کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نشست اتحادیه اروپا با یونان لغو شد

از آنجایی که گفتگوهای داخلی حوزه یورو ادامه دارد، برگزاری نشست اتحادیه اروپا با یونان لغو شد.

euro1.jpg

به گزارش بازده، از آنجایی که گفتگوهای داخلی حوزه یورو ادامه دارد، برگزاری نشست اتحادیه اروپا با کشور بحران‌زده یونان لغو شد. در شرایط کنونی که یونان با بحران اقتصادی و سیاسی دست و پنجه نرم می‌کند و اوضاع آن به دلیل ناتوانی آتن در بازپرداخت بخشی از بدهی‌هایش به صندوق بین‌المللی پول بیش از هر زمان دیگری به هم ریخته و آشفته است، دولت آتن طرحی متشکل از افزایش مالیات‌ها و کاهش هزینه‌ها را برای وام‌دهندگان ارسال کرده تا به این وسیله وام‌های جدید را دریافت کند و مانع از ورشکستگی اقتصاد کشور شود.

همچنین به نقل از فارس، دولت یونان در پی اجرای برنامه‌‌ای است که بنابر آن درآمد بیشتری کسب کند. به این ترتیب که دولت‌ در مقایسه با هزینه‌ها، بیشتر از مالیات‌ها درآمد داشته باشد.

در پی شکست مذاکرات میان یونان و طرف‌های وام‌دهنده به این کشور (کمیسیون اروپا، صندوق‌بین‌المللی پول و بانک مرکزی اروپا) طرفین در تلاش برای دستیابی به راهکاری برای برون‌رفت از بحران این کشور هستند.

اخبار و واکنش‌های رسانه‌ها، مقامات یونان و مقامات بین‌المللی در خصوص تحولات اخیر این کشور را در زیر می‌بینیم:

* نشست سران اتحادیه اروپا امروز برگزار می‌شود

طرح جدید دولت یونان امروز یکشنبه توسط سران ۲۸ کشور اتحادیه اروپا بحث و بررسی خواهد شد.

پایان بدون نتیجه نشست روز یکشنبه گروه یورو در حالی صورت گرفت که مقامات ارشد حوزه پولی یورو و سران ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا امروز یکشنبه به بحث پیرامون بحران یونان خواهند نشست.

greece4.jpg

*تردید گروه یورو نسبت به عزم دولت یونان در اجرای پیشنهادات ارائه شده

اگرچه واکنش های اولیه برخی از وام دهندگان به پیشنهادات جدید دولت یونان مثبت بوده، اما اعضای کلیدی گروه یورو و وام دهندگان در ارزیابی اصلاحات پیشنهادی آتن اتفاق نظر ندارند و نسبت به عزم دولت یونان در اجرای پیشنهاداتی که ارائه کرده، تردید دارند.

چنانچه گروه یورو پیشنهادات دولت یونان را تایید کند آتن سومین بسته نجات مالی را دریافت خواهد کرد و احتمال خروج یونان از حوزه پولی یورو بسیار ضعیف‌تر خواهد شد.

*رئیس گروه یورو: اصلی‌ترین موضوع در ارتباط با پیشنهادات یونان بحث اعتماد است

«ژروئن دژسلبلوم» رئیس گروه یورو که نشست‌های وزرای دارایی منطقه یورو را ریاست می‌کند، در حاشیه نشست دیروز شنبه اعضای این گروه در بروکسل، نسبت به عملی بودن و تضمین اجرای اصلاحات پیشنهادی از سوی آتن ابراز تردید کرده و اعلام کرد: «از لحاظ مالی و اصلاحات همچنان انتقادات زیادی متوجه پیشنهادات یونان است و اصلی‌ترین موضوع در این میان، بحث اعتماد است. آیا می‌توان به وعده‌های دولت یونان در اجرای اصلاحات طی هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌های پیش رو اعتماد کرد؟ اینها موضوعاتی هستند که باید در خصوص آن بحث و بررسی صورت گیرهیأت استانداردهای حسابداری دولتی رهنمود مخازن سرمایه‌گذاری را پیشنهاد می‌کند.

سایت کسب و کار بازده

 

مطالب مرتبط
مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی، سیاسی، و فرهنگی هفته
بیانیه‌ی مهم آمریکا درباره‌ی لغو تحریم‌های ایران
قانون تک فرزندی در چین پس از ۳ دهه لغو شد
مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی، سیاسی، و اجتماعی-فرهنگی هفته
مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی، سیاسی، و فرهنگی-هنری هفته
فعالان اقتصادی یونان به ایران می‌آیند
پوتین ممنوعیت انتقال فناوری برای تجهیز فوردو و اراک را لغو کرد
۱۰ راحت ترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن
۱۰ آزادترین کشور جهان به لحاظ اقتصادی
اولین پروژه امنیت هسته ای ایران و اروپا امضا شد
۱۵ کشور که زیباترین مردم جهان را دارند
بحران قطر: ١٠ شرط عربستان براى قطر راز بحران قطر را فاش کرد

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی