کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

همكاری سیتروئن و سایپا نهایی شد

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از نهایی شدن همكاری سیتروئن و سایپا خبر داد و گفت: حدود ۱۸ تا ۲۴ ماه آینده تولید مشترك سیتروئن و سایپا وارد بازار ایران می شود.

سیتروئن و سایپا

منصور معظمی در پاسخ به پرسش ایرنا درباره همكاری های جدید با خودروسازان خارجی گفت: با توجه به نهایی شدن همكاری سایپا با شركت سیتروئن، قرار شده این خودروساز فرانسوی منابع مالی لازم را تامین كند.

وی افزود: سرمایه گذاری در سایت كاشان شركت سایپا – بعنوان آورده شركت سایپا – انجام خواهد شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: مقرر شده كه همكاری شركت سیتروئن و سایپا به صورت مشاركتی برابر (۵۰-۵۰) باشد و قرار است جدیدترین مدل های شركت سیتروئن در این مجموعه تولید شود.
رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود: ویژگی این قراردادها این است كه باید درصد قابل توجهی از تولیدات انجام شده در كشورمان وارد بازارهای بین المللی شود؛ این همكاری علاوه بر جذب سرمایه خارجی و همچنین دستیابی به پلت فرم مدل های جدیدی از شركت سیتروئن، به بخشی از بازار خودرو منطقه نیز دست یابیم.
وی گفت: ایدرو یك سازمان توسعه ای است و بر اساس اساسنامه خود، وظیفه توسعه، نوسازی و بازسازی صنایع كشور را دارد.

سهم ایدرو از خصوصی سازی باید پرداخت شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بعد از اجرایی شدن اصل ۴۴، بسیاری از واحدها واگذار شده است كه از این بابت بخشی از دارایی ها و سرمایه ایدرو نیز واگذار شده است. انتظار داریم بر اساس قانون، خزانه و سازمان خصوصی سازی، سهم ایدرو را پرداخت كنند.
وی با تاكید بر فرصت هایی كه با اجرای برجام برای صنایع كشور ایجاد شده است، گفت: ایدرو نیز به دنبال این است كه با استفاده از این شرایط، حداكثر بهره برداری را همسو با منافع ملی و كار مشترك و همچنین استفاده از حداكثر توان ملی داشته باشد.
وی ادامه داد: براساس سیاست جدید ایدرو، ما به دنبال سرمایه گذاری، مشاركت و تامین منابع مالی شركت های داخلی و شركت های معتبر خارجی هستیم.
معظمی افزود: ایدرو اكنون دارای سرمایه در صنایع خودروسازی، كشتی سازی، نساجی، ساخت تجهیزات نفت و همچنین صنایع لاستیك سازی است كه برای توسعه و گسترش این صنایع نیازمند جذب منابع داخلی و خارجی است.
وی اضافه كرد: در صنایع خودرویی، پیش از این قراردادی میان ایران خودرو و پژو به امضا رسید و اكنون شاهد نهایی شدن همكاری سایپا و سیتروئن هستیم.

سایت کسب و کار بازده

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط
احتمال حصول توافق نهایی تا پایان امروز
روحانی در توئیتر: ایران و آژانس روند همکاری ها را تسریع می کنند
توافق هسته‌ای باید آينده همكاری‌های بهتر با اروپا را رقم بزند
قیمت‌ جدید محبوب‌ترین خودروهای سایپا + جدول
جدول قیمت روز محبوب‌ترین خودروهای سایپا
همکاری ایران، آمریکا و چین برای نوسازی راکتور آب سنگین اراک
خودروی خودران با همکاری ولوو و مایکروسافت ساخته می‌شود
همکاری ایران و روسیه در زمینه ماهواره‌های مخابراتی
۳ بانک ایرانی با ایتالیا همکاری می‌کنند
طرح تجاری ایرانیان‌نت با همکاری شرکت خارجی تغییر می‌کند
همکاری اقتصادی خوب ایران و سوییس
۲ خودرو داخلی ارزان شد

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی