کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

هشدار پلیس فتا درباره نفوذ یک بدافزار خطرناک به تلفن‌های همراه

این بدافزار حساب‌های بانکی را خالی می‌کند و از نوع تروجان، اخیرا در خارج از کشور به خصوص روسیه فعال شده است و امکان نفوذ آن به ایران وجود دارد.

bad.jpg

رییس پلیس فتا کرمان گفت: این بدافزار از نوع تروجان، اخیرا در خارج از کشور به خصوص روسیه فعال شده است اما امکان نفوذ آن به ایران هم وجود دارد.

وی درباره نحوه کار این بدافزار گفت این تروجان ابتدا پیامکی را برای کاربر ارسال می‌کند که در آن نام صاحب تلفن همراه قید شده و حاوی یک لینک است و زمانی که کاربر بر روی این لینک کلیک می‌‌کند، نرم‌ افزار به‌ صورت خودکار روی تلفن همراه دانلود می‌شود و در پایان پیامی نمایش داده می‌شود که کاربر هیچ راهی جز تایید آن ندارد.

سرهنگ اسماعیلی افزود با تأیید این پیام، کاربر به تروجان اجازه دسترسی به تمام بخشهای تلفن همراه را می‌دهد و تروجان در نخستین اتصال، همه اطلاعات تلفن همراه قربانی را برای سرورهای فرماندهی و کنترل هکرها ارسال میکند و اگر در تلفن همراه قربانی نرم‌افزار بانکی مانند quotation mark موبایل بانک quotation mark بیابد، موجودی حساب بانکی کاربر را به حساب دیگری منتقل می‌کند.

رییس پلیس فتا کرمان افزود زمانی که حساب کاربر تخلیه شد، بانک نتیجه‌ی برداشت حساب را در قالب یک پیامک برای کاربر ارسال می‌کند اما تروجان این پیامک را قبل از رسیدن به کاربر پاک می‌کند به ‌این ‌ترتیب، کاربر از طریق پیامک هم متوجه برداشت پول از حساب خود نمیشود.

وی با اشاره به اینکه این تروجان تاکنون حساب‌های بانکی زیادی را در خارج از کشور مخصوصا روسیه تخلیه کرده است گفت سازمان‌های امنیتی معتقدند هکرها در حال ارتقای این تروجان هستند و در آینده نزدیک احتمالا این قابلیت را به آن میدهند که حتی بدون تایید کاربر روی تلفنهای همراه نصب شود.

رییس پلیس فتا کرمان در پایان گفت: همه کاربرانی که با سیستمهای اینترنت سروکار دارند باید مراقب نفوذ هکرها و سارقان اینترنتی باشند و تا حد امکان اطلاعات مهم و بانکی خود را در سیستمهای متصل به اینترنت نگهداری نکنند و هنگام دریافت پیامکهای مشکوک و به خصوص پیامکهای دارای لینکهای ناشناس احتیاط کنند.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

سایت کسب و کار بازده

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۶۸ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی