کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ میلیاردر آلمانی و کسب و کارشان را بشناسید

گروه مشاوران بوستون گزارش سالانه ثروت جهان را منتشر کرد. بر اساس این گزارش ۷ درصد بر تعداد میلیونرهای دنیا افزوده شده است. در آلمان ۹۰۰ نفر بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ثروت دارند. در این مقاله با ما همراه باشید تا ۱۵ میلیاردر آلمانی و کسب و کارشان را بشناسید.

۱. سوزانه کلتن و برادرش اشتفان کوانت – سهامدار کارخانه خودرو سازی ب‌ام‌و

میلیاردر آلمانی

در آلمان ۹۰۰ نفر بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ثروت دارند. سوزانه کلتن، ۵۰ ساله و برادرش اشتفان کوانت، پس از مرگ مادرشان ۴۷ درصد سهام کارخانه خودرو سازی ب‌ام‌و را به ارث بردند. ثروت این خواهر و برادر از فعالیت‌های اقتصادی حدود ۳۰ میلیارد یورو است که در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۳ و نیم میلیارد یورو بر آن افزوده شده است.

مطلب مرتبط: ۱۰ ثروتمندترین آدم های دنیا در ۲۰۱۶

۲. پتر هارف – هولدینگ “JAB”

میلیاردر آلمانی

پتر هارف مدیر عامل هولدینگ “JAB” است. این هولدینگ متعلق به خانواده رایمان است. سال‌های پیش سهم تعدادی از اعضای خانواده پرداخت شد و آن‌ها دیگر کاری با هولدینگ ندارند. این خانواده ۲۹ میلیارد یورو ثروت دارد و خریدهای میلیاردی که در سال‌های گذشته صورت گرفت به ثمر نشست و ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو در سال گذشته بر ثروت آن‌ها افزده شد.

۳.گئورگ و ماریا الیزابت شفلر – لاستیک کنتیننتال

میلیاردر آلمانی

ثروت گئورگ ۵۱ ساله و ماریا الیزابت شفلر ۷۵ ساله که نامشان با لاستیک کنتیننتال گره خورده است ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو است. یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو بر ثروت شفلرها در سال ۲۰۱۶ افزوده شده است.

۴. کارل آلبرشت -فروشگاه‌های زنجیره‌ای آلدی

میلیاردر آلمانی

وقتی برادران آلبرشت فروشگاه‌های زنجیره‌ای آلدی Aldi را بین خود تقسیم کردند، آلدی جنوب به کارل رسید. پس از مرگ او، دامادش پیتر هایستر سکان مدیریت کمپانی را به دست گرفت. ثروت این دو خانواده ۲۰ میلیارد یورو است که با افزایش یک میلیارد یورویی روبرو بوده است.

مطلب مرتبط: ۱۰ ثروتمندترین افراد جهان

۵. بابته آلبرشت – فروشگاه‌های زنجیره‌ای آلدی

میلیاردر آلمانی

بخش شمالی فروشگاه‌های زنجیره‌ای آلدی پس از تقسیم به تئو آلبرشت رسید. این میلیاردر آلمانی دو سال بعد از پسرش برتولد در سال ۲۰۱۴ درگذشت. اکنون هدایت کمپانی با خانم “بابته” بیوه برتولد است. ثروت این بخش از خانواده البرشت نیز ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو است که با افزایش ۳۰۰ میلیون یورویی در سال ۲۰۱۶ روبرو بوده است.

۶.دیتر شوارتز- فروشگاه‌های زنجیره‌ای لیدل

میلیاردر آلمانی

فروشگاه‌های زنجیره‌ای لیدل “Lidl” بیش از ۱۰ هزار شعبه در سراسر جهان دارند. دیتر شوارتز ۷۷ ساله که صاحب فروشگاه‌های زنجیره‌ای لیدل و کاوف‌لند است، هرگز در انظار عمومی دیده نمی‌شود. ثروت او ۱۹ میلیارد یورو است. بر ثروت این تاجر اهل شهر کوچک “نکارس‌اولم” در سال گذشته ۲ میلیارد یورو افزوده شده است.

۷. میشائیل اوتو – کسب و کار املاک تجاری و اداری

میلیاردر آلمانی

خانواده اوتو (Otto) بیش از ۱۲۰ شرکت را در تملک دارد. ثروت این خانواده هامبورگی ۱۲ میلیارد یورو است که سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو در سال ۲۰۱۶ به آن افزوده شد. بخشی از ثروت این خانواده مثل ۹ میلیون متر مربع واحد تجاری و اداری در نیویورک و سانفرانسیسکو و همچنین ۸هزار و ۳۰۰ آپارتمان و یک میلیون متر مربع واحد تجاری در تورنتو کانادا قرار دارد. (عکس: میشائیل اوتو، مدیرعامل گروه اوتو)

مطلب مرتبط: ۱۰ ثروتمندترین مرد دنیا

۸. هاینس هرمان تیله – سیستم‌های ترمز “کنور”

میلیاردر آلمانی

نام هاینس هرمان تیله با سیستم‌های ترمز “کنور” (Knorr) و سیستم‌های راه‌آهن وسلو پیوند خورده است. او سال ۱۹۸۵ شرکت کنور را خرید و فروش آن را از ۲۵۴ میلیون به ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو در سال رساند. ثروت این میلیاردر آلمانی ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو است.

۹. کلاوس میشائیل کوونه – لجستیک و کشتی‌رانی شرکت ” Hapag-Lloyd

میلیاردر آلمانی

کلاوس میشائیل کوونه، عاشق تیم فوتبال هامبورگ است و به این تیم کمک‌های مالی بزرگی می‌کند. در بهار سال ۲۰۱۶ آسمان خراش “رویال سنتر” در ونکور کانادا را به قیمت ۴۰۰ میلیون دلار خریداری کرد. ثروت ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورویی‌اش اما بیشتر حاصل فعالیت در عرصه لجستیک و کشتی‌رانی شرکت ” Hapag-Lloyd” است.

۱۰.راینهولد وورت – کسب و کار پیچ و مهره و ابزار آلات

میلیاردر آلمانی

راینهولد وورت (Reinhold Würth) اصلا خوشش نمی‌آید که به او “سلطان پیچ و مهره” گفته شود. ثروت این میلیاردر آلمانی پیچ و مهره و ابزار آلات ۹ میلیارد یورو است که ۲۰۰ میلیون یورو در سال ۲۰۱۶ به آن افزوده شده است.

۱۱. هاسو پلاتنر و کلاوس چیرا – نرم‌افزار اداری SAP

میلیاردر آلمانی

هاسو پلاتنر به همراه دیتمار هوپ، کلاوس ولن‌روتیر، هانس ورنر هکتور و کلاوس چیرا در سال ۱۹۷۲ نرم‌افزار اداری SAP و کمپانی آن را راه‌اندازی کرد. ثروت هاسو پلاتنر ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو است. ثروت خانواده کلاوس چیرا نیز ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو شده است.

۱۲. دیتمار هوپ- نرم‌افزار اداری SAP

میلیاردر آلمانی

دیتمار هوپ یکی دیگر از بنیانگذاران کمپانی SAP است. هوپ در شهر زادگاهش در تیم فوتبال هوفن‌هایم سرمایه‌گذاری کرد و حمایت‌های او باعث شد که این تیم به بوندس‌لیگا راه یابد. ثروت دیتمار هوپ ۷ میلیارد و یکصد میلیون یورو است.

۱۳. یولیوس ویلهلم براون – تولید وسایل پزشکی

میلیاردر آلمانی

یولیوس ویلهلم براون در سال ۱۸۳۹ یک داروخانه را به قیت ۱۴ هزار تالر خرید. پسرش در سال ۱۸۶۷ در آنجا تولید وسایل پزشکی را آغاز کرد. در سال ۱۹۰۰ تولیدات عرصه صنایع پزشکی از داروخانه جدا شد. حالا صنایع پزشکی براون از بهترین‌ها در جهان است. این خانواده ۷ میلیارد یورو ثروت دارد. (عکس: لودیگ گئورگ براون مدیرعامل سابق شرکت)

۱۴. دکتر ویلی لیب‌هر  – صنایع طراحی و ساخت ماشین‌آلات کشاورزی

میلیاردر آلمانی

دکتر ویلی لیب‌هر و خواهرش سکان صنایع طراحی و ساخت ماشین‌آلات کشاورزی، ماشین‌آلات ساخت‌وساز، لوازم خانگی، قطعات هواپیما، تجهیزات استخراج معدن و ارائه خدمات مهندسی خودرو را پس از مرگ پدر به دست گرفتند. (عکس نفر وسط در کنار زیگمار کابریل وزیر اقتصاد سابق آلمان) ثروت این خانواده ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو است.

۱۵.آگوست اوتکر – صنایع غذایی

میلیاردر آلمانی

آگوست اوتکر داروخانه‌داری بود که در سال ۱۸۹۳ بیکینگ پودر را ساخت. حالا نزدیک به ۲۵ هزار نفر در صنایع اوتکر کار می‌کنند. ثروت خانواده اوتکر (Otker) که در عرصه صنایع غذایی فعالیت می‌کند ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو است. (عکس: رودولف آگوست و پسرش آگوست اوتکر)


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۱۵ میلیاردر آلمانی و کسب و کارشان را بشناسید

میلیاردر آلمانی

بیزینس اینسایدر


مطالب مرتبط
۴ دليل برتری استقراض پول به افزايش سرمايه
کسب و کار خانگی : ۸ ترفند برای داشتن کسب و کار خانگی
۵۰ جمله انگیزشی از بزرگان جهان درباره کار و زندگی بهتر (۱)
۹ روش سودمند برای موفقیت در کسب و کار جدید
سرمایه‌گذاری در ایران
خیانت همسر: ۳۵ نشانه خیانت همسر که نمی‌دانستید
۱۵ نشانه که شما برای شروع کسب و کار جدید آماده اید
۱۰ حقایق مهم درباره کافئین که نمی‌دانستید
تبلیغ اینستاگرام: ۷ روش حرفه ای تبلیغات اینستاگرام
بازاریابی دیجیتالی چیست ؟ Digital Marketing
خواص روغن نارگیل: ۶۶ فایده شگفت‌انگیز روغن نارگیل برای سلامتی
۳۰ زیباترین چشم جهان که شما را جادو می‌کنند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی