کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

موافقت دادگاه عالی امریکا با فرجام‌خواهی بانک مرکزی ایران

دادگاه عالی امریکا با درخواست بانک مرکزی ایران برای تجدیدنظر در حکم مصادره ۱.۷۵ میلیارد دلار از دارایی‌های بانکی بلوکه شده ایران برای پرداخت غرامت به قربانیان حملات ضدامریکایی موافقت کرد.

bank-markazi.jpg

به گزارش بازده و به نقل از ایسنا، بانک مرکزی به حکمی که در ژوییه سال ۲۰۱۴ از سوی دادگاهی در نیویورک برای مصادره دارایی‌های بلوکه شده ایران به منظور پرداخت غرامت به خانواده‌های قربانیان حملات ضدامریکایی صادر شد، اعتراض دارد.

این خانواده‌ها ایران را به حمایت از این حملات تروریستی متهم کرده‌اند و با این ادعا که ایران در این حملات مذکور دست داشته است، در سال ۲۰۰۷ حکم دادگاه را برای دریافت ۲.۶۵ میلیارد دلار خسارت از ایران دریافت کردند و از آن زمان در تلاش هستند دارایی‌های ایران را که در حساب‌های مختلف نگهداری می‌شوند، مصادره کنند.

این حملات شامل بمب‌گذاری پادگان‌های نیروی دریایی امریکا در بیروت لبنان در سال ۱۹۸۳ و بمب‌گذاری برجهای خبر عربستان سعودی در سال ۱۹۹۶ بودند.

این شکایت در سال ۲۰۱۰ پس از اینکه وزارت خزانه داری امریکا به دارایی‌های بلوکه شده ایران در سینی بانک اشاره کرد، تنظیم شد.

بانک مرکزی ایران در درخواست خود به دادگاه عالی استدلال کرده است قانونی که کنگره امریکا در سال ۲۰۱۲ برای امکان‌پذیر کردن مصادره این پول و پرداخت آن به قربانیان تصویب کرده، نادرست بوده است و قانونگذاران امریکایی با به قانون درآوردن حکم یک دادگاه، از جدایی قوا در این کشور تخطی کرده‌اند.

در مقابل شاکیان از دادگاه عالی خواسته‌اند درخواست بانک مرکزی ایران را رد کند و اظهار کرده‌اند احکام قبلی دادگاه عالی روشن کرده‌اند که کنگره می‌تواند قانونی را که برای یک پرونده قابل کاربرد است، تغییر دهد.

بر اساس گزارش رویترز، دادگاه عالی از هفته آینده رسیدگی به درخواست تجدیدنظر ایران را آغاز می‌کند و روند مذکور در ژوئن سال ۲۰۱۶ به پایان خواهد رسید.

سایت کسب و کار بازده

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی