کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

هیچ شانسی برای قهرمان‌بازی کسی نبود

جان لیدر، یک شهروند استرالیایی و پسر ۱۲ ساله‌اش آسکار، عصر جمعه در سالن تئاتر باتاکلان بودند که تیراندازها سر رسیدند و همه را به گروگان گرفتند. مهاجمان حدود ۱۰۰نفر از افراد داخل سالن را کشتند ولی لیدر و پسرش جان سالم به در بردند.

img_5597.jpg

آن‌ها از وضعیت داخل باتاکلان می‌گویند، و هرآن‌چه را درباره‌ی تیراندازان به خاطر می‌آورند برای کلاریسا وارد، خبرنگار ارشد بین‌المللی سی.اِن.اِن، توصیف می‌کنند.

در آغاز، لیدر می‌گوید فکر کرده است تیراندازی‌ها آتش‌بازی است. چند دقیقه بعد همه خودشان را روی زمین انداختند.

لیدر به سی.ان.ان گفت: “ما صدای بنگ، بنگ، بنگ را شنیدیم و مثل بقیه فکر کردیم آتش‌بازی یا بخشی از یک نمایش است.”

“و بعد احساس کردم چیزی از بغل گوشم گذشت، نمی‌دانم چه بود. بعد فهمیدم چیزی به سمت صحنه می‌رود. فکر کنم در آن لحظه همه متوجه شدند. همه خودشان را روی زمین انداختند. هنوز فضا تاریک بود و فقط تشکیلات کنسرتِ روی صحنه روشن بود. وقتی سرم را از پشت میز بالا آوردم تا ببینم چه خبر است، دو تا از تیراندازها را دیدم. یکی‌ از آنها داشت خشاب‌اش را عوض می‌کرد، کلی خشاب جلوی خودش بسته بود و یک جلیقه بزرگ هم تن‌اش کرده بود.”

img_5596.jpg

آسکار لیدر ۱۲ ساله که در سالن تئاتر پاریس بود

لیدر می‌گوید فرد تیرانداز مردی جوان به نظر می‌رسید، “بی هیچ نشانه‌ی خاصی.” او و پسرش گفتند فرد تیرانداز زبان فرانسوی را هم به خوبی صحبت می‌کرد.

پسرِ لیدر، اسکار، به سی.ان.ان. گفت: “او گفت: شما باید به فکر سوریه باشید، ولی این جمله را به فرانسوی گفت، طوری که هیچ لهجه‌ای نداشت.”

لیدر می‌گوید هیچ فرصتی وجود نداشت که کسی از میان جمعیت بخواهد کار قهرمانانه‌ای انجام دهد چون تیراندازها بسیار سازمان‌یافته بودند. یکی جمعیت را کنترل می‌کرد و دیگری مشغول کشتن مردم بود.

لیدر به خاطر می‌آورد: می‌توانستم ببینم که یکی از آنها کار پوشش و کنترل جمعیت را انجام می‌دهد و آن یکی در حال عمل کردن است. پس شانسی برای قهرمان‌بازی کسی نبود چون این اشخاص سازمان‌یافته بودند. یکی جمعیت را پوشش می‌داد و دیگری تیراندازی می‌کرد.

عصر جمعه، بیش از ۱۲۰ نفر در حملات گسترده‌ی پاریس به قتل رسیدند؛ بیشتر قربانیان همراه با لیدر و پسرش در سالن تئاتر بودند. حال بسیاری دیگر از قربانیان وخیم است.

 

 ترجمه: تحریریه کسب و کار بازده

نویسنده: آلیسون شانتل

منبع: بیزنس‌اینسایدر

 

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی