کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیش بینی هوش انسان با اسکن مغزی امکان پذیر شد

پیش بینی هوش انسان با اسکن مغزی  امکان پذیر شد

آیا پیش بینی هوش انسان با اسکن مغزی یا فناوری دیگری و فارغ از تست های هوش سنتی و کلاسیک امکان پذیر است؟ دانشمندان علوم اعصاب دانشگاه ییل با استفاده از اسکن‌های اف‌ام‌آر‌آی توانسته‌اند دقیقا هوش افراد را پیش‌بینی کنند.

iq.jpg

به گزارش بازده به نقل از ایسنا، اگر اثر انگشت می‌تواند افراد را به صورت فردی شناسایی کند، تصور کنید که اثر مغز چه کارهای را می‌تواند انجام دهد، مثلا انسان شما چطور فکر کرده و چه میزان باهوش است.

دانشمندان اسکن اف‌ام‌آر‌آی ۱۲۶ بیمار را در «پروژه کانکتوم بشر» که کنسرسیومی برای کمک به طراحی نقشه مغز انسان است، بررسی کرده و اتصالات استواری را شناسایی کردند که دقیقا “هوش سیال” یا استدلال انتزاعی را پیش‌بینی می‌کردند.

محققان دریافتند که هر چه نواحی خاصی در مغز بیشتر با یکدیگر گفتگو کنند، احتمال این امر که فرد با سرعت بیشتری اطلاعات را پردازش و استنتاج کند، بیشتر است. به عنوان مثال، ارتباط قوی بین لوب‌های پیشانی و آهیانه‌ای که هر دو با عملکردهای سطح بالا ارتباط دارند، بطور دقیقی نمره هوش بالا را پیش‌بینی می‌کرد.

دانشمندان این ارتباطات مغزی منحصر بفرد را به اثر انگشت تشبیه کرده و متذکر شدند که این شبکه‌ها، افراد را در بسیاری از موارد با دقت نسبتا کاملی شناسایی می‌کردند. این نقشه‌های ارتباطات ذهنی ممکن است در آینده برای پیش‌بینی رفتار و یا برنامه‌های آموزش و پرورش و بهداشت مناسب برای هر فرد به کار گرفته شوند.

مغز هر انسان نقشه اتصالات منحصر بفردی را تولید می‌کند و شفاف نمودن این ارتباطات یک امر پیچیده و مرموزی است که دانشمندان علوم اعصاب تازه شروع به درک آن کرده‌اند.

این یافته‌ها در مجله Nature منتشر شده است.


سایت کسب و کار بازده

پیش بینی هوش انسان با اسکن مغزی


مطالب مرتبط
۹ روش برای این که باهوش ­ترین فرد در محل کار باشید
هوش هیجانی: ۷ سوال مصاحبه شغلی برای تعیین هوش هیجانی
۱۰ راه باهوش تر شدن کودک تان
انواع هوش گاردنر : شما در کدام یک مهارت دارید
افزایش هوش: با این راهکارها هوش تان را افزایش دهید
هوش هیجانی: ۹ نشانه هوش هیجانی بالا
۸ نشانه علمی که شما باهوش تر از متوسط ‌هستید
۴ راه افزایش هوش هیجانی
عادت های باهوش تر شدن:۱۰ عادت روزانه که شما را باهوش تر می‌‌کند
۷ نشانه که هوش هیجانی بالایی دارید
۸ خوراکی فوق‌العاده برای تقویت تمرکز و حافظه تان
هوش رقابتی

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی