کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نگرانی ترکیه و بی‌علاقگی گردشگران ایرانی

مسئولان گردشگری ترکیه خواستار افزایش پروازها از مبدا ایران شدند تا بتوانند از طریق جذب گرشگران ایرانی، کمبودهای بی‌سابقه‌ی خود را در این بخش تا حدی جبران کنند.

Turkey

«مولود کاووس اوغلو»، وزیر امور خارجه ترکیه اظهار امیدواری کرده است که تعداد گردشگران ایرانی در ترکیه براساس روابط دو جانبه گردشگری افزایش یابد.

یک دیپلمات ترک به نشریه‌ی «حریت دیلی نیوز» گفت: کاووس اوغلو در ملاقات با محمود واعظی، وزیر ارتباطات و اطلاعات و فناوری ایران عنوان کرده که ما مایلیم شرکت‌های هواپیمایی ایران اجازه پرواز به نقاط مختلف ترکیه را داشته باشند تا گردشگران ایرانی از این طریق سفر راحت‌تری داشته باشند.

روسیه پس از منهدم شدن جت جنگی اش توسط ارتش ترکیه در ماه نوامبر، تحریم‌های اقتصادی را علیه آن اعمال و تمام پروازهای چارتر به آنجا را لغو کرد و به یک‌باره صنعت گردشگری این کشور که وابستگی فراوانی به گردشگران روس دارد را با چالشی بی‌سابقه مواجه کرد، بحرانی که امروز تا حدی سخت و زیان‌آور شده که مقامات عالی‌رتبه کشور را مستاصل در پی یافتن راه برون‌رفتی از این شرایط قرار داده و در این میان افزایش گردشگرانی از ایران و کشورهای عربی استراتژی جدید ترکیه برای جبران کمبود خود در صنعت گردشگری است.

براساس اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری روسیه، تعداد گردشگران خارجی این کشور در ماه فوریه ۲۰۱۶ در مقایسه با آمار مشابه سال گذشته میلادی با نزول ۱۰ درصدی به ۱.۲۴ میلیون نفر رسید که این کاهش در ۱۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

همچنین در دو ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۶ میلادی در مجموع ۲.۴ میلیون گردشگر خارجی ترکیه را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده‌اند که این رقم نیز نشان از کاهش ۸.۵ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی دارد.

نگرانی‌های امنیتی به سبب انفجارهای تروریستی چندماه اخیر در استانبول و آنکارا موجب شده گردشگران خارجی چندان رغبتی برای سفر به این کشور نداشته باشند.

سایت کسب و کار بازده

منبع: ایسنا

 

مطالب مرتبط
۵ روش آسان جذاب شدن
استرالیا و کانادا علاقه‌مند به جذب نیروی کار ایرانی
کشورهای اروپایی به دنبال خلبانان ایرانی
رایزنان ایرانی برای جذب سرمایه‌گذار راهی کشورهای هدف می‌شوند
تولید داروی درمان مسمومیت با قرص برنج توسط یک ایرانی
سرنوشت روزنامه‌نگاران روس در ترکیه
شرکت چینی از جوان نخبه ایرانی شکایت کرد
یک ایرانی نماینده آسیا در کنفرانس جهانی دندانپزشکی
۵ کشور که نیروی کار ایرانی می‌خواهند
الهام گرفتن از قانون جذب برای راه اندازی کسب و کار
وقتی فرش ایرانی دل جهان را می‌برد
نخست وزیر ترکیه: متشکرم از مردم که جلوی کودتا ایستادند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی