کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نروژ برای ساخت نیروگاه خورشیدی در ایران سرمایه گذاری می‌کند

نروژ برای ساخت نیروگاه خورشیدی در ایران سرمایه گذاری می‌کند. بر مبنای قرارداد ایران و شرکت “ساگا انرژی” نروژ، این شرکت طی ۵ سال آینده ۵/ ۲ میلیارد یورو برای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی در ایران سرمایه‌گذاری می‌کند.

نروژ برای ساخت نیروگاه خورشیدی در ایران سرمایه گذاری می‌کند

لارس نوردروم، سفیر نروژ در ایران، در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که کشورش به طور کامل به توافق جامع و نهایی هسته‌ای وین (برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام) پای‌بند است و در همین راستا نروژ سرمایه‌گذاری در ایران را آغاز کرده و “این سرمایه گذاری‌ها افزایش خواهد یافت”.

این قرارداد میان شرکت نروژی “ساگا انرژی” و شرکت دولتی “امین انرژی” بسته شده و بر پایه آن شرکت نروژی طی ۵ سال آینده نیروگاه‌های خورشیدی در مناطق کویری در مرکز ایران با دوگیگاوات ظرفیت تولید، خواهد ساخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویی ایسنا، توافق مقدماتی شرکت “ساگا انرژی” با ایران، جدیدترین قرارداد از مجموعه قراردادهایی است که شرکت‌های خارجی از زمان اجرای توافق هسته‌ای و برچیده شدن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران امضا کرده‌اند.

این خبرگزاری همچنین گزارش داده که “شرکت ساگا” و شرکت “سولی‌تک” لیتوانی، پنل‌های خورشیدی را تولید خواهند کرد و باقی تجهیزات از سوی “شرکت دلتا الکترونیک” تایوان تامین می‌شود.

به رغم مخالفت‌‌های ترامپ

این قرارداد تنها چند روز پس از آن بسته شده که دونالد ترامپ اعلام کرد به برجام پای‌بند نخواهد ماند و سرنوشت توافق هسته‌ای گروه موسوم به ۵+۱ با ایران که در سال ۲۰۱۵ انجام گرفت را به کنگره واگذار می‌کند. ترامپ همچنین از متحدان اروپایی خود خواسته است که روابط اقتصادی با ایران را کاهش دهند.

پروژه ساخت نیروگاه‌های خورشیدی در ایران از طرف کنسرسیومی با منابع خصوصی و دولتی در اروپا تامین مالی می‌شود و دولت ایران نیز پرداخت هزینه این پروژه را تضمین کرده است.

گاونه اشتین کوپف، رئیس بخش توسعه شرکت “ساگا انرژی” هنگام امضای قرارداد گفت که ساخت نیروگاه‌های خورشیدی در ایران موقعیت‌های شغلی فراوانی در این کشور به وجود می‌آورد.

سعید زاکری، رئیس بخش بین‌المللی شرکت دولتی “امین انرژی” هنگام امضای این قرارداد از دولت نروژ که “همواره یکی از بهترین دوستان ایران بوده” به خاطر اجرای این پروژه تشکر کرد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

نروژ برای ساخت نیروگاه خورشیدی در ایران سرمایه گذاری می‌کند


خبرخوان هفته

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۱ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی