کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

هشدار پلیس فتا برای شیوه‌ی جدید کلاهبرداری پیامکی

این روزها شگردهای گوناگون کلاهبرداری پیامکی بسیار رایج شده است. رییس اداره‌ی پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا از شگرد جدید مجرمان سایبری که ایجاد صفحات اجتماعی تحت نام و کاربری دیگران است، خبر داد.

IMG11020710

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)، سرهنگ دوم علیرضا آذردرخش رییس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر اظهارکرد: این مجرمان با ارسال پیامک‌هایی با موضوع برنده شدن در قرعه‌کشی، از قربانیان درخواست دارند در صورت تمایل به دریافت جایزه، کد ۴ رقمی که برای آنها ارسال می‌شود را به همین شماره ارسال(forward) کنند

رییس اداره‌ی پیش‌گیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا ادامه داد: پیامک مذکور دارای محتوایی به این صورت است “شماره شما در قرعه کشی **** برنده شده است. در صورت تمایل به دریافت جایزه، کد ۴ رقمی که برای شما ارسال شده را به همین شماره ارسال نمایید.”

وی افزود: این افراد به محض دریافت کد ارسالی از جانب قربانی، اقدام به ایجاد صفحات مختلف در شبکه‌های اجتماعی نموده و برای سایرین ایجاد مزاحمت می‌کنند.

سرهنگ آذردرخش با بیان اینکه حتی احتمال دارد از شما عکس نیز درخواست کنند تا اسامی برندگان به همراه تصاویر آنها را در سایت اعلام نمایند، ادامه داد: اگر شماره یا کدی برای شما از شماره‌های ناشناس یا خاص ارسال شد تحت هیچ عنوانی به افراد دیگر که با شما تماس گرفته و خواهان دانستن این کدها هستند اطلاع ندهید و برای آنها ارسال نکنید و عکس خود را در اختیار این افراد نگذارید، چرا که این افراد با شماره و عکس شما در شبکه‌های اجتماعی صفحه ایجاد نموده‌اند و رفتار مجرمانه دارند.

آذردرخش ادامه داد: این امر از طریق ایمیل نیز صورت می‌گیرد؛ به گونه‌ای که برخی شبکه‌های اجتماعی برای عضویت فرد کد را با ایمیل ارسال می‌کنند؛ لذا مجرمان سایبری در تماس با شما از طریق ایمیل خواهان ارسال این ایمیل‌ها و عکس شما هستند تا بتوانند صفحه ایجاد شده در شبکه اجتماعی با مشخصات و عکس شما را فعال کنند.

رییس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: تحت هیچ عنوانی این دست ایمیل‌ها را که کدهای عضویت هستند برای هیچ کس ارسال نکنید یا اطلاع ندهید.

وی افزود: هرگونه سوءاستفاده از خط تلفن شما و ساخت هرگونه صفحه در شبکه‌های اجتماعی با مشخصات شما مثل شماره تلفن، عکس، آدرس ایمیل تان، در صورت ایجاد مزاحمت، شما را در برابر قاضی قرار داده و مسئول رفتار مجرمانه سودجویان سایبری هستید.

رییس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا یادآورشد: این شیوه جدید تاکنون قربانی هم داشته است که متاسفانه خود فرد کد فعال‌سازی ارسالی را در اختیار مجرمان قرار داده است؛ لذا از شهروندان و کاربران می‌خواهیم تا در این خصوص دقت لازم را داشته باشند تا قربانی مجرمان سایبری نشوند.

سرهنگ آذردرخش خاطرنشان کرد: پلیس فتا از کلیه کاربران می‌خواهد در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.

//بازده//

(مشاهده ۴۷ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

0 دیدگاه در “هشدار پلیس فتا برای شیوه‌ی جدید کلاهبرداری پیامکی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫108 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت