کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نرخ سود سپرده برخی بانک‌های متخلف به ۳۰ درصد رسیده است

رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها با تأکید بر ضرورت ساماندهی همه مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز و متخلف گفت: اعتماد مردم به مؤسسات اعتباری تا حدود زیادی کاهش یافته و مردم ترجیح می‌دهند به‌ سمت بانک‌ها و مؤسسات تحت نظارت بانک مرکزی بروند.

به گزارش بازده و به نقل از تسنیم، عبدالناصر همتی افزود: گزارش‌های ما از شهرستان‌ها نیز نشان می‌دهد در دو ماه اخیر میزان جذب سپرده‌ها بیشتر شده است و مردم ریسک کمتری را می‌پذیرند.

Hemmati-Abdolnaser.jpg

وی گفت: البته نرخ رشد سپرده برخی بانک‌ها که در مورد نرخ سود بانکی تخلف دارند تا ۳۰ درصد نیز افزایش یافته اما ۸۰۰ هزار میلیاردی نقدینگی به جایی خارج از سیستم بانکی نرفته بلکه بخشی از آن به‌ سمت مؤسساتی رفته است که پایبندی به توافق بانکی ندارد.

همتی گفت: این روند ادامه‌دار نخواهد بود چون وقتی قرار است بانک‌های بزرگ تعهدات زیادی در کشور انجام دهند و منابع آنها نیز خارج شود و به مؤسساتی که با اهداف خاص سرمایه جذب می‌کنند روانه می‌شود، آنها هم ناچارند رفتار جذب منابع را تغییر دهند و امیدواریم این بازی زودتر تمام شود.

وی افزود: با این حال در چند ماه اخیر اعتماد مردم نسبت به این مؤسسات تا حدود زیادی از دست رفته است و باید به‌سمتی برویم که الزامات قانونی، نظارتی و تنبیهی مؤسسات بتواند قانون عملیات بانکی بدون ربا را به‌ درستی اعمال کند.

مدیرعامل بانک ملی ایران اظهار داشت: مشکل اصلی ما عملیات بانکی نیست، بلکه معضل ضوابط اجرایی، نظارتی، کنترلی و تنبیهی است که به‌ درستی مشخص و تعریف نشده است.

//بازده//

 

(مشاهده ۲۷ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

0 دیدگاه در “نرخ سود سپرده برخی بانک‌های متخلف به ۳۰ درصد رسیده است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 3٫175 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت