کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

هری رید: از موافقتنامه تاریخی با ایران حمایت می‌کنم

چند روز پس از حمایت رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان، رهبر دموکرات‌ها در سنا نیز گفت که از توافق وین میان ایران و قدرت‌های غربی حمایت می‌کند.

635760045114619416.jpg

به‌گزارش بازده و به‌نقل از روزنامه «واشنگتن‌پست»، «هری رید» رهبر دموکرات‌های سنا روز گذشته (یکشنبه) در پیامی توییتری نوشت:‌ من از موافقتنامه تاریخی با ایران حمایت می‌کنم و هرچه در توان دارم برای اطمینان از حفظ آن انجام خواهم داد.

این در حالی است که جمهوری‌خواهان تلاش می‌کنند توافق به دست آمده میان ایران و قدرت‌های غربی در وین را در کنگره شکست دهند. «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در راستای هماهنگی با کنگره (قانون بازبینی توافق هسته‌ای با ایران) متن توافق وین را به کنگره سپرده است. رای‌گیری در این‌باره قرار است تا روز ۱۷ سپتامبر انجام شود.

«رید» بیست و هفتمین سناتور دموکرات است که به‌طور آشکار توافق وین را تایید می‌کند. تاکنون فقط دو سناتور دموکرات («چارلز شومر» و «رابرت منندز») با آن مخالفت کرده‌اند.

سناتور «رید» در مصاحبه‌ای ابراز امیدواری کرد که رای کافی در سنا، برای جلوگیری از تصویب قطعنامه‌ای با دو سوم آرا به‌طوری که در برابر وتوی رئیس‌جمهوری مصون شود، وجود داشته باشد.

برای آنکه بلوک ۵۴ نفری جمهوری‌خواهان سنا بتوانند توافق وین را با دو سوم آرا تصویب کنند به رای ۱۳ دموکرات نیاز دارد. با وجود این، «رید» ابراز امیدواری کرد که حداقل ۴۱ دموکرات از «اوباما» حمایت کنند.

در صورتی که دموکرات‌ها ۴۱ رای داشته باشند می‌توانند با استفاده از ترفندی قانونی موسوم به «فیلیباستر»، مانع وضع قطعنامه جمهوری‌خواهان شوند که در آن صورت حتی نیازی به وتوی رئیس‌جمهوری نخواهد بود.

هفته پیش «نانسی پلوسی» رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان کنگره ابراز اطمینان کرده بود که حزب وی آرای لازم برای حفظ توافق را داشته باشد. جمهوری‌خواهان نیز پیش‌بینی کرده‌اند که شانس آن‌ها برای ممانعت از اجرای توافق هسته‌ای اندک است.

منبع: آنا

//بازده//

 

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی