کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

واردات خودرو در ۱۳۹۵:افزایش درآمد یا کاهش تقاضا

در حالی بودجه‌ی ۱۳۹۵ در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد که براساس آن، درآمد پیش‌بینی شده‌ی دولت از محل واردات خودرو در مقایسه با سال گذشته، ۳۳ درصد افزایش یافته است.

145049656159150393

بر این اساس، پیش‌بینی شده که دولت از محل واردات خودرو، درآمدی دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی کسب کند که در مقایسه با رقم یک هزار و ۳۶۸ میلیارد تومانی سال ۹۴، رشد ۳۳ درصدی را نشان می‌دهد. دولت در شرایطی درآمد دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی را از ناحیه واردات خودروهای سواری برای سال ۹۵ پیش‌بینی کرده که به‌دنبال مقررات مصوب سال گذشته وزارت صنعت و معدن و تجارت، واردات خودرو با افت ۵۰ درصدی مواجه شد و این موضوع منجر به کاهش نزدیک به ۴۳ درصدی درآمدهای دولت از این محل شد. به طوری که دولت در پایان سال گذشته توانست درآمد یک هزار و ۲۳۰ میلیارد تومانی از ناحیه واردات خودرو کسب کند.

هرچند برخی از کارشناسان در شرایط کنونی افت واردات خودرو را ناشی از کاهش تقاضا در بازار خودروهای وارداتی می‌دانند، اما برخی دیگر مدیریت واردات خودرو از سوی وزارت صنعت را در این زمینه دخیل می‌خوانند و معتقدند که به همین دلیل درآمدهای پیش‌بینی شده دولت از محل واردات خودروهای سواری طی امسال نیز تامین نخواهد شد؛ زیرا برنامه و قوانین دولت در این حوزه تغییر خاصی نخواهد داشت. به اعتقاد بسیاری از فعالان بازار خودروهای وارداتی در صورتی که دولت برنامه مشخص و خاصی برای واردات خودرو در نظر نداشته باشد، میزان واردات طی امسال همچون سال گذشته خواهد بود که این موضوع به معنای عدم تغییر در درآمدهای پیش‌بینی شده دولت است. به گفته آنها دولت در صورتی ‌می‌تواند درآمدهای خود را افزایش دهد که در معیار لوکس بودن خودروهای وارداتی تغییراتی را اعمال کند تا از این طریق تقاضا در بازار خودرو افزایش یابد.

 

سایت کسب و کار بازده

منبع:دنیای اقتصاد

(مشاهده ۲۹ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “واردات خودرو در ۱۳۹۵:افزایش درآمد یا کاهش تقاضا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫867 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت