کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

هزاران شهروند کره شمالی در آمریکا فعالیت مخفیانه انجام می دهند

هزاران شهروند کره شمالی در آمریکا فعالیت مخفیانه انجام می دهند و این در حالی است که سال پیش ۱۰۰ شهروند کره شمالی موفق شده‌اند روادید آمریکا بگیرند که ۵۲ نفرشان دیپلمات و بقیه گردشگر یا بازرگان قلمداد شده‌اند.

هزاران شهروند کره شمالی در آمریکا فعالیت مخفیانه انجام می دهند

پیونگ یانگ هم به روال شوروی سابق، عوامل خود را به صورت گردشگر، دانشجو یا بازرگان به آمریکا می‌فرستد و این افراد همانند آن دوران «سلول‌های خفته» ایجاد می‌کنند و طی آشنایی و تماس با دولتی‌ها، بازرگانان، دانشگاهیان و سایرین، در زمینه‌های گوناگون کسب اطلاعات می‌کنند و به مرکزشان می‌فرستند.

رژیم کره شمالی معمولا افراد رده بالای جامعه را با هویت های ناشناس به خارج می‌فرستد. برای نمونه، کیم جونگ اون رهبر کنونی، پیش از آن که مانند پدر بزرگ و پدرش به رهبری برسد، در سوییس با اوراق هویت جعلی تحصیل می‌کرد.

دریافت کنندگان روادید آمریکا را گردشگرها، هنرمندان، ورزشکاران، بازرگانان، ملوانانی با پرچم کشورهای دیگر، کارکنان شرکت‌های بین المللی، و نامزدهای شهروندان آمریکا تشکیل می‌دهند. پناهندگان کره شمالی به آمریکا در آمارها به حساب نمی‌آیند. کره شمالی در برنامه مبادله فرهنگی و آموزشی با آمریکا شرکت دارد.

شایان ذکر است که وزارت خارجه آمریکا سوابق شهروندان کره شمالی را که وارد کشور می‌شوند نگاه نمی‌دارد و دنبال نمی کند و تنها سابقه‌ای که از آنها وجود دارد همان اطلاعاتی است که در فرم درخواست روادید ذکر می‌شود.

شهروندان کره شمالی که ویزای غیردیپلماتیک می‌گیرند سعی می کنند چهره کم رنگی در جامعه آمریکا داشته باشند تا بتوانند به فعالیت‌های مخفیانه خود ادامه بدهند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

هزاران شهروند کره شمالی در آمریکا فعالیت مخفیانه انجام می دهند


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی