کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نرخ سود سپرده برخی بانک‌های متخلف به ۳۰ درصد رسیده است

رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها با تأکید بر ضرورت ساماندهی همه مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز و متخلف گفت: اعتماد مردم به مؤسسات اعتباری تا حدود زیادی کاهش یافته و مردم ترجیح می‌دهند به‌ سمت بانک‌ها و مؤسسات تحت نظارت بانک مرکزی بروند.

به گزارش بازده و به نقل از تسنیم، عبدالناصر همتی افزود: گزارش‌های ما از شهرستان‌ها نیز نشان می‌دهد در دو ماه اخیر میزان جذب سپرده‌ها بیشتر شده است و مردم ریسک کمتری را می‌پذیرند.

Hemmati-Abdolnaser.jpg

وی گفت: البته نرخ رشد سپرده برخی بانک‌ها که در مورد نرخ سود بانکی تخلف دارند تا ۳۰ درصد نیز افزایش یافته اما ۸۰۰ هزار میلیاردی نقدینگی به جایی خارج از سیستم بانکی نرفته بلکه بخشی از آن به‌ سمت مؤسساتی رفته است که پایبندی به توافق بانکی ندارد.

همتی گفت: این روند ادامه‌دار نخواهد بود چون وقتی قرار است بانک‌های بزرگ تعهدات زیادی در کشور انجام دهند و منابع آنها نیز خارج شود و به مؤسساتی که با اهداف خاص سرمایه جذب می‌کنند روانه می‌شود، آنها هم ناچارند رفتار جذب منابع را تغییر دهند و امیدواریم این بازی زودتر تمام شود.

وی افزود: با این حال در چند ماه اخیر اعتماد مردم نسبت به این مؤسسات تا حدود زیادی از دست رفته است و باید به‌سمتی برویم که الزامات قانونی، نظارتی و تنبیهی مؤسسات بتواند قانون عملیات بانکی بدون ربا را به‌ درستی اعمال کند.

مدیرعامل بانک ملی ایران اظهار داشت: مشکل اصلی ما عملیات بانکی نیست، بلکه معضل ضوابط اجرایی، نظارتی، کنترلی و تنبیهی است که به‌ درستی مشخص و تعریف نشده است.

//بازده//

 

مطالب مرتبط
رسانه‌ها نباید خبرنگاران و روزنامه‌نگاران را با عنوان کارمند بیمه کنند
  محاسبه‌ی شروع ساعت کاری از جلوی درب منزل
جایزه ۳۰۰ هزار دلاری تلگرام
رونمایی از برنامه‌ی جدید نفتی در پساتحریم
انگلیس: از سرمایه‌گذاری در ایران حمایت می‌کنیم
۵ روش که در حوزه‌ کاری خود یک رهبر فکری باشید
خوابیدن مثل کودک با ۱۰ خوراکی سالم
۱۰ برترین مواد غذایی برای خوش اخلاق شدن
۱۰ بهترین روغن معطر برای درمان طبیعی بدن
۱۹ شیوه کاهش وزن پس از تعطیلات
۶ روش از بین بردن جوش سر سیاه بینی
نوبل پزشکی ۲۰۱۷ به کاشفان عملکرد ساعت بدن رسید
*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی