد که قدرت به سوی گروه‌هایی منحرف شده که تحت حمایت ثروتمندان قرار دارند.»

در بخش دیگری از این تحلیل آمده است: در جبهه جمهوری خواهان، جب بوش (برادر جورج بوش) با صرف هزینه‌ای ۱۱۹ میلیون دلاری در سه ماهه دوم ۲۰۱۵ گران‌ترین رقابت‌های انتخاباتی در این بازه زمانی را به نام خود ثبت کرده است. تقریبا تمام این مبلغ از سوی میلیاردرها و مولتی میلیونرهای امریکایی و همچنین نمایندگان نهادهایی نظیر ارگان‌های مالی، نفتی، عمده‌فروشان، املاک و مستغلات و مجموعه‌ای از دیگر صنایع تامین می‌شود.

jeff.jpg

براساس این گزارش، «کمیته مستقل مخارج انتخاباتی» موسوم به (Super PAC) در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ نیز نقش مهمی ایفا کرده است. اما در رقابت‌های ۲۰۱۶ چیزی فراتر از یک جهش روی داده؛ آنجا که این کمیته ۲۳۰ میلیون دلار در رقابت‌های نامزدهای جمهوری‌خواه سرمایه‌گذاری کرده حال آنکه خود این نامزدها هزینه‌ای ۶۵ میلیون دلاری برای خود صرف کرده‌اند.

تمام کاندیداهای جمهوری‌خواه میلیاردرهایی را برای مخارج انتخاباتی خود دارا هستند جز سناتور رند پل؛ چرا که وی اعتراضاتی به ماجراجویی‌های نظامی امریکا در سایر کشورها داشته است. همین مورد عامل تحریم وی از چنین سرمایه‌هایی شده و زمینه را برای محو کمپین او فراهم کرده است. جب بوش، تد کروز، مارکو روبیو و اسکات واکر به ترتیب بیشترین سهم را در استفاده از سرمایه‌های «کمیته مستقل مخارج» داشته‌اند.

نویسنده همچنین خاطرنشان کرد: در جبهه دموکرات‌ها نیز گرچه این ادعا وجود دارد که “این حزب، حزب کارگران است” اما همان واقعیت ضروری (موجود در میان جمهوری‌خواهان) برقرار است. جمع‌آوری کمک مالی برای هیلاری کلینتون نیز مشابه نامزدهای جمهوری‌خواه است با این تفاوت که هزینه‌های وی برای رقابت‌های جدی صرف نمی‌شود. استراتژیست‌های کلینتون پول‌های کلان اهدایی را برای اجرای برنامه‌های خود تا زمان برگزاری رقابت‌های عمومی دریافت می‌کنند. میلیاردرهای دموکراتی مانند وارن بافت، جورج سوروس و تام استیر در انتظار سال آینده هستند.

hilary.jpg

هفته گذشته هیلاری کلینتون، نام ۱۲۲ حامی کمپین انتخاباتی خود را که مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار در سه ماهه دوم سال به وی اعطا کردند، در وب‌سایتش منتشر نمود که نام لابی‌گران شرکت‌هایی نظیر مایکروسافت، اکسون (شرکت نفتی)، پپسی و مسترکارت در میان این لیست دیده می‌شود.

در انتهای این گزارش آمده است: «سراسر این فرآیند سنخیتی با “دموکراسی” ندارد (بلکه) نشان می‌دهد که چگونه اشراف مالی در امریکا نظرات عمومی را مورد دستکاری قرار داده و تلاش می‌کند همچنان این توهم را حفظ کند که “رییس‌جمهوری در امریکا منتخب مردم است.” در این میان، این میلیاردرها هستند که نامزدهای مطلوب خود را انتخاب و افرادی را در کاخ سفید منصوب می‌کنند که موجب رونق تجارت آنها شوند.»

//بازده//

 

 

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی