کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

هم‌اکنون بهترین فرصت برای افزایش سرمایه بانک‌های کشور است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: هم اکنون بهترین فرصت برای ایجاد زمینه‌های مناسب برای افزایش سرمایه بانک‌های کشور به منظور تقویت توان اعطای تسهیلات به بخش خصوصی فراهم آمده است.

TayebNia1.jpg

به گزارش بازده و به نقل از ایسنا، علی طیب‌نیا طی سخنانی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی موفقیت در مذاکرات هسته‌ای و لغو قریب الوقوع تحریم‌ها را بهترین فرصت برای دولت به منظور بهبود فضای کسب و کار کشور عنوان کرد و گفت: رفع تحریم‌های اقتصادی پس از اجرایی شدن توافقنامه وین، نه به معنای تغییر مسیر، روش‌ها و سیاست‌های اقتصادی دولت، بلکه به معنای رفع موانع و قیود بر سر راه برنامه‌های از پیش تعیین شده دولت در چارچوب اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: رفع تحریم‌ها فرصت خوبی برای اجرایی کردن برنامه‌های توسعه‌ای کشور است و نباید فکر کنیم با برداشتن تحریم‌ها، به طور خودکار، مشکلات اقتصادی برطرف خواهد شد، چرا که کماکان اقتصاد ایران از مشکلات ساختاری اقتصاد متکی به نفت و دولتی بودن اقتصاد رنج می‌برد و این معضلی است که به این سادگی برطرف نخواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: در شرایط جدید پس از تحریم، درآمدهای نفتی کشور افزایش خواهد یافت و نیز امکان استفاده از منابع مالی و سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی فراهم خواهد آمد و همچنین امکان دسترسی ما به بازارهای صادراتی جهان با هزینه هایی به مراتب کمتر از قبل مهیا خواهد شد، اما استفاده صحیح از این فرصت‌ها، بسته به یک شرط اساسی است و آن اینکه دولت بتواند با کمک بخش خصوصی، فضای کسب و کار کشور را بهبود بخشد.

وی با بیان اینکه سیاست اصلی دولت، بهبود فضای کسب و کار و ایجاد شرایط مساعد برای سرمایه‌گذاری بدون دغدغه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است، اظهار کرد: لازمه این امر آن است که با پرهیز از ارتکاب اشتباهات گذشته، درآمدهای نفتی را وارد بودجه‌های سالیانه نکنیم و به اهداف تاسیس صندوق توسعه ملی وفادار بمانیم.

بنا بر اعلام شادا وی تصریح کرد: هم‌اکنون بهترین فرصت برای ایجاد زمینه‌های مناسب برای افزایش سرمایه بانک‌های کشور به منظور تقویت توان اعطای تسهیلات به بخش خصوصی فراهم آمده است.

طیب‌نیا گفت: به این ترتیب در شرایط حاضر، وظیفه دولت و بخش خصوصی برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور، سنگین تر از قبل است و امیدواریم که در آینده‌ای نزدیک شاهد افزایش سرمایه‌گذاری و افزایش تولید مبتنی بر بهبود بهره‌وری در کشور باشیم.

سایت کسب و کار بازده

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۸ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی