کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

هشدار: آدامس جویدن برای سلامتی‌تان مضر است

آدامس جویدن برای سلامتی‌تان مضر است

آدامس جویدن قدمت تاریخی دارد و به زمان یونان باستان برمی‌گردد. یونانی ها برای اولین بار آدامس جویدن را با در دهان گذاشتن قسمت‌هایی از صمغ درخت بنه آغاز کردند.

آدامس جویدن

مضرات آدامس جویدن

این عادت خاص، عمدتا به دلیل تازه کردن دهان انجام می‌شد، زیرا خمیر دندان چند سال بعد توسط بابلی‌ها و مصری‌ها اختراع شد. واضح است که  عادت آدامس جویدن بسیار محبوب بوده‌است زیرا آدم‌ها امروز هم بعد از سال‌ها آدامس می‌جوند آن‌هم به دلایل متعددی از جمله:

۱. تاثیری که بر روح و روان دارد: یک مطالعه ثابت کرد که  آدامس جویدن می‌تواند باعث شود مغزتان به شیوه‌ی درستی عمل کند. این نتیجه، تعداد طرفداران آدامس جویدن را افزایش داد.

۲. برای سردردها: برخی از آدم‌ها برای از بین بردن سردرد آدامس می‌جوند، با این اعتقاد که جویدن تا حدی شقیقه‌های آنها را ماساژ می‌دهد.

۳. برای دندان‌های‌تان: شاید به نظر غیربهداشتی برسد، اما آدم‌های خیلی فعال و گرفتار، حتما بعد از غذا، آدامس نعنا می‌جوند. جویدن آدامس راحت‌تر از مسواک زدن دندان‌ها است، به خصوص به این دلیل که کارهای دیگری برای آدم‌های گرفتار هست که بتوانند انجام دهند.

بعضی از آدم‌ها همچنین عادت دارند در ملا عام آدامس بجوند زیرا فکر می‌کنند با این‌ کار خونسردتر به نظر می‌رسند. هرچند احتمالا شما دلایل خودتان را برای جویدن آدامس دارید، اما باید بدانید چه تاثیری روی شما، به ویژه روی سلامتی‌تان می‌گذارد. آیا واقعا آدامس جویدن  تاثیر مثبتی دارد؟ در ادامه نکاتی را می‌بینید که می‌توانید روی آنها فکر کنید:

۱. اگر مبتلا به اختلالات فکی هستید، هرگز نباید آدامس بجوید. جویدن آدامس می‌تواند درد را در طول چند ثانیه تسکین دهد، اما در طولانی مدت مشکل شما را تشدید خواهد کرد.

۲. آدامس حاوی مقدار زیادی شیرین‌کننده‌های مصنوعی است که می‌تواند باعث بروز آسیب بالقوه به دندان‌های‌تان شود، بنابراین هنوز هم مسواک زدن با خمیر دندان حاوی فلوراید روش بهتری است.

۳. بعد از دیدن دلیل شماره‌ی ۲ احتمالا به سراغ آدامس‌های بدن قند خواهید رفت اما خبر بد این‌که همه‌ی آنها حاوی ماده‌ای هستند که مشکلات جدی برای سلامتی‌تان ایجاد می‌کنند، مشکلاتی از قبیل سرطان، تومور مغزی و ناهنجاری‌های جنینی.

۴. جویدن آدامس سردرد ما را درمان نمی‌کند؛ بلکه باعث سردرد می‌شود. زمانی که عادت به جویدن آدامس داشته باشید، عضلات شقیقه‌های‌تان سفت می‌شود و همین منجر به سردرد می‌شود.

۵. نوشته‌های مربوط به مواد تشکیل‌دهنده‌ی آدامس ممکن است یونانی به نظر برسد بنابراین احتمالا متوجه نخواهید شد که از چه ساخته شده‌است. اما آدامس، حاوی چربی پشم است که لانولین نام دارد. شاید این ماده تهدیدی جدی برای بدن‌تان نباشد، اما کاملا چندش‌آور است.

شاید این مطلب برای طرفداران آدامس مایوس‌کننده باشد، اما اگر این مشکلات را گنار بگذاریم، گزینه‌های سالم‌تری برای آدامس وجود دارند. اگر کنار گذاشتن این عادت دشوار است، می‌توانید جعفری یا زنجبیل به جای آن‌ بجوید. جویدن شیرین‌بیان یا خوردن سیب هم جایگزین‌های مناسبی هستند، به خصوص اگر بخواهید بوی دهان‌تان را بهبود دهید. شاید این جایگزین‌های سالم باعث نشوند که آرام‌تر شوید، اما بهتر هستند و به سلامتی شما آسیب نخواهند زد.

ترجمه:تحریریه نشریه بازده_سارا فیضی

منبع: استث نیوز

بازده

آدامس جویدن برای سلامتی‌تان مضر است

مضرات آدامس جویدن

آدامس جویدن

 

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

  1. پرتال یاران گفت:

    کی گفته

  2. کیوان گفت:

    I think it is not true

  3. مینا گفت:

    سردردشو که من شخصا تجربه کردم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی