کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

همکاری اقتصادی خوب ایران و سوییس

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور تامین مالی و سرمایه‌گذاری با اشاره به دیدار با هیات ۶۵ نفره سوییسی در تهران گفت: شیوه‌های همکاری اقنصادی ایران با بخش‌های خصوصی خارجی برای سوییسی‌ها تشریح شد.

شهر

اصغر فخریه کاشان با اشاره به دیدار خود با هیات سوییسی گفت: گروهی ۶۵ نفره از حوزه‌های مختلف اقتصادی همچون توسعه و تجارت٬ بانکداری٬ امور مالی٬ گردشگری و بهداشت به همراه پی‌یر مودت عضو شورای اجرایی استان ژنو سوئیس به عبارتی وزیر محلی آن کشور به ایران سفر کردند و ملاقاتی با بخش‌های خصوصی و دولتی ایران داشتند.

وی با بیان اینکه هیات سوییسی درباره تسهیل برقراری ارتباط تجاری٬ بازرگانی٬ بانکی و اقتصادی با ایران صحبت‌هایی انجام دادند افزود: شیوه‌های همکاری بخش‌های خصوصی خارجی با ایران و اقداماتی که برای تسهیل همکاری‌ها به ویژه حمایت‌های دولت از سرمایه‌گذاری خارجی٬ فاینانس و تأمین مالی پروژه‌ها انجام می‌شود برای آنها تشریح شد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور تامین مالی و سرمایه‌گذاری یادآور شد: پروژه‌های زیربنایی مُدهای مختلف حمل و نقل ریلی٬ جاده‌ای و هوایی همچون توسعه شبکه ریلی٬ احداث آزادراه و بزرگراه٬ ساخت فرودگاه‌های جدید و توسعه فرودگاه‌های تهران٬ تبریز و مشهد معرفی شدند. اهمیت نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی و جاده‌ای در ایران به طور مثال برنامه نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای اعم از اتوبوس و کامیون به اطلاع اعضای هیات سوییسی رسید. در حوزه مسکن نیز پروژ‌ه‌های بازآفرینی و احیای بافت فرسوده و ساخت شهرهای جدید به سوییسی‌ها معرفی شد.

وی افزود: اعضای هیات سوییسی نیز درباره میزان ریسک سرمایه‌گذاری٬ شکل سرمایه‌گذاری خارجی٬ پروژه‌های اولویت‌دار حوزه زیربنایی راه و شهرسازی٬ سهم سرمایه‌گذاری دولت و بودجه عمومی در پروژه‌ها و پروژه‌هایی که در کریدورهای شرق به غرب و شمال به جنوب واقع هستند سوالاتی را مطرح کردند که توضیحات لازم به آنها ارایه شد.

فخریه کاشان یادآور شد: در نشست با هیات سوییسی موضوعات همکاری و مذاکرات ایران با کشورهای چین٬ آلمان٬ ژاپن٬ کره٬ ایتالیا و فرانسه در حوزه‌های مختلف حمل و نقلی تشریح شد و به اطلاع آنها رسید که چه قراردادهایی با کشورهای خارجی داریم.

وی با بیان اینکه درباره مکانیزم داوری پروژه‌ها نیز سوال شد٬ به پایگاه خبری وزارت راه افزود: به سوال‌کننده سوییسی توضیح دادم که ایران عضو نهاد داوری بین‌المللی ICC مستقر در سوییس است و مکانیزم داوری آن را می‌پذیرد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور تامین مالی و سرمایه‌گذاری ادامه داد: به این هیات یادآور شدیم تحریم‌ها در ایران علی‌رغم همه مشکلاتی که داشت دارای مزایایی هم بود چون کشور را به استقلال و خودکفایی رساند و بخش خصوصی قوی شد.

وی روش‌های سرمایه‌گذاری خارجی در ایران را وام٬ لیز و BOT خواند و افزود: پیشنهاد دادیم سوییسی‌ها پروژه‌هایی را مبتکرانه‌ برای سرمایه‌گذاری در حوزه راه و شهرسازی ایران تعریف کنند که این پیشنهاد مورد استقبال نیز قرار گرفت.

منبع: ایسنا

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط
رتبه پیشرفت اجتماعی ایران در ۱۳۹۵
توافق هسته‌ای باید آينده همكاری‌های بهتر با اروپا را رقم بزند
۱۰ دلیل برای اسکی کردن در پیست دیزین ایران به ‌جای کوه‌های آلپ
شبکه NETFLIX بر روی تلویزیون های ایران!
بیانیه‌ی مهم آمریکا درباره‌ی لغو تحریم‌های ایران
علت ثبت برند تجاری مک‌دونالد در ایران
افتتاح شعب شرکت لوازم آرایشی فرانسوی در ایران
ایران بالاترین ظرفیت اقتصادی و نظامی را در خاورمیانه دارد
همکاری ایران و روسیه در زمینه ماهواره‌های مخابراتی
آزمایشات موشکی ایران برخلاف قوانین جهانی نیست
توریسم ترکیه دست به دامن ایران
خودروسازان آلمانی به ایران می‌آیند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی