کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نسل جدید رایانه ها با قدرت یادگیری انسان

حتما شنیده‌اید که نسل جدید رایانه ها با قدرت یادگیری انسان ساخته شده‌است. در این نوشتار از این رویداد برای‌تان می‌گوییم.

محققان موسسه MIT برای اولین ‌بار موفق به ساخت رایانه‌ای شدند که قادر است مانند انسان‌ها مفاهیم یادگیری زبان و نوشتن حروف را به جای ذخیره هزاران نمونه آماده، پردازش و تولید کند.

Computer-systems-analyst.jpg

در نسل جدید رایانه‌ها توانایی ابداع حروف و نوشتن آنها تنها از طریق مشاهده و یا پردازش درونی امکان‌پذیر شده است.

محققان معتقدند که مدل رایانه‌ای آنها قادر به یادگیری سایر مفاهیم ارتباطی مثل حرف‌ زدن و ژست گرفتن است.

اگرچه در طول سال‌های گذشته دانشمندان مدل‌های متنوعی از رایانه‌های هوشمند را طراحی کرده‌اند، اما تاکنون هیچ مدلی توانایی رقابت با انسان از نظر یادگیری را نداشته است.

مطلب مرتبط:  ابررایانه‌ای که زمان مرگ را پیش‌بینی می‌کند

دکتر جوشا تنبوآم، متخصص علوم رایانه‌ای از موسسه تکنولوژی ماساچوست اظهار کرد: توانایی انسان‌ها در یادگیری مفاهیم و کارهای دشوارتر مثل اسب ‌سواری و اسکیت ‌سواری به سرعت انجام‌پذیر است، اما در رایانه‌های امروزی با استفاده از الگوریتم‌های استاندارد، قدرت یادگیری نیازمند صدها بلکه هزاران نمونه دستور مجازی است.

محققان موسسه MIT اکنون مدل رایانه‌ای جدیدی با قابلیت شبیه‌سازی بهتر قدرت یادگیری و تفکر انسان ارائه کرده‌اند.

دکتر تنبوآم در مورد هدف ساخت رایانه‌های هوشمند گفت: فعالیت‌های انجام شده با دو هدف یعنی درک بهتر فعالیت یادگیری انسان‌ها برای مهندسی معکوس ذهن انسان و ساخت ماشینی برای یادگیری شبیه به انسان در حال انجام است.


سایت کسب و کار بازده

نسل جدید رایانه ها با قدرت یادگیری انسان

منبع: ایسنا


 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۱ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی