کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

همکاری ایران و روسیه در زمینه ماهواره‌های مخابراتی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در خصوص همکاری مشترک در زمینه ماهواره مخابراتی و ماهواره سنجش از راه دور با کشور روسیه به توافق رسیدیم.

mahmood-vaeezi.jpg

به گزارش بازده به نقل از مهر، محمود واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی کلوب با اشاره به سفر دیمیتری روگازین معاون اول روسیه به تهران و دیداری که با وی داشت نوشت: در این دیدار مروری بر روند برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه و دستاوردهای آن داشتیم و در مورد ترسیم روابط دو کشور در آینده و سطوح همکاریهای یکساله کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه، همکاری میان مدت بین چهارتا پنج سال و همکاری راهبردی و دراز مدت برای بیست سال، تبادل نظر شد.

وی با اشاره به توافق خط اعتباری ۵ میلیارد دلاری دو کشور گفت: در این مذاکرات در زمینه خط اعتباری ۲ میلیارد یورویی هم به توافق رسیدیم. همچنین در خصوص پایین آوردن تعرفه بالای صادرات غیرنفتی و حل مشکل تجار و بازرگانان برای صادرات کالا به روسیه توافق کرده و مشکل صادرات ۱۹ قلم کالا از ایران به بازار این کشور حل شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: حدود ۳۰ میلیارد دلار پروژه در زمینه‌های راه آهن، کشاورزی، برق، حمل‌ونقل، آب و پتروشیمی داریم که امیدواریم طی چهارتا پنج سال این پروژه‌ها نیز به نتیجه برسد.

واعظی تاکید کرد: در این دیدار در خصوص همکاری مشترک دو کشور در زمینه ماهواره مخابراتی و ماهواره سنجش از راه دور نیز توافقاتی صورت گرفت.

وی با اشاره به اظهارات معاون اول روسیه مبنی بر هماهنگی‌های لازم برای عادلانه شدن قیمت منابع انرژی و نفت و گاز گفت: پیشنهاد مهم وی همکاری ایران و روسیه برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی و کارهای عملی در زمینه فناوری و صنعت فضایی بود.

به گفته واعظی، همکاری میان دو کشور در سه زمینه تبادل متخصص در خصوص آشنایی با توانمندیهای یکدیگر، همکاریهای منطقه‌ای در سطح استانهای دو کشور و فعالیت شورای تجاری ایران و روسیه موفقیتهای بزرگتری را محقق می‌سازد. به عنوان نمونه به منظور تحقق ارتباطات مستقیم بین استانهای دو کشور، عقد قرارداد خواهرخواندگی میان اصفهان و سن پترزبورگ نخستین اقدام عملیاتی است که این زمینه‌ها در سایه کمیسیون مشترک اقتصادی قابل تحقق است.

سایت کسب و کار بازده

منبع: مهر

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۴ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی