کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مغز جان کری آسیب دیده، نه پایش! / او ممکن است از گرفتن جایزه صلح نوبل محروم شود

واشنگتن تایمز نوشت زمانی که جان کری وزیر امور خارجه امریکا در سوئیس از روی دوچرخه‌اش افتاد بیش از آنچه که پزشکان فکر می‌کردند، مغزش آسیب دید.

John-Kerry.jpg

به گزارش بازده، روزنامه واشنگتن تایمز آورده است: جان کری و باراک اوباما رییس‌جمهوری امریکا در تلاش برای تسلیم شدن در مقابل ایران با کار آسانی رو به رو نبودند و وزیر امور خارجه امریکا می‌گوید در این باره نگران است که اگر توافقنامه هسته‌ای با شکست مواجه شود، «جامعه بین‌المللی» اسرائیل را مقصر خواهد دانست. اسرائیلی‌ها تاکنون تحت تأثیر ارزیابی‌های کری از جامعه بین‌المللی یا نزدیکی ساختگی او به تل‌آویو قرار نگرفته‌اند.

یک مقام بلندپایه اسرائیلی اعلام کرد‌: «تلاش‌هایی به منظور ممانعت اسرائیل از ابراز موضع خود در حال انجام است.»

این مقام همچنین گفت: «اما این موضوع سبب نمی‌شود ما اعلام نکنیم به این توافق بد با ایران فکر نمی‌کنیم، توافقی که امنیت اسرائیل را تهدید می‌کند.»

 

جان کری وزیر امور خارجه امریکا هفته گذشته در شورای روابط خارجی در نیویورک اعلام کرد اگر کنگره به توافقنامه هسته‌ای ایران رأی منفی دهد همه تقصیرها به گردن اسرائیل و امریکا خواهد افتاد. جهان یهودیان را عامل این شکست خواهد دانست.» او همچنین گفت: «دوستان ما در اسرائیل ممکن است بیش از پیش منزوی شوند.»

این سخنان همان مردی است که به سبب افتادن از روی دوچرخه سرش آسیب دید. باید به این نکته اشاره کنیم که «جامعه بین‌المللی» راهی برای مقصر دانستن اسرائیل پیدا خواهد کرد حتی اگر کنگره امریکا با اکثریت آراء توافقنامه هسته‌ای ایران را تصویب کند و جان کری نیز از این موضوع آگاه است.

وزیر امور خارجه امریکا می‌گوید ائتلاف بین‌المللی تشکیل شده برای دستیابی به «توافق» ممکن است از هم بپاشد و این در حالی است که تحریم‌های بین‌المللی اعمال شده علیه ایران برداشته خواهند شد و ایران برای انجام اقدامات مورد نظر خود آزاد خواهد بود. او ادعا کرد این امریکا است که عامل این اتفاق قلمداد می‌شود هرچند که کری به صورت واضح اعلام نکرد آیا امریکا و اسرائیل در کنار یکدیگر مقصر شناخته می‌شوند یا به صورت جداگانه.

به هر حال، کری ممکن است از گرفتن جایزه نوبل صلح محروم شود.

چشم‌اندازها در ارتباط با تصویب توافقنامه هسته‌ای ایران در کنگره امریکا در حال کاهش است زیرا این توافق به اندازه‌ای بد است که همه افراد به آسانی می‌توانند به فاجعه بار بودن آن پی ببرند.

اگر همه افراد عادی می‌توانند به فاجعه بار بودن این توافقنامه پی ببرند در آن صورت حتما اعضای کنگره امریکا از چنین قابلیتی برخوردار خواهند بود.

دولت باراک اوباما رییس‌جمهوری امریکا در تلاش برای برداشتن همه موانع موجود بر سر راه تصویب توافقنامه هسته‌ای است. دولت اوباما حتی برای این کار از ارعاب، ترس و حتی «دروغ» استفاده می‌کند. مودبانه نیست اگر رییس‌جمهوری یک کشور را به دروغ‌گویی متهم کنیم. اما اوباما و مقامات دولت او درحال‌حاضر تأکید می‌کنند هیچ کسی نگفته است امریکا خواستار انجام بازرسی‌ها «در هر زمان و از هر مکان» شده است.

کری و ارنست مونیز وزیر انرژی امریکا -که هفته گذشته در کمیته روابط خارجی سنا به دفاع از توافقنامه هسته‌ای ایران پرداختند- درحال‌حاضر تأکید می‌کنند منظور دولت از انجام بازرسی‌ها در هر زمان و از مکان این است که خواستار «دسترسی مدیریت شده» خواهد شد.

کری در گفت‌وگو با شبکه فاکس‌نیوز اعلام کرد: «ما هرگز درباره انجام بازرسی‌ها در هر زمان و از هر مکان گفت‌وگو نکردیم.» او افزود: «موضوع دسترسی مدیریت شده مطرح بود.»

ارنست مونیز نیز اعلام کرد «دسترسی مدیریت شده» هرگز بدین معنای همان چیزی نیست که زمانی درباره آن سخن گفته می‌شد بلکه به «روند» بیست و چهار ساعته‌ای اشاره دارد که بر اساس آن بازرسی‌ها می‌تواند توسط ایرانی‌ها برنامه‌ریزی شود.

او خاطرنشان کرد: «در جهان (آژانس بین‌المللی انرژی اتمی) این موضوع بسیار اهمیت دارد که بین مکان‌های اعلام شده و اعلام نشده تفاوت قایل شویم.» او در یک برنامه تلویزیونی گفت: «مکان‌های اعلام شده همان‌هایی هستند که بر اساس روند بیست و چهار ساعته بدان‌ها دسترسی خواهیم داشت. مکان‌های اعلام نشده همان جاهایی هستند که ما روند هر زمان هر کجا را خواهیم داشت.»

وزیر امور خارجه امریکا همچنین توافق حاصل شده با ایران را با گشایش در مذاکرات امریکا با دیگر کشورهای متخاصم مقایسه کرد. در این زمینه یک پیچیدگی واضح وجود دارد و آن این است که وزیر امور خارجه امریکا درباره رونالد ریگان و مذاکرات موفقیت آمیزش با شوروی سخن می‌گفت که به پیروزی غرب در جنگ سرد منجر شد.

اما شمار زیادی از افراد در واشنگتن می‌دانند کری، ریگان نیست زیرا ریگان تأکید می‌کرد «اعتماد می‌کند اما در عین حال راستی‌آزمایی نیز می‌کند.»

اما تأکید بر راستی‌آزمایی ممکن است سبب جریحه‌دار شدن احساسات ایرانی‌ها شود و آنها ممکن است دیدگاهی منفی درباره اوباما پیدا کنند و میراث مورد رییس‌جمهوری امریکا را در اختیارش قرار ندهند. آنچه که او قادر به درک آن نیست، این است که توافق هسته‌ای که او موفق به دستیابی به آن با ایران شد، تضمین می‌کند تهران مسلح به سلاح هسته‌ای میراث اوباما خواهد بود، اما این میراثی نیست که هیچ‌یک از روسای جمهور امریکا بخواهند به آن دست یابند و به آن افتخار کنند.

سایت کسب و کار بازده

منبع: انتخاب

 

 

مطالب مرتبط
بازار تحت تاثیر توافق هسته ای و توافق حقوقی‌ها
۴ درس از مذاکرات هسته‌ای برای مذاکرات تجاری تان
جان کری: توافق با ایران پس از اوباما پا برجا خواهد ماند
 خبرگزاری فرانسه: پس از توافق هسته‌ای، ایران به صحنه‌ی بین‌المللی بازگشته است
۱۰ راه برای گشودن و فعال سازی چشم سوم
۸ روش برای افزایش اندورفین در مغز
۶ خوراکی برای پیشگیری از آلزایمر
عوامل مسموم کننده مغز: ۵ چیز که مغز شما را به شدت مسموم می‌کند
دانشمندان در آینده می توانند تصورات درون مغز ما را بخوانند
استرس زدایی مغز: چگونه مغز را آموزش دهیم تا بدون استرس بماند
تشخیص تفاوت دو عکس: یافتن ۴ تفاوت بین ۲ عکس مغزتان را فعال می کند
تاثیرات منفی طولانی مدت دردهای مزمن بر مغز که باید بدانید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی