کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

همکاری ایران، آمریکا و چین برای نوسازی راکتور آب سنگین اراک

وزارت انرژی آمریکا گزارش داد: سازمان انرژی اتمی چین و وزارت انرژی آمریکا و سازمان انرژی اتمی ایران برای نوسازی راکتور آب سنگین اراک با یکدیگر همکاری می‌کنند.

raktor.jpg

به گزارش بازده به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما، سازمان انرژی اتمی جمهوری خلق چین، وزارت انرژی آمریکا و سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران در روز چهاردهم سپتامبر ۲.۱۵ همانطور که در برنامه جامع اقدام مشترک در چهاردهم جولای و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد پیش‌بینی شد، برای گفتگو درباره گام‌های بعدی نوسازی راکتور اراک با یکدیگر دیدار کردند.با درک اهمیت منع تکثیر ، امنیت و ایمنی هسته ای و ضرورت همکاری بین المللی در دستیابی به این اهداف، سازمان انرژی اتمی جمهوری خلق چین، وزارت انرژی آمریکا و سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران  یادآور شدند که براساس ضمیمه یک برنامه جامع اقدام مشترک، ایران قرار است به عنوان صاحب و مدیر پروژه نوسازی اراک نقش رهبری را با حمایت شرکای برنامه جامع اقدام مشترک برعهده گیرد.

سازمان انرژی اتمی جمهوری خلق چین، وزارت انرژی آمریکا و سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران سپس یادآور شدند که چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس و آمریکا به همراه نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امنیتی متعهد شدند که قبل از روز اجرا کارگروهی را برای تعیین نقش آنها در این پروژه با هدف تسهیل در پروژه مطابق قوانین ملی خود تشکیل دهند.

سازمان انرژی اتمی جمهوری خلق چین  و وزارت انرژی آمریکا بر آمادگی خود برای تشکیل و ریاست مشترک کارگروه ۱+۵ در ارتباط با این پروژه براساس برنامه جامع اقدام مشترک تاکید کردند. دیگر کشورها با کارشناسان هسته‌ای مربوط می‌توانند با تصمیم جمعی اعضای کارگروه و ایران برای محلق شدن به این کارگروه دعوت شوند.

سازمان انرژی اتمی جمهوری خلق چین به عنوان یکی از روسای کارگروه قصد دارد برای اجرای این پروژه رابط اصلی کارگروه در ارتباطات و هماهنگی با سازمان انرژی اتمی ایران باشد.

سازمان انرژی اتمی جمهوری خلق چین، وزارت انرژی آمریکا و سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران قصد دارند برای به نتیجه رساندن سند رسمی در اسرع وقت همانطور که در برنامه جامع اقدام مشترک پیش بینی شد با یکدیگر همکاری کنند تا مطابق با قوانین ملی خود مسئولیت‌ها و کارکرد کارگروه و کانال رابط سازمان انرژی اتمی جمهوری خلق چین  و سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران را به منظور تسریع در تکمیل به موقع این پروژه تعیین کنند.

 

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط
۶ راه طلایی که آینده مالی بهتری داشته باشیم
پرسودترین صنایع در امریکا
ترامپ ثروتمندتر از رئیس جمهورهای قبلی آمریکا است
عسگراولادی: اتاق بازرگانی ایران - آمریکا تا چند ماه‌ دیگر راه‌اندازی می‌شود
تهرانِ مُد‌گرا: زنان کارآفرین ایرانی که محدودیت‌ها را درمی‌نوردند
دردسر خانواده‌ی توریست اروپایی، به خاطر جمله‌ی "ایران معرکه است"
مقصد بعدی داعش آمریکا، ایتالیا و انگلیس خواهد بود
۶ نکته‌ که باید درباره معادن ایران بدانید
آزمایشات موشکی ایران برخلاف قوانین جهانی نیست
تردد قطار تجاری بین ایران و چین
۳ قدرت برتر نظامی جهان
۱۰ کشور با بیشترین میراث جهانی یونسکو

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی