کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

هارپ چیست: ۱۰ حقیقت درباره هارپ که باید امروز بدانید

اخیرا اخبار بسیار زیاد و عموما ضد و نقیضی درباره موضوع هارپ منتشر می‌شود که باعث سردرگمی افکار عمومی شده است. اخباری نظیر ایجاد زلزله، سیل و طوفان و سایر پدیده‌های طبیعی و خطرناک توسط هارپ که در این نوشتار توضیحاتی درباره اینکه اساسا هارپ چیست و تئوری های توطئه چه هستند با هم می خوانیم.

هارپ چیست:

هارپ چیست

برنامه پژوهشی یونوسفر بسیار فعال با فرکانس بالا (هارپ) [HAARP] یک برنامه‌ی پژوهشی علمی است که برای مطالعه‌ و بررسی لایه‌ی یونوسفر کره‌ی زمین و اثراتش بر ارتباطات طراحی شده‌ است.

تاسیسات هارپ اساسا متشکل است از یک فرستنده‌ی رادیویی بزرگ و مجموعه‌ای از آنتن‌ها که در آلاسکا نصب شده است و با باند امواج کوتاه کار می‌کند. این پروژه در ۱۹۹۳ آغاز شد و تقریبا تا می‌۲۰۱۳ ادامه پیدا کرد. در آغاز بودجه‌ی آن را وزارت دفاع امریکا به همراه دانشگاه آلاسکا در فیربنکس تامین می‌کردند. در ۲۰۱۴، نیروی هوایی طرح‌هایی را برای برچیدن این تاسیسات ارائه کرد مگر آنکه منبع بودجه‌ی دیگری برای آن پیدا می‌شد. از آگوست ۲۰۱۵، دانشگاه آلاسکا در فیربنکس مالکیت این تشکیلات را بر عهده گرفته است.

برخی از کسانی که جزو دانشمندان نیستند از هارپ انتقاد کرده‌اند چون از آن برای انجام آزمایش‌های طبقه‌بندی شده‌ استفاده شده است، و آنها می‌ترسند که از وسیله‌ای مشابه آن با انرژی بالاتر به عنوان سلاح استفاده شود. همچنین از آن به عنوان یک کار عبث که هزینه‌ای بسیار بیشتر از بودجه‌ی اولیه‌اش دربر داشته انتقاد شده است. اما هارپ بیشتر هدفی برای تئوری‌ پردازان توطئه است که معتقدند فرکانس‌های بسیار پایین می‌توانند برای کنترل ذهن و کنترل آب و هوا استفاده شوند – این سیستم حتی به خاطر زلزله‌های ۲۰۰۸ چین، ۲۰۱۰ هائیتی، مارس ۲۰۱۱ ژاپن و سیل‌های جنوب شرقی اروپا در ۲۰۱۴ مقصر دانسته شده است.

تئوری های توطئه

در روزهای پیش از پیدایش رسانه‌ی اجتماعی و مدت‌ها قبل از آن که آلکس جونز کاسبی خودش را راه بیندازد، نظرات عجیب و غریبی شکل گرفتند و از طریق برنامه‌ی رادیویی آخر شب آرت بل به نام «ساحل به ساحل ای‌ام» قوت گرفتند. بل فرصت طلب میهمانانش را تشویق می‌کرد به خاطر مخاطبان تشنه‌ی تئوری‌های توطئه که به برنامه امتیاز می‌دادند و با درآمد حاصل از تبلیغات سودآور جیب‌های بل را پر از پول می‌کردند، مهمل ببافند. و هرچه احمقانه‌تر بهتر! یکی از احمقانه‌ترین آنها مربوط به جونیور نیک بگیچ، پسر یکی از نمایندگان ایالات متحده بود، و مسلما نخستین کسی که تئوری‌های توطئه‌ی نامعقول را درباره‌ی هارپ انتشار داد. بگیچ نخستین بار در حدود ۱۹۹۶ در برنامه‌ی بل حاضر شد و قصه‌هایی از توانایی هارپ در کنترل وضعیت آب و هوا سر هم کرد.

با اینکه امکان کنترل آب و هوا و غیره توسط پروژه‌هایی مثل هارپ از طرف افرادی چون جسی ونتورا با عنوان «نظریات توطئه» مورد بررسی قرار گرفته، اما منابع متعدد دیگری نیز، از جمله نیروی هوایی امریکا، این مباحث را مورد بررسی قرار داده‌اند. با اینکه چنین موضوعاتی از طرف منابع مختلف بسیاری مطرح شده‌اند، اما هیچگونه سند یا مدرک مستدل علمی در پشتیبانی از تأثیرات هارپ و ادعاهای مربوطه تا کنون در مجامع علمی مطرح یا منتشر نشده، و توسط بسیاری از منتقدین «افسانه «و «نظریات توطئه‌انگیز» اطلاق شده‌اند.

حتی در مواردی خودکشی نهنگ‌ها را نیز به این فناوری نسبت داده‌اند و چنین مطرح کرده‌اند که امواج قدرتمند آن در عمق آب باعث ایجاد آشفتگی در جهت‌یابی و سیستم تعیین موقعیت این جانوران و حتی باعث جنون و بروز رفتارهای غیر عادی و غیر ارادی در آنها می‌شود. همچنین طی مشاهدات صورت گرفته‌ی دیگری بیان شده است که پدیده‌ی هارپ بر روی ماهی‌ها و دلفین‌ها هم تاثیرات ناخوشایندی گذاشته است و اجساد سوخته و پخته شده‌ی دلفین‌هایی که از آب بیرون کشیده‌ شده‌اند دلیلی بر این مدعا است. از دیگر تئوری‌های نسبت داده شده به هارپ بروز برخی از گردبادها و تغییرات عجیب فیزیکی در شرایط جوی سواحل است.

هارپ چیست

در اینجا به ۱۰ حقیقت درباره هارپ که باید امروز بدانید اشاره می‌کنیم.

هارپ چیست ۱: هارپ به صورت پنهانی در سال ۱۹۸۷ ثبت اختراع شد

ثبت اختراع یکی از فیزیکدانان امریکایی برنارد جی. ایستلاند با عنوان “روش و اسباب تغییر یک منطقه در جو زمین، یونوسفر، و/یا مگنتوسفر” اغلب توسط توطئه‌بازان به عنوان مدرکی کافی مبنی بر این که قدرت ویرانگر هارپ حقیقتی اثبات شده است بیان می‌شود. این به خاطر آن است که نظریه‌پردازان توطئه دوست دارند نظرات‌شان را با نام بردن از برخی حقوق ثبت اختراع تقویت و تایید کنند. با وجود این حق ثبت اختراع تصدیق نمی‌کند که اختراعی ایجاد شده است، یا حتی کار خواهد کرد.

ثبت اختراع ایستلاند ایده‌ای را درباره‌ی یک فرستنده‌ی عظیم‌الجثه‌ توصیف می‌کرد که صدها برابر قدرتمندتر از هارپ بود و سوخت قدرت الکتریکی عظیم آن توسط گاز طبیعی آلاسکا تامین می‌شد. در سال‌های بعد ایستلاند ادعا کرد که هارپ از روی ایده‌ی او ساخته شده است، اندیشه‌ای که تماما توسط مدیریت هارپ رد شد چون آن را احمقانه می‌دانستند.

مطلب مرتبط: ۵۹ نماد فراماسونری را بشناسید

هارپ چیست ۲: هر آنتنی به طریقی به هارپ مربوط می‌شود

هر آنتنی با ظاهر عجیب، مانند رادوم که در فرودگاه‌ها برای ردیابی هواپیماها استفاده می‌شود، رادار داپلر نکسراد که توسط متخصصان هواشناسی استفاده می‌شود، و حتی یک دیش ماهواره که برای دریافت مخابره‌ها و ارتباطات ماهواره‌ای استفاده می‌شود توسط کوته‌فکرها تا حدودی به هارپ و کنترل آب و هوا/کنترل ذهن ربط داده می‌شوند. چنین فرض می‌کنند که این آنتن‌های معمولی دارای قدرت‌های جادویی هستند: آنها نه تنها قوانین فیزیک را بر هم می‌زنند و در فرکانس‌هایی عمل می‌کنند که برای آن طراحی نشده‌اند، بلکه می‌توانند به طرز نامشخصی آب و هوا را تغییر دهند، محصولات را از بین ببرند، و باعث بروز سیل، توفان و زلزله بشوند!

هارپ چیست ۳: هارپ با استفاده از برج‌های تلفن همراه کار می‌کند

برج‌های بی‌سیم موبایل زشت و بدشکل هستند. و تعداد زیادی هم از آنها وجود دارد. هر روز تعداد بیشتری از آنها نصب می‌شود، که اغلب به لحاظ بصری چشم‌اندازهای روستایی و محله‌های حومه‌ی شهر را به هم می‌ریزند. برای آدم‌های کج‌فهم این مسئله هیچ ربطی به این واقعیت ندارد که تعداد رو به افزایش کاربران موبایل نیاز به پوشش بی‌سیم بیشتر و بهتر را ایجاد کرده است – و از این رو برای خدمت‌رسانی به آنها به برج‌های بیشتری نیاز است.

بلکه، آنها مدعی هستند این برج‌ها تا حدودی در راستای یک سیستم ارتباطی از مدت‌ها قبل منفعل شده به نام شبکه‌ی اضطراری موج زمین (GWEN) کار می‌کنند که تا حدودی سیگنال‌های هارپ را رله(بازپخش) می‌کنند.

هارپ چیست ۴:هارپ و پسدمه‌ها

” می‌دانیم که هارپ می‌تواند آب و هوا را تغییر دهد. فکر نمی‌کنید اگر کسی قادر باشد، این کار را انجام بدهد؟ کنترل آب و هوا یک قدرت خدا گونه است. پسدمه‌ها(مسیرها و رد ماندگار سفیدرنگ در آسمان توسط هواپیماهای بلند پرواز) ممکن است برای تقویت کارآمدی این فعالیت‌ها در هوا پخش شوند.”

– پیتر ای. کربی

حداقل دو اشتباه منطقی در جملات بالا وجود دارد. اما خب این چیزی است که از کسی که اگر در برنامه‌ی ساحل به ساحل ای‌ام به عنوان «کارشناس پژوهش» دعوت نمی‌شد یا باید پیتزا تحویل می‌داد یا راننده‌ی تاکسی می‌شد خواهید شنید.

شاید احمقانه‌ترین تصوری که در بین نظریه‌پردازان توطئه‌ی هارپ/پسدمه‌ یافت می‌شود آن است که پسدمه‌های حاوی ذرات نانو آلومینیوم توسط مردم بی‌خبر استنشاق می‌شوند و توسط امواج ریز (مایکروویو) هارپ فعال می‌شوند، که به کنترل ذهن قربانیان منجر می‌شود.

مطلب مرتبط:۱۰ ننگین ترین اسرار فراماسون‌ ها

۵. هارپ و “افراد هدف‌گیری شده”

یکی از ادعاهای عجیب آن است که از هارپ برای هدف قرار دادن افراد از طریق ساطع کردن “فرکانس‌هایی” که تابش طبیعی خورشید را بر هم می‌زنند استفاده می‌شود که به اثرات منفی بر سلامتی منجر می‌شود. هرچند درست است که خورشید تشعشعات الکترومغناطیسی ساطع می‌کند، اما این تشعشع از فرکانس‌های بسیار مختلف آمیخته با هم تشکیل شده است.

ادعاهای مربوط به قربانی ناخواسته‌ی برنامه‌ی کنترل ذهن دولت‌های شرور شدن احتمالا متاثر از فیلم علمی جان کارپنتر به نام آنها زندگی می‌کنند در ۱۹۸۸ هستند. موضوع محوری طرح فیلم یک انتقال دهنده‌ی کنترل ذهن است که در قالب یک ایستگاه تلویزیونی کابلی پنهان شده است. تشعشع الکترومغناطیس این انتقال دهنده‌ی تلویزیونی مردم را به بردگی می‌کشاند و آنها را رام و مطیع نگاه می‌دارد.

هارپ چیست ۶: هارپ آب‌ و هوا را تغییر می‌دهد، باعث زلزله می‌شود

“سایرین حتی درگیر نوع زیست محیطی تروریسم هستند که از طریق آن می‌توانند از راه دور با استفاده از امواج الکترومغناطیس آب و هوا را تغییر دهند، زلزله راه بیندازند و آتش فشان‌ها را فعال کنند.”

– وزیر دفاع، ویلیام اس. کوهن، ۲۸ آوریل ۱۹۹۷

طرفداران تئوری‌توطئه اغلب نقل قولی از وزیر دفاع ویلیام کوهن را به عنوان “مدرکی” دال بر آن که از امواج الکترومغناطیس (تاحدودی) برای به کار گرفتن “ترورسیم زیست محیطی” علیه افراد و ملت‌ها استفاده می‌شود بیان می‌کنند. اما اگر به متن اصلی دقیق‌تر نگاه کنید می‌توانید به روشنی ببینید که کوهن درباره‌ی زمان و منابع هدر رفته به خاطر تهدیدهای تروریستی خیالی صحبت می‌کند. او از عبارت “تروریسم نوع زیست محیطی” آلوین تافلر، نویسنده‌ی پیشرو، به عنوان مثالی از تهدیدهای اشتباه و خیالی استفاده کرده است. اما شایعه دوستان و طرفداران تئوری‌های توطئه به راحتی اظهارات کوهن را تحریف می‌کنند به این امید که شما هرگز به منبع اصلی مراجعه نکنید و متوجه نشوید که چقدر بد آن را سوء تعبیر کرده‌اند.

هارپ چیست ۷: هارپ توفان شن را ایجاد/هدایت/تقویت کرد

دلیل اصلی احمقانه بودن این ادعا آن است که بیشینه‌ی قدرت انتقال هارپ ۳.۶ مگاوات است که برای گرم کردن آب اقیانوس که جهت ایجاد یا دستکاری گردباد گرمسیری لازم است بسیار کوچک است. برای تشکیل یک توفان گرمسیری به عوامل همزمان بسیاری نیاز است و یکی از این عوامل دمای آب دریای بیش از ۲۶.۵ درجه‌ی سانتی‌گراد در عمق حداقل ۵۰ متری است. چقدر طول می‌کشد تا هارپ آب دریا را در “بزرگترین ناحیه” تا ۱ درجه‌ی سانتی‌گراد گرم کند؟

ضرب کردن حجم آب دریا (به قطر ۸۴۵ کیلومتر × عمق ۵۰ متر) در تراکم آب دریا و در مقدار انرژی لازم برای گرم کردن آن تقسیم بر قدرت انتقال هارپ به این معنی است که گرم کردن آب دریا در بزرگترین ناحیه تا ۱ درجه‌ی سانتی‌گراد ۴۲۰ کنتیلیون سال ‌(۴.۲×۱۰۲۰ ) طول می‌کشد. این ۳۰ بیلیون برابر سن جهان است.

۸. نیروی هوایی ایالات متحده می‌پذیرد که هارپ می‌تواند آب و هوا را کنترل کند

این که نیروی هوایی بگوید هارپ می‌تواند یونوسفر را کنترل کند چیز جدیدی نیست. یونوسفر لایه‌ای از ذرات باردار در ۷۵-۱۰۰۰ کیلومتر بالاتر از سطح زمین است که در آن ایستگاه بین‌المللی فضایی و سایر ماهواره‌ها در چرخش هستند. هارپ در واقع برای کنترل یونوسفر به روشی محدود طراحی شد تا نحو‌ه‌ی کار آن را بررسی کند.

دانشمندان می‌توانند به معنای واقعی کلمه از فرستنده‌ی رادیویی مانند یک آزمایشگاه استفاده کنند. به عنوان مثال، آنها می‌توانند نقطه‌ی کوچکی را در یونوسفر گرم کنند، که اجازه می‌دهد رفتار ذرات باردار را بررسی کنند. پژوهشگران از هارپ برای ایجاد شفق قطبی مصنوعی استفاده کرده‌اند، که به آنها اجازه می‌داد نحوه‌ی شکل گیری شفق‌های قطبی طبیعی را بهتر درک کنند. همچنین از هارپ توسط ناسا برای اندازه‌گیری تشعشع کمربند وان آلن که زمین را احاطه کرده استفاده شده است.

و نهایتا برای مطالعه و بررسی یونوسفر دلایلی وجود دارد که حتی غیردانشمندان هم می‌توانند آنها را درک کنند. مثل تلویزیون ماهواره‌ای یا جی‌پی‌اس. به واقع بدون دانش پایه‌ای درباره‌ی نحوه‌ی کار لایه‌ی بالایی جو زمین برای داشتن این چیزها راهی وجود ندارد.

هارپ چیست ۹: هارپ و اشیاء ناشناس پرنده (یوفوها)

افراطی‌های فعال در حوزه‌ی یوفوشناسی نیز هیجانات مربوط به هارپ را پذیرفتند (یا به آن دامن زدند) و منش عجیب و غریب‌شان را به این وادی کشاندند.

عده‌ای مدعی هستند که هارپ می‌تواند “حلقه‌هایی” در جو ایجاد کند: جایی که ممکن است بشقاب پرنده‌ها در آسمان‌ بالای سر “متخصصان حیرت زده‌ی یوفو” در حال جست و خیز باشند. متذکر می‌شویم که همچنین همان افراطی‌ها ادعا می‌کنند که هارپ هوشمندانه تصاویر سه بعدی هولوگرافی یوفوها را به عنوان بخشی از توطئه‌ی پروژه‌ی پرتو آبی پخش می‌کند تا در بین مردم آشفتگی هیجانی عاطفی ایجاد بکند.

سایر کارشناسان افراطی قسم می‌خورند که هارپ یک سلاح ضد یوفوی طراحی شده برای منفجر کردن سفینه‌های بیگانه در آسمان و ایمن نگه داشتن جهان از هجوم فرازمینی‌ها است. با این حال سایرین تصور می‌کنند که محل قرارگیری هارپ تنها پوششی برای یک پایگاه یوفوی سری است که در آن دولت به انجام آزمایشاتی درباره‌ی آخرین فضاپیماهای ضد گرانشی می‌پردازد.

هارپ چیست ۱۰: هارپ، خدا، و مسیحا ستیز

هیجان‌های مربوط به هارپ توجه بسیاری را در میان مذهبی‌ها به خود جلب کرده است. شاید این اقبال به این دلیل است که چنین ادعاهای بی‌اساسی درباره‌ی قدرت‌های تخریبی آن می‌تواند با گفتارهای مذهبی ذکر شده در انجیل در مورد خشم خدا و آخرالزمان سازگار باشد.

بسته به این که از کدام طرفدار سوال کنید، هارپ می‌تواند نماد پایان زمان و “خشم خداوند” باشد که بر بندگان شریر و آشوبگر خدا نازل می‌شود، یا فقط بخشی از هجوم پیوسته‌ی شر از ناحیه‌ی شیطان که فقط پیروان راستین مسیح توانایی مقابله در برابر آن را دارند.

ظاهرا، حتی خود مسیح هم به آن توجه کرده است و به ما هشدار می‌دهد که، “دیده‌اید شیطان از ماشین هارپ برای ایجاد بلایای بزرگ استفاده می‌کند تا نقشه‌های شوم و شیطانی خود را پیش ببرد.”

و بیایید بعل را فراموش نکنیم. طبق نظر مذهبی‌های افراطی، او خدای شیطانی آب و هوا است. پس طبیعتا، هارپ ادای احترام (تئوری توطئه‌ی) نظم نوین جهانی NWO به شرارت او در نزول تمام انواع گرفتاری‌ها و آب و هوای بد بر بشر است. و از آنجایی که شیطان زمانی یک فرشته بود، و فرشتگان (ساز) چنگ (هارپ)[harp] می‌نوازند، سلاح نهایی مسیحا ستیز باید هارپ ( HAARP) باشد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: rationalwiki

هارپ چیست: ۱۰ حقیقت درباره هارپ که باید امروز بدانید


 

مطالب مرتبط
۹ تفاوت عشق و دوست داشتن
۱۰ اشتباه که آدم‌های باهوش هرگز دو بار مرتکب نمی‌شوند
۲۱ درمان خانگی سرفه خشک که واقعا معجزه می‌کنند
۱۰ ننگین ترین اسرار فراماسون‌ ها
۱۵ عکس ترسناک با ماجراهای ترسناک تر
۱۹ خوراکی سرشار از بیوتین برای داشتن مو و ناخن سالم
۶۵ حقیقت جالب درباره مراسم عروسی
درمان میگرن با یک ماده ۱۰۰ درصد طبیعی
۱۲ نوع درد بدن که با حالت روحی شما در ارتباط هستند
۶۹ حقیقت تکان دهنده درباره زامبی ها
۱۵ شگفت انگیزترین خواص لوبیا سیاه برای سلامتی
۲۵ فایده‌ علمی تشکر و قدردانی از دیگران

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی