کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ منبع درآمد کره شمالی که بسیار عجیب و غریب است

در این مقاله از چندین منبع درآمد کره شمالی می گوییم که باعث می شود این کشور فقیر بتواند ثروت خوبی برای مقامات و حاکمان خود داشته باشد. مواردی مثل اعزام کارگر و گروگان گرفتن اعضای خانواده اش تا فروش مواد مخدر و دلارهای تقلبی!

۱۰ منبع درآمد کره شمالی که بسیار عجیب و غریب است

۱ . زغال سنگ

کره شمالی بزرگترین تأمین کنندۀ زغال سنگ چین است. صادرات زغال سنگ کره شمالی به چین در سال ۲۰۱۵ به ۱۰۸ میلیون تُن رسید.

۲ . موشک‌های بالستیک

کره شمالی معروف به شلیک موشک‌های بالستیک خود برای تحریک دشمنانش است. اما فروش موشک‌های بالستیک یکی از منابع درآمدهای ملی این کشور است.

۳ . دلارهای تقلبی

کره شمالی که به چاپ اسکناس‌های تقلبی هم معروف است. کره شمالی به حدی در جعل اسکناس ۱۰۰ دلاری مهارت دارد که امریکا سال ۲۰۱۳ مجبور شد یک اسکناس ۱۰۰ دلاری دیگر با طراحی متفاوت چاپ و تولید کند.

۴ . کارخانه‌های اسلحه سازی

ساخت اسلحۀ بومی یکی از مهمترین منابع تأمین ارز برای کره شمالی است.

۵ . مجسمه‌سازی

کره شمالی در ساخت مجسمه مهارت دارد و مجسمه یکی از مهمترین صادرات این کشور است.کره شمالی چندی پیش ۲ مجسمه به قیمت ۵ میلیون دلار به رابرت موگابه رییس جمهوری زیمبابوه فروخت.

۶ . غذای اعیانی

رستوران‌های کشورهای مختلف آسیا غذاهای کره شمالی را سِرو می‌کنند. کره شمالی از سال ۱۹۹۰ رستوران‌های زنجیره‌ای “پیونگ یانگ” را اداره می‌کند که شامل حداقل ۱۰۰ رستوران در سراسر قاره آسیا می‌شود

۷ . نساجی

کارگران نساجی کره شمالی جزء کم حقوق‌ترین کارگران نساجی جهان هستند و از مهارت خوب و بالائی در زمینه بافندگی و دوزندگی برخوردار هستند. تولیدات نساجی کره شمالی تحت ساخت چین به فروش می‌رسد.

۸ . کارگران

نظام کره شمالی تعداد بسیاری از مردم را برای کارگری به خارج اعزام می‌کند و خانواده‌های آنها را به عنوان گروگان در نزد خود نگه می‌دارد. حدود ۵۰ هزار تبعۀ کره شمالی در خارج از مرزهای کره کار می‌کنند.

۹ . مادۀ مخدر ” متامفتامین”

کره شمالی از سال ۱۹۷۰ به فروش مواد مخدر می‌پردازد. امریکا کره شمالی را به صادر کردن مادۀ مخدر متامفتامین به خارج متهم می‌کند.

۱۰ . رآکتورهای هسته ای

یکی از اتهامات وارده به کره شمالی کمک کردن به سوریه برای احداث یک رآکتور هسته‌ای در اوایل هزارۀ کنونی است ولی این رآکتور در سال ۲۰۰۷ منهدم شد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۱۰ منبع درآمد کره شمالی که بسیار عجیب و غریب است


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی