کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مک دونالد برای مجوز گرفتن در ایران باید چه کند؟

رییس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه ایجاد یک کسب و کار مستلزم رعایت ۹ آیتم برای دریافت پروانه است، گفت: بنابراین اگر مک دونالد خواهان حضور در ایران است باید این ۹ آیتم را رعایت کند.

مک دونالد

به گزارش بازده به نقل از میزان، علی فاضلی در مورد تأیید ثبت برند تجاری «مک دونالد» امریکا در ایران از سوی رییس سازمان ثبت اسناد و املاک، بیان کرد: ثبت شرکت‌ها زیر نظر قوه قضاییه است.

وی ادامه داد: الزاماً شرکتی که قوه قضاییه یا اداره ثبت شرکت‌ها آن را ثبت می‌کند، اتاق اصناف به عنوان یک ارگان صنفی کشور، مکلف به صدور پروانه کسب برای آن نیست.

وی با اشاره به صدور پروانه راه‌اندازی فروشگاه در کشور افزود: ایران جزو کشورهایی است که تقریباً یک رویه پرمانع برای اعطای صدور راه‌اندازی فروشگاه و ایجاد بنگاه‌ها دارد.

رییس اتاق اصناف گفت: ایجاد یک کسب و کار مستلزم رعایت ۹ آیتم برای دریافت پروانه است. بنگاه موردنظر برای دریافت پروانه باید یک فرآیند همکاری با پلیس، وزارت بهداشت، وزارت صنعت و غیره داشته باشد.

وی ادامه داد: برندهای خارجی نمی‌توانند به راحتی در کشور بنگاهی ایجاد کند، با این حال، با طی فرآیند دریافت پروانه، امکان راه‌اندازی بنگاه وجود دارد.

فاضلی با اشاره به فرآیند سه مرحله‌ای دریافت مجوز بیان کرد: در مرحله نخست، شرکت یا بنگاه موردنظر باید در اداره ثبت شرکت ها، ثبت شود.

وی ادامه داد: سپس مرکز امور اصناف بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن بررسی همه جانبه جهت ایجاد فضای کسب و کار برای هر برند خارجی، باید مجوز صادر کند.

وی افزود: اتاق اصناف بر اساس مجوز صادر شد از سوی اتاق صنعت، معدن و تجارت، راه‌اندازی واحد صنفی یا بنگاه خدمات اقتصادی پروانه کسب را صادر می‌کند.

رییس اتاق اصناف گفت: حضور شرکت‌های خارجی در ایران به مسائل نظام برمی گردد، بنابراین، باید دولت از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت در آن وارد شود و بررسی کند آیا به صلاح مملکت است که به این برندها اجازه فعالیت در کشور را دهد یا خیر.

وی ادامه داد: تاکنون هیچ مجوز برای فعالیت هیچ یک از برندهای مطرح شده در کشور صادر نشده است. به تبع آن اتاق اصناف نیز هیچ مجوزی در نظر نگرفته است.

فاضلی مطرح کرد: با لغو تحریم بسیاری از کشورها می‌توانند خواستار حضور در ایران باشند، اما من نمی‌دانم چرا رسانه‌ها و برخی ار مسئولان روی نام «مک دونالد» تمرکز کردند.

رییس اتاق اصناف کشور در ادامه گفت: خیلی از مارک‌های دیگر نیز در بازارهای بین‌المللی وجود دارد که امتیاز آن در مالکیت صهیونیست‌ها است.

وی افزود: این‌ها مسائل نیاز به تصمیم گیری از سوی دولت دارد. اگر نظام آنها را تأیید کرد یعنی ارگان‌های صنفی و اتاق‌های بازرگانی در حوزه تخصصی وارد می‌شود.

سایت کسب و کار بازده

منبع: میزان

 

 

(مشاهده ۲۳ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “مک دونالد برای مجوز گرفتن در ایران باید چه کند؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫579 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت