کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تعبیر خواب: معنی واقعی ۲۱۰ خواب که همه ما تا به حال دیده ایم

این نوشتار مقاله کاملی است درباره تعبیر خواب و رویاهایی که ممکن است بیشتر ما در طول زندگی مان تجربه شان کرده باشیم. خواب و رویا مجموعه‌ای از تصاویر است که ظاهرا ضدونقیض و بی‌معنی هستند، اما در واقعیت ناشی از عناصر روانشناختی هستند و معانی روشنی در بر دارند. با بازده همراه باشید تا تعبیر خواب و معنی واقعی ۱۱۰ خواب که همه ما تا به حال دیده ایم را بدانید.

تعبیر خواب

کارل یونگ، روانشناس، یکی از نخستین کسانی بود که باور داشت خواب‌ دیدن دریچه‌ای به ذهن خودآگاه است. او اعتقاد داشت که خواب‌ و رویاهای ما معانی ظریفی دارند و برای ما قابل تفسیر و تعبیر هستند.

زیگموند فروید، که پیش‌کسوت یونگ بود، اعتقاد داشت همه‌ی خواب‌ و رویاها ماهیتی جنسی دارند، اما یونگ با او مخالف بود. طبق گفته‌ی یونگ بسیاری از سمبل‌ها معنای عمیق‌تر و جهانی دارند.

این نوشتار راهنمایی است درباره‌ی برخی از خواب‌ و رویاها که معنی جهانی دارند. آیا تا به حال پیش آمده‌است که یکی از این‌ها را در خواب‌ ببینید؟


۱. سقوط

تعبیر خواب سقوط چیست؟

سقوط اغلب نشان‌دهنده‌ی یک “پرچم قرمز” در ضمیر ناخودآگاه شما است، و نشان می‌دهد که کنترل یکی از موقعیت‌های مهم زندگی‌تان را از دست داده‌اید. این رویا فرصت مناسبی به شما می‌دهد که به یک رابطه‌ی شخصی یا مسئولیت کاری رسیدگی کنید، پیش از آن‌که خیلی دیر شود.

خواب سقوط کردن یکی از رایج ترین خواب‌ها است و می‌توان آن را به هرچیزی که قابل سقوط یا پایین آمدن باشد مرتبط دانست ـ‌ ـ منابع مالی، سهام، موقعیت، روابط، ‌انتظارات و غیره.

شاید دیدگاه، بینش، یا چشم‌انداز شما از یک چیز سقوط کرده است یا با آن‌چه تصور می‌کردید تفاوت دارد.

مطلب مرتبط : تعبیرخواب: تعبیر ۹ خواب مشترک همه‌ی آدم‌ها فاش شد


۲. افتادن دندان

تعبیر خواب افتادن دندان چیست؟

افتادن دندان در خواب‌ به معنی از دست دادن قدرت یا اطمینان است. هرچند، از دست دادن دندان می‌تواند نشان‌دهنده‌ی تغییر یا موقعیت ناگهانی که موجب کم شدن عزت نفس شده‌است، نیز باشد.


۳. باردار بودن

تعبیر خواب باردار بودن چیست؟

تجربه کردن بارداری و دیدن این‌که در خواب‌ باردار هستید، می‌تواند نمادی از داشتن یک ایده‌ی جدید باشد یا نیاز برای شروع یک پروژه‌ی خلاقانه را نشان بدهد. دیدن رویای بارداری به ندرت با میل به مادر یا پدر شدن(که بستگی به ترجیحات شخصی زندگی کسی که رویا را می‌بیند دارد) مرتبط است.

بارداری خلقت و توسعه‌ی زندگی است، پس خواب بارداری می‌تواند استعاره‌ای از تولد چیزی در زندگی باشد، مانند یک ایده‌، پروژه، یا هدفی جدید. هم‌چنین می‌تواند نماد بُعدی از زندگی خودتان باشد که در حال رشد و توسعه است.

به طور کلی بارداری می‌تواند نمادی از خلقت باشد، یا خلق یک کار هنری یا پروژه‌ی خاص. هم‌چنین می‌تواند نشان‌دهنده‌ی ظرفیت یا فرصتی برای رشد باشد؛ یا نمایان‌گر شروع چیز جدیدی مانند یک رابطه یا شغل است.

مطلب مرتبط : ۱۰ خواب که هرگز نباید نادیده بگیرید


۴. پرواز کردن

تعبیر خواب پرواز کردن چیست؟

اگر در خواب ببینید در حال پرواز کردن هستید، باید آن را نشانه‌ای از ضمیر نیمه‌آگاه‌تان بدانید به این معنی که باید پیوند محکمی را که با موقعیت خاصی در زندگی‌تان دارید، رها کنید. پرواز اغلب نشان می‌دهد که زمان آن رسیده‌است اجازه بدهید چیزها طبق روال طبیعی پیش بروند به جای این‌که دائما همه چیز را تحت کنترل داشته باشید.


۵. تحت تعقیب بودن

تعبیر خواب تحت تعقیب بودن چیست؟

اغلب آدم‌ها تصور می‌کنند که تحت تعقیب بودن در خواب‌ به معنی فرار از مشکلات است، اما در واقع برعکس است. شما تحت تعقیب ضمیر نیمه‌آگاه خودتان هستید که شما برای رویارویی با مشکل یا مواجه شدن با ترس تشویق می‌کند.


۶. مرگ

تعبیر خواب مرگ چیست؟

رویای مرگ یا مردن معمولا زمانی رخ می‌دهد که یک تغییر احساسی در زندگی فرد روی داده‌‌است یا در شرف روی دادن است. هدف از مضمون این رویا ایجاد فضا برای چیز جدیدی است که قرار است از راه برسد.

مطلب مرتبط : ۶ راز خواب آسوده‌ی شبانه: آن‌چه انجام می‌دهیم، انجام نمی‌دهیم، و نمی‌دانیم!


۷. لخت بودن

تعبیر خواب  لخت بودن چیست؟

وقتی خواب‌ می‌بینید که در یک مکان عمومی کاملا لخت هستید، احتمالا درباره‌ی چیزی در زندگی‌تان مضطرب و آسیب‌پذیر هستید. لباس‌هایی که در واقعیت می‌پوشیدم به شناسایی ما کمک می‌کند ـ آنها نشان می‌دهند می‌خواهیم دیگران چگونه ما را ببینند. هم‌چنین نواقص بدن‌مان را نیز می‌پوشانند، و به صورت استعاره‌ای، نواقص عاطفی و روانی‌مان را نیز پنهان می‌کنند. وقتی لباسی بر تن نداشته باشیم هویتی نداریم و دیگران می‌توانند ما را همان‌گونه که واقعا هستیم ببیند.


۸. امتحان دادن

تعبیر خواب امتحان دادن چیست؟

امتحان دادن در خواب‌ به احتمال زیاد نشان‌دهنده‌ی یک موقعیت پراسترس است که شما دائما در زندگی با آن مواجه می‌شوید. این رویا اهمیت هشیار بودن را به جای غرق شدن در اضطراب نشان می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۱۲ راه با پشتوانه علمی برای بهتر خوابیدن


۹. غرق شدن

تعبیر خواب غرق شدن چیست؟

غرق شدن در خواب‌ نماد یک موقعیت طاقت‌فرسا در زندگی فردی است که این خواب‌ را می‌بیند. این موقعیت خاص ممکن است فرد را در دریایی از احساسات پرتنش ناشی از یک رابطه‌ی جدید، کشمکش شخصی یا ضربه‌ی روحی-روانی که اخیرا رخ داده‌است، غرق کرده باشد.

مطلب مرتبط : ۷ توصیه برای داشتن خواب راحت در شب ها


۱۰. مار

تعبیر خواب مار چیست؟

دیدن مار یا تعامل با آن‌ در خواب، نشان‌دهنده‌ی تغییر است. کسی که این خواب را می‌بیند یا مرتکب گناه شده‌است یا تغییر بزرگی در زندگی‌اش رخ داده‌است، و فارغ از این‌که نتیجه بد است یا خوب، احساسی نو یا متفاوت را تجربه می‌کند.


۱۱. رابطه‌ی جنسی

تعبیر خواب رابطه جنسی چیست؟

اگر مجرد هستید و خواب رابطه‌ی جنسی را می‌بینید، خودآگاه بیدارتان احتمالا از نظر خودبیانی و بازیابی خویش، احساس محدودیت دارد. کسانی که خواب می‌بینند رابطه‌ی جنسی دارند و با کسی در رابطه هستند، احتمالا در حال تحلیل یک تضاد روحی بین خودشان و شریک زندگی‌شان هستند. شاید درتلاش هستید آن‌چه را در شریک زندگی‌تان دوست دارید و تحسین می‌کنید به عنوان هویت جنسی خودتان برگزینید.


۱۲. کودک

تعبیر خواب کودک چیست؟

دیدن کودک در خواب نشان دهنده‌ی بُعد نابالغی از خودتان یا بُعد جدیدی از شما است که هنوز در حال بلوغ و رشد است. هم‌چنین ممکن است نماد بخشی از شما باشد که احساس می‌کند نادیده گرفته شده است یا به پرورش، عشق، و پذیرفته شدن از جانب شما نیاز دارد.


۱۳. خیانت

تعبیر خواب خیانت چیست؟

خواب دیدن درباره‌ی خیانت شریک عاطفی از معمول‌ترین خواب‌ها است. این خواب‌ها اغلب از نظر عاطفی آن‌قدر آزاردهنده هستند که بعید نیست پس از بیدار شدن شریک‌تان را به خیانت متهم کنید. خواب دیدن درباره‌ی خیانت در واقعیت اغلب به عزت نفس پایین و عذاب وجدان خودتان مربوط است.


۱۴. کشتن

تعبیر خواب کشتن چیست؟

کشتن کسی یا به قتل رسیدن توسط یک فرد دیگر ممکن است نشان دهنده‌ی آن باشد که ناخودآگاه‌تان سعی دارد جنبه‌ا‌ی ناخوشایند یا غیرضروری از شما را بکشد.


۱۵. هواپیما

تعبیر خواب هواپیما چیست؟

خواب هواپیما، مانند خواب‌های مربوط به تمام حالت‌های حمل‌ونقل، ممکن است به مسیر زندگی شما، سرعت حرکت‌تان، و میزان کنترل شما بر زندگی اشاره داشته باشد. دقت کنید که هواپیما در حال انجام چه کاری است، شما که هستید و مقصدتان کجاست.


۱۶. مادر

تعبیر خواب مادر چیست؟

اگر زن هستید، مادریا مادرشوهرتان می‌تواند نشان‌دهنده‌ی بُعدی از خودتان باشد که لازم است آن را دقیق‌تر بررسی کنید.

اگر مرد هستید، مادر یا مادرشوهرتان می‌تواند نشان‌دهنده‌ی ابعاد حیوانی یا زنانگی شما باشد که اغلب سرکوب شده و لازم است پذیرفته شده به عنوان بخشی از فرآیند تفرد یا کامل شدن در خود بگنجانید.


۱۷. ازدواج

تعبیر خواب ازدواج چیست؟

معنی خواب عروسی با توجه به متاهل بودن شما یا قصدتان برای تاهل و احساس کلی‌تان راجع به ازدواج فرق دارد.


۱۸. آب

تعبیر خواب آب چیست؟

آب یکی از رایج‌ترین نمادهای خواب است و معمولا با احساسات و ناخودآگاه فرد در ارتباط است. مقادیر زیاد آب (اقیانوس، دریاچه، استخر) معمولا خود ناحودآگاه را نشان می‌دهند.


۱۹. کفش

تعبیر خواب کفش چیست؟

خواب درباره‌ی کفش ممکن است نماد چگونگی پیشروی شما در مسیر حرفه‌ای یا مسیر روحانی زندگی باشد.


۲۰. رانندگی

تعبیر خوابرانندگی چیست؟

این خواب نشان‌دهنده‌ی کنترلی است که بر مسیر رسیدن به مقصودتان دارید. یادتان باشد راننده کسی است که درباره‌ی جهت و سرعت رسیدن تصمیم‌گیری می‌کند. شما راننده‌اید یا مسافر؟


۲۱. توالت

تعبیر خوابت توالت چیست؟

مانند زندگی واقعی، خواب دیدن توالت، اغلب به جنبه‌های ناخوشایند و خودمانی زندگی مرتبط است: اجابت مزاج، تمیز کردن خود و غیره. موانع اضافی یا شرایط سخت در خواب عوامل مهمی هستند. ممکن است شامل این موارد باشند: ناتوانی در پیدا کردن سرویس توالت، نبود حریم خصوصی، تمام شدن دستمال توالت، توالت کثیف یا گرفته و پُر.


۲۲. چاقو

تعبیر خواب چاقو چیست؟

خواب چاقو ممکن است نشان دهنده‌ی آن باشد که چیزی در زندگی‌تان باید قطع شود؛ شاید لازم باشد پیوند یا رابطه‌ای را با کسی قطع کنید؛ یا یک عادت یا رفتاری منفی را متوقف کنید.


۲۳. خانواده

تعبیر خواب اعضای خانواده چیست؟

دیدن اعضای خانواده در خواب می‌تواند به معنی چیزهای مختلفی باشد. شاید تنها به معنی خودشان باشند و این خواب ممکن است به برخی جنبه‌های زندگی خانوادگی یا رابطه شما با این اعضا مرتبط باشد. به پویایی و روابط بین فردی در این خواب و تفاوت آنها با زندگی واقعی دقت کنید. شاید درس مهمی درباره‌ی خود و/یا روابط‌تان با اعضای خانواده بیاموزید.

هم‌چنین اعضای خانواده ممکن است نشان‌دهنده‌ی جنبه‌هایی از خودتان باشند. برای مثال مادر ممکن است نشان‌دهنده‌ی غرایز مادری خود شما باشد و پدر جنبه‌ی قدرت طلبانه یا جنبه‌ای از شما را نشان دهد که می‌گوید چه کاری انجام دهید. وقتی خواب والدین، خواهر یا برادرها، و اقوام‌تان را می‌بینید از خود بپرسید وقتی به آنها فکر می‌کنید چه خصوصیت یا ویژگی به ذهن‌تان می‌رسد- ممکن است نشان دهنده‌ی همان جنبه در خودتان باشد یا آن که آن خصوصیت را باید در خودتان بپرورانید.


۲۴. دندان

تعبیر خواب دندان چیست؟

دندان در زندگی واقعی دو هدف دارد؛ جویدن غذا برای تغذیه و دادن ظاهری بهتر به چهره‌ی ما. خواب دیدن درباره‌ی دندان ممکن است نشان دهنده‌ی چیزی باشد که باید به خوبی درموردش فکر کنید شاید به ظاهر و چگونگی دید دیگران نسبت به شما مرتبط باشد.

خواب دندان ممکن است به سلامت عمومی یا بهداشت دندان‌هایتان نیز مرتبط باشد.


۲۵. لباس

تعبیر خواب لباس چیست؟

لباسی که در خواب می‌پوشید ممکن است نشان دهنده‌ی بعُدی از خودتان باشد که تصمیم می‌گیرید به دنیا نشان دهید؛ شخصیت بیرونی یا پرسونا. به بخش‌هایی از بدن که پوشیده شده‌اند یا برهنه مانده‌اند دقت کنید تا از آن‌چه پنهان می‌کنید یا به دیگران نشان می‌دهید بهتر آگاه شوید. هم‌چنین رنگ لباس‌ها یا نوع لباس را هم مدنظر داشته باشید.


۲۶. مدرسه

تعبیر خواب مدرسه چیست؟

خواب دیدن درباره‌ی مدرسه یکی از رایج‌ترین انواع خواب است. اگر سر جلسه‌ی امتحان هستید یا قرار است امتحان بدهید معنی خواب امتحان را هم ببینید، که یک نوع خواب متداول دیگر است.

به دلایلی غیر از امتحان دادن دوباره به مدرسه برمی‌شد، معمولا درسی هست که در گذشته آموخته‌اید و باید دوباره به خاطر بیاورید؛ یا در خواب چیزی می‌آموزید؛‌ یا فرصت دارید چیزی در زندگی بیاموزید که این خواب توجه شما را به آن جلب کرده است.


۲۷. خاکسپاری

تعبیر خواب خاکسپاری چیست؟

خواب یک خاکسپاری معمولا ترس از مرگ کسی را در زندگی واقعی نشان می‌دهد. این یک مورد نادر است زیرا مثل بیش‌تر خواب‌ها، به خواب دیدن خاکسپاری معمولا استعاره‌ای است و ممکن است نشان‌دهنده‌ی بُعدی از خود یا چیزی در درون‌تان باشد که مرده است؛ یا شاید برخی جنبه‌های زندگی واقعی را نشان می‌دهد که به پایان رسیده یا متوقف شده است.


۲۸. فیل

تعبیر خواب فیل چیست؟

فیل ممکن است نشان‌دهنده‌ی خاطره‌ای کلی یا خاص و‌ شاید سرکوب شده باشد، خاطره‌ای که ممکن است سعی کند از ناخودآگاه‌تان سر برآورد؛ شاید به چیزی از گذشته‌تان بر می‌شود که همیشه به خاط دارید یا یادآوری می‌کنید و لازم است آن را رها کنید زیرا دیگر به زمان حال مرتبط نیست.


۲۹. شیشه

تعبیر خواب شیشه چیست؟

خواب دیدن شیشه با توجه به جایی که قرار دارد و نوع شئ شیشه‌ای معانی مختلفی دارد.


۳۰. سرطان

تعبیر خواب سرطان چیست؟

در زندگی واقعی، سلول‌های منفی سرطانی رشد می‌کنند و سلول‌های خوب بدن را می‌خورند. در خواب می‌تواند استعاره‌ای از نوعی منفی‌گرایی باشد که در حال خوردن شما است. ممکن است افکار یا رفتارهای منفی باشد یا یک فرد یا رابطه‌ای منفی و مسموم که شادی و زندگی‌تان را می‌بلعد. جایی که سرطان در خواب ظاهر می‌شود ممکن است سرنخ خوبی باشد.


۳۱. پدربزرگ یا مادربزرگ

تعبیر خواب پدربزرگ یا مادربزرگ چیست؟

پدربزرگ و مادربزرگ‌تان در خواب ممکن است نشان‌دهنده‌ی عشق، محافظت، خرد، ارزش‌های خانوادگی و سنت باشند. مادربزرگ‌ و پدربزرگ‌تان ممکن است در قالب یک پیرزن و پیرمرد خردمند ظاهر شوند.


۳۲. آسانسور

تعبیر خواب آسانسور چیست؟

آسانسورها و پله­های برقی بالا و پایین می‌روند و از این رو ممکن است نمایانگر هرچیزی در زندگی واقعی باشند که فراز و نشیب دارد و بالا و پایین می‌رود مانند منابع مالی، عواطف، ترفیع‌ها و غیره. به طور کلی، حرکت بالا و پایین یک آسانسور می‌تواند نشان‌دهنده‌ی فراز و فرودهای زندگی‌تان باشد؛ یا ممکن است نمادی از افکار و عواطف ظاهر یا مخفی شده‌ی ناخودآگاه‌تان باشد.


۳۳. کار

تعبیر خواب کار چیست؟

از آن‌جایی که بیش از ۴۰ ساعت در هفته را به کار کردن می‌پردازیم، تعجبی ندارد که گاهی خواب کار، رییس و/یا همکاران‌مان را ببینیم.

خواب کار ممکن است به شغل‌تان برگردد یا به آن مربوط باشد.


۳۴. چشم‌ها

تعبیر خواب چشم ها چیست؟

چشم‌ها در خواب ممکن است به حس بینایی و درک شما از دنیای اطرافتان یا بینش شما برگردد. شاید استعاره‌ای از ” من“ است و می‌گوید نگاه دقیق‌تری به خود بیندازید.


۳۵. عنکبوت

تعبیر خواب عنکبوت چیست؟

عنکبوت در خواب می‌تواند نمایان‌گر چیزهای گوناگونی باشد و به حس شما نسبت به عنکبوت بستگی دارد. خواب عنکبوت می‌تواند منفی یا مثبت باشد. اغلب اوقات عنکبوت به جنبه‌های انرژی زنانه مرتبط است و از این رو ممکن است نشان‌دهنده‌ی زنی در زندگی‌تان باشد. احتمالا یک مادر قوی و مغرور یا زن قدرتمند دیگری است. هم‌چنین ممکن است نشان‌دهنده‌ی انرژی زنانه یا جنبه‌ای دیگر در درون خودتان باشد. عنکبوت در خواب می‌تواند نمایانگر دیگر ابعاد الگوی زنانه باشد.

رابطه‌ی شما با عنکبوت‌ها در زندگی واقعی و چگونگی واکنش شما می‌تواند نشان‌دهنده‌ی هر گونه ترس غریزی باشد؛ یا فردی یا چیزی که در زندگی واقعی برای شما یک تهدید محسوب می‌شود. اگر از آنها نمی‌ترسید، باید دیگر معانی مثبت آن را در نظر بگیرید.


۳۶. گربه

تعبیر خواب گربه چیست؟

گربه نیز در خواب می‌توانند نمایان‌گر چیزهای مختلفی در زندگی واقعی باشد و معنی آن به رابطه‌ی شما با آنها در زندگی واقعی بستگی دارد. نوع گربه، جایی که هست و کاری که انجام می‌دهد از نکات مهمی هستند که به تعبیر آن کمک می‌کنند.

گربه‌ها می‌توانند نشان‌دهنده‌ی زنانگی، جذابیت زنانه، بصیرت، جادو، پنهان‌کاری، بی‌تفاوتی، انعطاف‌پذیری، استقلال، پاکیزگی، کنجکاوی و کناره‌گیری باشند.


۳۷. تخم پرنده

تعبیر خواب تخم پرنده چیست؟

تخم پرنده در خواب ممکن است معانی گوناگونی داشته باشد. معنی آن به رابطه‌ی شخصی شما با تخم پرندگان بستگی دارد. به علاوه باید در نظر داشته باشید که چه نوع تخمی است، کجا قرار دارد، و تازه است یا پخته.


۳۸. متوفی

تعبیر خواب متوفی چیست؟

خواب دیدن یک عزیز از دست رفته از متداول‌ترین خواب‌ها است که اغلب این سوال را برمی‌انگیزد: آیا واقعا همان فرد متوفی بود که به خوابم آمد؟ یک فرد متوفی در خواب ممکن است معنویت، روح یا انرژی همان فرد واقعی باشد. هم‌چنین فرد متوفی می‌تواند نماد از دست رفتگان باشد و به این ترتیب نشان‌دهنده‌ی ارتباط شخصی فرد خواب بیننده با مردگان است. تفاوتش آن است که انرژی معنویت متوفی واقعی برای خواب بیننده ظاهری است و به عنوان نمادی در خواب است و ساخته‌ی ذهن فرد است. مثل تمام نمادهای خواب، فقط فرد خواب بیننده می‌تواند در مورد معنی آن تصمیم بگیرد.


۳۹. سقوط هواپیما

تعبیر خواب سقوط هواپیما چیست؟

خواب سقوط هواپیما می‌تواند نماد اهداف یا ایده‌آل‌هایی باشد که خیلی بلندپروازانه و دست نیافتنی هستند؛ یا ممکن است نمادیا ز شکست، تردید در مورد خود یا عدم اعتماد به نفس در رسیدن به این اهداف باشد.


۴۰. آتش

تعبیر خواب آتش چیست؟

آتش در خواب می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد و به آن‌چه در زمان خواب و در بیداری تجربه می‌کنید بستگی دارد. اغلب اوقات این عنصر اصلی در خواب نماد دگرگونی درونی است، به ویژه اگر چیزی یا فردی با ما تماس برقرار کند.


۴۱. سوسک

تعبیر خواب سوسک چیست؟

سوسک‌ها در خواب می‌توانند معنی‌های مختلفی داشته باشند و به نوع سوسک، جایی که هست و ارتباط شخصی فرد با آنها بستگی دارد.


۴۲. موش

تعبیر خواب موش چیست؟

موش در خواب معانی بسیاری دارد و به موقعیت و محتوای خواب و ارتباط شخصی فرد با آنها بستگی دارد. خواب موش می‌تواند نماد یک موقعیت ناسالم یا خطرناک باشد. موش‌ها می‌توانند نماد تجاوز به مرزها یا فضای شخصی باشند. هم‌چنین می‌توانند نماد یک فرد پست یا غیرقابل اعتماد نیز باشند.


۴۳. شیر

تعبیر خواب شیر چیست؟

شیر در خواب به معنی چیزهای گوناگونی است و به موقعیت و محتوای خواب و ارتباط شخصی فرد با آن بستگی دارد.


۴۴. گوزن

تعبیر خواب گوزن چیست؟

گوزن در خواب با توجه به موقعیت و محتوای خواب و ارتباطات شخصی فرد خواب بیننده، می‌تواند معانی گوناگونی داشته باشد.


۴۵. اسب

تعبیر خواب اسب چیست؟

اسب در خواب می‌تواند به معنی چیزهای گوناگونی باشد که به موقعیت و محتوای خواب و ارتباطات شخصی فرد خواب بیننده بستگی دارد.


۴۶. آینه

تعبیر خواب آينه چیست؟

می تواند نشان‌دهنده‌ی نگرش و دید شما به خود باشد.


۴۷. پلیس

تعبیر خواب پلیس چیست؟

خواب پلیس می‌تواند نشان دهنده‌ی قانون، قواعد، قدرت یا کنترل باشد.

شاید یادآوری برای شما باشد که رفتار بی‌ملاحطه‌تان را به زنجیر بکشید یا امیال‌تان را کنترل کنید.


۴۸. اتومبیل

تعبیر خواب اتومبیل چیست؟

ممکن است نشان‌دهنده‌ی جسم، نفس، ضمیر یا شخصیت‌تان باشد (جوری که اجازه می‌دهید دیگران شما را ببینند).


۴۹. ساحل

تعبیر خواب ساحل چیست؟

در ساحل یا کنار دریا بودن یکی از رایج‌ترین خواب‌ها است. مقادیر زیاد آب مانند اقیانوس، معمولا نمادی از ناخودآگاه و عواطف ما در نظر گرفته می‌شوند. می‌توانیم خواب دیدن را مانند شنا کردن در اقیانوس ناخودآگاه در نظر بگیریم. بنابراین طبیعی است شنا کردن را از ساحل آغاز کنیم که مکان‌گذار بین زمین و اقیانوس است. خواب ساحل می‌تواند استعاره‌ای از‌گذار بین خودآگاه و ناخودآگاه باشد؛ یا بین بیداری و خواب.


۵۰. تختخواب

تعبیر خواب تختخواب چیست؟

از آن‌جایی که یک سوم روز خود را در تختخواب می‌گذرانیم جای تعجب ندارد که درباره‌ی آن خواب ببینیم. به طور کلی، خواب تختواب یا اتاق خواب می‌تواند به مسائل زندگی واقعی مانند رابطه‌ی جنسی، نزدیکی و حریم خصوصی برمی‌گردد.


۵۱. پرندگان

تعبیر خواب پرندگان چیست؟

خواب پرندگان می‌تواند نشان‌دهنده‌ی امید، اهداف، و آرزوها باشد. پرندگان خواب شما بلندپرواز هستند؟

خواب پرندگان می‌تواند نشان‌دهنده‌ی آزادی شخصی، آرامش ذهن، تفکر آزادانه، یا ذهنی پذیرا باشد؛ یا می‌تواند نماد تلاشی روحانی برای رسیدن به یک منبع متعالی باشد.


۵۲. خون

تعبیر خواب خون چیست؟

خون دائما در رگ‌های ما جریان دارد و اکسیژن و مواد مغذی را به تک تک سلول‌های بدن می‌رساند. خون نیروی حیات و انرژی ما است و در خواب می‌تواند نشان‌دهنده‌ی همان باشد؛ سرزندگی، اشتیاق، نیروی حیات و خود زندگی.


۵۳. خانه

تعبیر خواب خانه چیست؟

از آن‌جایی که در زندگی واقعی در خانه‌ی خود زندگی می‌کنیم، دیدن آن در خواب معمولا نشان‌دهنده‌ی جسم شما (یا همان خانه‌ی روح‌تان) است.

ممکن است نشان‌دهنده‌ی زندگی داخل خانه و تعاملات خانوادگی‌تان نیز باشد.


۵۴. بی اعتنایی

تعبیر خواب بی اعتنایی چیست؟

در تعبیر خواب بی اعتنایی باید گفت که شاید نشانه‌ی احساس نادیده گرفته شدن، تحسین نشدن یا نامرئی بودن باشد.


۵۵. بیماری

تعبیر خواب بیماری چیست؟

ممکن است نشانه‌ی ناخوشی جسم، روح، یا معنویت در زندگی خانوادگی‌تان باشد.


۵۶. در یک فضای بسته قرار داشتن

تعبیر خواب در یک فضای بسته قرار داشتن چیست؟

شاید نشان‌دهنده‌ی یک بُعد داخلی از خودتان باشد.


۵۷. مربی

تعبیر خواب مربی چیست؟

ممکن است نشان‌دهنده‌ی بخشی از شما باشد که راهنمایی می‌کند یا دیگر بخش‌های نفس‌تان را هدایت می‌کند.


۵۸. کارآموز

تعبیر خواب کارآموز چیست؟

شاید نشان‌دهنده‌ی بخشی از شما باشد که فقط محض آموختن، آماده‌ی یادگیری است.


۵۹. مصاحبه

تعبیر خواب مصاحبه چیست؟

ممکن است نشان دهد که لازم است در قضاوت یک فرد یا یک چیز تجدید نظر کنید.


۶۰. بازرس

تعبیر خواب بازرس چیست؟

ممکن است میل به بررسی یا کاوش دنیای خواب را نشان دهد.


۶۱. زندان

تعبیر خواب زندان چیست؟

ممکن است نشانه‌ی احساس گناه درباره‌ی چیزی باشد.


۶۲. جین

تعبیر خواب جین چیست؟

می‌تواند نماد ژنتیک (ژن‌های) شما باشد.


۶۳. جواهرات

تعبیر خواب جواهرات چیست؟

معنی جاهرات در خواب به ارتباطات شخصی فرد با آنها و آرایش آن قطعه‌ی جواهر بستگی دارد. به آن قطعه‌‌ی جواهر (حلقه، گردنبند و غیره)، فلزش (نقره، طلا، و غیره) و سنگ قیمتی خاص و رنگ آن (آمیتیس، الماس، یاقوت کبود) دقت کنید.

جواهرات می‌توانند نمایان‌گر ارزش‌های شخصی شما باشند.


۶۴. محل کار

تعبیر خواب محل کار چیست؟

به دلیل آن‌که ۴۰ ساعت از هفته یا بیش از آن را سر کار می‌گذرانیم، جای تعجب نیست گاهی خواب‌هایی درباره‌ی آن، رئیس‌تان و/یا همکاران‌تان ببینید.


۶۵. تردست

تعبیر خواب تردست چیست؟

ممکن است به معنای تلاش برای انجام همزمان چیزهای زیادی باشد.


۶۶. پریدن

تعبیر خواب پریدن چیست؟

می‌تواند به معنای پذیرفتن یک ریسک باشد.


۶۷. تقاطع

تعبیر خواب تقاطع چیست؟

ممکن است به معنی زمان تصمیم‌گیری باشد.


۶۸. کلید

تعبیر خواب کلید چیست؟

در زندگی واقعی برای باز یا قفل کردن به کار می‌رود. در خواب هم همین کار را می‌کند. یک کلید در خواب می‌تواند به معنای آن باشد که به ایده‌ها، فرصت­ها، دیدگاه‌های جدید،‌ دانش، و … روی خوش نشان دهید؛ یا ممکن است به معنای گشودن صندوقچه‌ی رازها و خاطراتی باشد که در اعماق ناخودآگاه‌تان سرکوب شده‌اند.


۶۹. آشپزخانه

تعبیر خواب آشپزخانه چیست؟

ممکن است به معنای خانواده و احساس دوست داشته شدن باشد.


۷۰. گل

تعبیر خواب گل چیست؟

می‌تواند نشان‌دهنده‌ی مهربانی، دلسوزی، نجابت و زیبایی باشد.


۷۱. برق (الکتریسیته)

تعبیر خواب برق چیست؟

ممکن است نماد قدرت شخصی باشد.


۷۲. پاکت نامه

تعبیر خواب پاکت نامه چیست؟

ممکن است نشان دهنده‌ی پیغامی باشد که به دست‌تان رسیده است.


۷۳. شریک عاطفی سابق

تعبیر خواب همسر سابق چیست؟

خواب همسر، دوست یا شریک عاطفی سابق می‌تواند نشانه‌ی آن باشد که چیزی یا کسی در زندگی کنونی‌تان احساساتی مشابه آن چه با شریک سابق‌تان تجربه کردید، ابراز کرده است.


۷۴. خروج از یک مکان

تعبیر خواب خروج از یک مکان چیست؟

شاید نشانه‌ی جستجو به دنبال راهی برای خروج از یک موقعیت یا رابطه باشد.


۷۵. انفجار

تعبیر خواب انفجار چیست؟

می‌تواند نماد خشم سرکوب شده باشد.


۷۶. انفجار در تونل

تعبیر خواب انفجار در تونل چیست؟

ممکن است نشان دهنده‌ی خشمی احاطه شده باشد.


۷۷. رسانه‌های اجتماعی

تعبیر خواب رسانه های اجتماعی چیست؟

شاید نشان‌دهنده‌ی تعاملات اجتماعی و جمع دوستان‌تان باشد.


۷۸. یک فرد بدون چهره

تعبیر خواب یک فرد بدون چهره چیست؟

ممکن است نشان دهنده‌ی جستجو به دنبال هویت باشد.


۷۹. شهربازی

تعبیر خواب شهربازی چیست؟

ممکن است نشانه‌ی عدالت یا قضاوت باشد.


۸۰. اتاق پذیرایی

تعبیر خواب اتاق پذیرایی چیست؟

ممکن است نشانه‌ی جای درون‌تان باشد که احساسات شما نسبت به خانواده را در خود نگه داشته است.


۸۱. فست فود

تعبیر خواب فست فود چیست؟

ممکن است نماد نادیده گرفتن نیازهای جسمانی یا عاطفی باشد.


۸۲. پدر

تعبیر خواب پدر چیست؟

ممکن است نمایان‌گر پدر یا تصویر او در زندگی‌تان باشد.


۸۳. دشت

تعبیر خواب دشت چیست؟

می‌تواند نشان‌دهنده‌ی وضعیت عواطف‌تان باشد.


۸۴. اتاق نشیمن

تعبیر خواب اتاق نشیمن چیست؟

شاید نشان‌دهنده‌ی احساس نیاز به فضای بیش‌تر در زندگی‌تان باشد.


۸۵. قرص نان

تعبیر خواب قرص نان چیست؟

ممکن است نشان‌دهنده‌ی عدم فعالیت یا تنبلی باشد.


۸۶. قفل

تعبیر خواب قفل چیست؟

مي ‌تواند نماد ناتوانی در برآوردن نیازها باشد.


۸۷. ملخ

تعبیر خواب ملخ چیست؟

می تواند نشان‌دهنده‌ی چیزی باشد در حال بلعیدن یا آزار شما است.


۸۸. نگاه کردن

تعبیر خواب نگاه کردن چیست؟

شاید نشان‌دهنده‌ی جستجو برای چیزی باشد.


۸۹. شکست

تعبیر خواب شکست چیست؟

شاید نشان‌دهنده‌ی آن باشد که چیزی را باخته یا گم کرده‌اید.


۹۰. ساطور

تعبیر خواب ساطور چیست؟

ممکن است نماد تباهی و نابودی باشد.


۹۱. نامه

تعبیر خواب نامه چیست؟

می‌تواند نشانه‌ی ارتباط تله‌پاتی یا پیغامی از یک فرد دیگر باشد.


۹۲. عشق‌بازی

تعبیر خواب عشق بازی چیست؟

ممکن است نشانه‌ی اشتیاقی ناخودآگاه به ادامه‌ی یک رابطه با یک فرد خاص باشد.


۹۳. آرایش

تعبیر خواب آرایش چیست؟

ممکن است نماد ارتقای خودانگاره و اعتماد به نفس‌تان باشد.


۹۴. مرکز خرید

تعبیر خواب مرکز خرید چیست؟

مرکز خرید می تواند نماد متریالیسم (ماده‌گرایی) و نیاز به دنبال کردن مد، گرایشات، و/یا جدیدترین فناوری‌های روز باشد؛ یا ممکن است نشان‌دهنده‌ی زندگی اجتماعی شما و میل به ملاقات با دوستان‌تان باشد: و/یا میل به تقلید از دیگران.


۹۵. مرد

تعبیر خواب مرد چیست؟

یک مرد در خواب می‌تواند نشان‌دهنده‌ی چیزهای زیادی باشد و به زن یا مرد بودن خودتان بستگی دارد.


۹۶. ماندالا

تعبیر خواب ماندالا چیست؟

می‌تواند نشانه‌ی تمامیت، وحدت، آرامش درون، هماهنگی، معنویت و شفا باشد.


۹۷. انبه

تعبیر خواب انبه چیست؟

ممکن است نماد باروری باشد.


۹۸. دریچه کف خیابان (manhole)

تعبیر خواب دریچه کف خیابان چیست؟

ممکن است نماد افکار یا احساسات ناخودآگاه و سرکوب شده‌تان باشد.


۹۹. عمارت

تعبیر خواب عمارت چیست؟

ممکن است نماد بهترین پتانسیل و رشدتان باشد.


۱۰۰. نقشه

تعبیر خواب نقشه چیست؟

می‌تواند نشان دهنده‌ی راهی به شوی دانش و خود اکتشافی باشد.


۱۰۱. هزارتو

تعبیر خواب هزارتو چیست؟

ممکن است نشانه‌ی احساس گمگشتگی باشد.


۱۰۲. دارو

تعبیر خواب دارو چیست؟

می‌تواند نشانه‌ی آن باشد که درمان عاطفی یا جسمانی در حال وقوع در خواب است.


۱۰۳. شمعدانی

تعبیر خواب شمعدانی چیست؟

می‌تواند نماد مراسم و آیین باشد.


۱۰۴. شهاب‌سنگ

تعبیر خواب شهاب سنگ چیست؟

می‌تواند نشانه‌ی جنبه‌ای از زندگی‌تان باشد که حس می‌کنید در خطر سقوط و سوختن قرار دارد.


۱۰۵. در میان چیزی قرار داشتن

تعبیر خواب در میان چیزی قرار داشتن چیست؟

ممکن است نشان‌دهنده‌ی احساس گیر افتادن بین دو فرد، نیرو، یا قطار افکار مخالف باشد.


۱۰۶. ارتش

تعبیر خواب ارتش چیست؟

می تواند نشانه‌ی اقتدار یا زنجیره‌ای از فرمان‌ها در زندگی‌تان باشد.


۱۰۷. شیر

تعبیر خواب شیر چیست؟

می‌تواند نشانه‌ی غرایز و عشق مادرانه باشد.


۱۰۸. وسیله نقلیه خارج از کنترل

تعبیر خواب وسیله نقلیه خارج از کنترل چیست؟

خودرو، توانایی‌تان برای سازگاری‌کردن پیشرفت‌تان به سوی هدفی مشخص است. در زندگی بیداری، ممکن است احساس ‌کنید کنترل کافی روی جاده‌ای که به موفقیت ختم می‌شود ندارید.


۱۰۹. بچه

تعبیر خواب بچه چیست؟

دیدن بچه در خواب ، غالباً خوب است و معبران اکثرا، تعبیرهای نیکی برای دیدن بچه در خواب آورده‌اند.


۱۱۰. ناخن

تعبیرخواب ناخن چیست؟

ناخن یعنی بیماری یکی از نزدیکان یا خودش است. همچنین دیدن ناخن در خواب ، نشانة زحمت بسیار و دستمزد اندک است.


۱۱۱. گمشده (از دست رفته)

تعبیرخواب گمشده (از دست رفته) چیست؟

چه یک حالت حمل‌ونقل باشد یا یک ملاقات، یک شىء، یک شخص، یادتان باشد چیزی یا کسی که گمشده یا از دست رفته است می‌تواند نشان دهنده‌ی یک چیز یا فرد دیگر باشد. حتما تفاسیر احتمالی آن را بخوانید.


۱۱۲. تبلیغ (ماموریت)

تعبیرخواب تبلیغ (ماموریت) چیست؟

شاید نشان دهنده‌ی هدف یا کاری باشد که احساس می‌کنید باید کامل شود.


۱۱۳. شنبه

تعبیرخواب شنبه چیست؟

ممکن است نشان‌دهنده‌ی احساساتی درباره‌ی یک پروژه یا وظیفه‌ی جدید باشد.


۱۱۴. پول

تعبیرخواب پول چیست؟

به طور کلی، پول در رویا می‌تواند نشان دهنده‌ی امور مالی شما، ارزشی که برای خود قائلید، ارزش‌های شخصی یا امنیت‌تان باشد.


۱۱۵. خانه ساحلی

تعبیرخواب خانه ساحلی چیست؟

ممکن است نشان دهنده‌ی تقابل یا مواجه با عواطف‌تان یا چیزی در ناخودآگاه‌تان باشد.


۱۱۶. مهره

تعبیرخواب مهره چیست؟

ممکن است نماد شمردن باشد، مانند شمردن موهبت‌هایتان.


۱۱۷. منقار

تعبیرخواب منقار چیست؟

ممکن است نشانه‌ی سرک کشیدن در امور یک نفر باشد.


۱۱۸. تیر سقف

تعبیرخواب تیر سقف چیست؟

می‌تواند نشان دهنده‌ی حمایت باشد.


۱۱۹. خرس

تعبیرخواب خرس چیست؟

می‌تواند نشان‌دهنده‌ی یک خصوصیت یا غریزه‌ی بنیادی مانند قدرت یا خواب زمستانی باشد.


۱۲۰. ریش

تعبیرخواب ریش چیست؟

ممکن است نشان دهد سعی دارید برخی ابعاد خود را پنهان کرده یا بپوشانید.


۱۲۱. تصمیم

تعبیرخواب تصمیم چیست؟

می‌تواند نشان دهنده‌ی تصمیمی باشد که باید در زندگی واقعی بگیرید.


۱۲۲. سکو

تعبیرخواب سکو چیست؟

ممکن است نشان‌دهنده‌ی روی باز و گشاده باشد.


۱۲۳. تزئینات

تعبیرخواب تزئینات چیست؟

می‌تواند نشان‌دهنده‌ی آن باشد که شما سعی می‌کنید همه چیز بهتر از آن چه واقعا هست به نظر برسد.


۱۲۴. کاربوراتور

می‌تواند نشان‌دهنده‌ی خشم یا غضبی باشد که به صورت سازنده در حال آزاد شدن است.


۱۲۵. کارت

کارت پستال می‌تواند نشان دهنده‌ی عمیق‌ترین عواطف ابراز نشده باشد.


۱۲۶. مقوا (کارتن)

ممکن است نشان دهنده‌ی چیزی باشد که سست و بی اساس است.


۱۲۷. میخک

ممکن است نشانه‌ی تحسین و عشق باشد.


۱۲۸. کارناوال

ممکن است نشانه‌ی حیله و فریب باشد.


۱۲۹. فرش

می‌تواند نشان دهنده‌ی تجمل یا راحتی باشد.


۱۳۰. کالسکه‌ی بچه

ممکن است نماد یک بچه باشد.


۱۳۱. درشکه

ممکن است نشان‌دهنده‌ی احساس از مدافتاده یا قدیمی بودن باشد.


۱۳۲. حمل کردن

ممکن است نشان‌دهنده‌ی بار عظیمی باشد که در زندگی واقعی شما مسئول آن هستید.


۱۳۳. گاری

می‌تواند نشان دهنده‌ی احساس اذیت شدن باشد.


۱۳۴. انیمیشن

ممکن است نشان دهنده‌ی یک رفتار یا دورنمای خنده‌دار یا طنز باشد.


۱۳۵. کیف

می‌تواند به معنای آزمودن یا بررسی کردن یک چیز یا فرد باشد.

۱۳۶. صندوق پول

ممکن است نماد امور مالی یا نگرانی‌های مالی باشد.

۱۳۷. قصر

می‌تواند نشانه‌ی قدرت و اختیار باشد.

۱۳۸. آشناپنداری

می‌تواند نماد اعمال یا رفتار تکرارشونده باشد.

۱۳۹. خلوتگاه

می تواند نشانه‌ی احساس مخفی شدن، کنارآمدن، یا عقب نشینی کردن باشد.

۱۴۰. بیابان

می‌تواند نشانه‌ی به حال خود رها شدن باشد.

۱۴۱. میز کار

ممکن است نشان‌دهنده‌ی کار یا شغل‌تان باشد.

۱۴۲. کارآگاه

می‌تواند نشان‌دهنده‌ی جنبه‌ای از شما باشد که در جستجوی حقیقت است.

۱۴۳. اتاق پذیرایی

ممکن است نشان‌دهنده‌ی توجه به تغذیه‌ي جسم، ذهن یا روح باشد.

۱۴۴. دایناسور

شاید نشانه‌ی چیزی از گذشته باشد که کشف شده است.

۱۴۵. شیرجه زدن

می‌تواند نشانه‌ی آن باشد که برای کاویدن ناخودآگاه‌تان آماده می‌شوید.

۱۴۶. عروسک

می‌تواند نماد کودکی، معصومیت، و سرگرمی باشد.

۱۴۷. در

در و مدخل ـ در باز است یا بسته؟ یک در باز می‌تواند نشان دهنده‌ی فرصت‌های جدید یا تمایل شما برای پذیرش ایده‌های نو باشد؛ یا ممکن است به مرحله‌ی جدیدی از زندگی یا رشد فردی‌تان وارد شوید.

۱۴۸. پایین

می‌توانید نشانه‌ی احساس غم و اندوه باشد.

۱۴۹. پرده

ممکن است نماد پنهان کردن یا پوشاندن چیزی باشد.

۱۵۰. نوشیدن

می‌تواند نشانه‌ی عطش یا میل برای چیزی باشد.

۱۵۱. راننده

خواب رانندگی می‌تواند نشان‌دهنده‌ی میزان کنترل شما بر مقصد زندگی‌تان و سرعت رسیدن شما به آن باشد.

۱۵۲. مسیر ماشین‌روی خانه

ممکن است نشان‌دهنده‌ی انگیزه یا جاه‌طلبی شما باشد.

۱۵۳. غرق شدن

غرق شدن یکی از موضوعات رایج خواب است که معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که در زندگی واقعی تحت فشار جسمانی یا عاطفی زیاد قرار دارید.

۱۵۴. قرص‌ها

ممکن است نشانه‌ی نیاز به یک “راه حل فوری” باشد.

۱۵۵. غبار

ممکن است نشانه‌ی نادیده گرفتن یک جنبه‌ی مهم از زندگی‌تان باشد.

۱۵۶. زمین

ممکن است نشان‌دهنده‌ی احساس به گل نشستن باشد.

۱۵۷. سیاره‌ی زمین

می‌تواند نشانه‌ی تمامیت و آگاهی جهانی باشد.

۱۵۸. زمین لرزه

ممکن است نشانه‌ی ترس از آن باشد که دنیای‌تان بر زمینی متزلزل استوار است.

۱۵۹. خوردن

می‌تواند نشانه‌ی تغذیه‌ی جسمانی، عاطفی یا فکری باشد.

۱۶۰. اثاثیه

می‌تواند نشانه‌ی رابطه‌ی شما با دیگران و کیفیت آن باشد.

۱۶۱. قمار

می‌تواند نشانه‌ی احساس تکانشی فراوان باشد.

۱۶۲. دارودسته

ممکن است نشانه‌ی این احساس باشد که از روی اجبار، تهدید یا ارعاب مجبور شده‌اید کاری انجام دهید.

۱۶۳. گاراژ

ممکن است نشانه‌ی آن باشد که هدف یا جایی برای رفتن ندارید.

۱۶۴. زباله

می‌تواند نشان‌دهنده‌ی کنار گذاشتن یا خلاص شدن از دست عادت های بد باشد.

۱۶۵. باغ

یک باغ زیبا و پر از شکوفه می‌تواند نشان‌دهنده‌ی یک روان سالم و رشد روح باشد.

۱۶۶. دروازه

می تواند نشان‌دهنده‌ی راه ورود یا خروج یک مکان دیگر، شرایطی جدید یا حالت جایگزینی از آگاهی باشد.

۱۶۷. چسب

می‌تواند نشانه‌ی میل به ایجاد پیوند با یک نفر باشد.

۱۶۸. بز

ممکن است نشان دهنده‌ی آن باشد که احساس قربانی بودن می‌کنید.

۱۶۹. طلا

طلا در خواب می‌تواند نماد غنای مالی و چیزهای گران‌بها باشد؛ یا می‌تواند نشانه‌ی حرص و وسوسه باشد.

خواب طلا می‌تواند نماد ارزش‌های درونی شما و تمام چیزهایی باشد که در زندگی‌تان عزیز می‌دارید.

۱۷۰. گلف

می‌تواند نشانه‌ی انگیزه یا جاه طلبی‌هایتان باشد.

۱۷۱. جی‌پی‌اس

شاید نشان دهنده‌ی داشتن ابزارها و منابعی باشد که برای رسیدن به مقصد و هدف مورد نظرتان نیاز دارید.

۱۷۲. سبز

می‌تواند نشان‌دهنده‌ی شفا و شکوفایی باشد.

۱۷۳. بقالی

ممکن است نشان دهنده‌ی برخی نیازهای جسمی یا عاطفی باشد که اخیرا در زندگی‌تان مواجه شده‌اید و  در حال تامین آن‌ها هستید.

۱۷۴. اسلحه

اسلحه در خواب می‌تواند نشانه‌ی ترس، خشم یا پرخاش باشد؛ یا نماد قدرت و کنترل؛ هم چنین می‌تواند نشانه‌ی آن باشد که احساس می‌کنید باید از خود مراقبت و دفاع کنید.

 

 


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: هایرپرسپکتیو و dreamscloud

معنی واقعی ۲۱۰ خواب که همه ما تا به حال دیده ایم

تعبیر خواب


برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

  1. فال حافظ گفت:

    مثل همیشه درجه یک می نویسید
    ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی