کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ببینید مشکلات صورت شما از بیماری ها و سلامتی عمومی تان چه می‌گویند

ببینید مشکلات صورت شما از بیماری ها و سلامتی عمومی چه می‌گویند

در این نوشتار بر پایه طب سنتی چین در این باره بحث می شود که مشکلات صورت شما از بیماری ها و سلامتی عمومی تان چه می‌گویند .

 تا به حال از هنر تشخیص بیماری‌ها از روی عوارض و مشکلات صورت چیزی شنیده‌اید. بر اساس طب سنتی چینی (TCM) صورت پنجره‌ی بخش‌های داخلی بدن و آينه‌ی سلامتی است، و هر آن‌چه در صورت‌مان می‌بینیم گویا آن چیزی است که درون‌مان می‌گذرد.

مشکلات صورت شما از بیماری ها و سلامتی عمومی تان چه می‌گویند

مثلا، آکنه یا دیگر التهابات پوستی در برخی نواحی خاصِ صورت نشان‌دهنده‌ی احتمال ایجاد التهاب یا سموم در اندام‌های داخلیِ بدن‌مان است. مطالب زیر آموزش کوتاهی است راجع به هنر تشخیص بیماری‌ها از روی مشکلات صورت.

آکنه‌ چه چیزی راجع به سلامتی عمومی‌تان می‌گوید (بر اساس طب سنتی چینی)

مشکلات صورت شما از بیماری ها و سلامتی عمومی تان چه می‌گویند

بالای پیشانی

گفته می‌شود بخش بالای پیشانی مستقیما به بخش پایینیِ دستگاه گوارش متصل است ( کیسه صفرا و روده‌ی بزرگ).

بر اساس باورهای طرفداران تشخیص بیماری‌ها از روی صورت، ایجاد آکنه در نواحی بالای پیشانی حاکی از عملکرد نامناسب دستگاه گوارشی است. برای درمانِ این عارضه‌ی پوستی و همین‌طور مشکل داخلی که به نظر می‌رسد مسبب آن باشد، مصرف خوراکی‌هایی که سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند ( انواع توت‌ها، آب لیمو، و چای سبز جزء بهترین نمونه‌های این نوع خوراکی‌ها هستند) تاثیر مثبتی بر سلامتی پوست و روده‌تان خواهند داشت.

مطلب مرتبط: این نقشه چینی از صورت تمام مشکلات سلامتی شما را آشکار می‌کند

پایین پیشانی

بر اساس طب چینی، گفته می‌شود پایین پیشانی به روح و روان انسان متصل است.

جوش‌های این ناحیه‌ی به نظر می‌رسند به دلیل عوامل روان‌شناختی (استرس، اضطراب یا افسردگی) و مشکلات گردش خون ایجاد می‌شوند.

برای جلوگیری از این مشکلات، ۱۵ روش علمی برای مدیریت استرس و خواب کافی را امتحان کنید. حتما در زندگی پرمشغله و شلوغ‌تان، زمانی را به خودتان اختصاص دهید تا بتوانید به آرامش برسید و استرس را از خود دور کنید و به پوست و روان‌تان نیز سلامتی ببخشید.

اگر از اضطراب و افسردگی رنج می‌برید، می‌توانید هر آن‌چه باید در مورد استفاده از روغن‌های معطر در خانه بدانیم را مطالعه کنید و همین‌طور ۱۰ راه طبیعی برای درمان افسردگی را نیز امتحان کنید.

ابرو

گفته می‌شود تغییرات پوستی در ناحیه‌ی میان ابروها و همین‌طور اطراف آنها نشان‌دهنده‌ی تغییرات عملکرد کبد است.

ایجاد آکنه در این نواحی ممکن است حاکی از این نکته باشد که رژیم غذایی‌تان استرس زیادی بر کبدتان تحمیل می‌کند؛ این‌گونه رژیم‌های غذاییِ استرس‌زا ممکن است شامل چربی زیاد یا مصرف بالای الکل باشند. برای درمان این مشکل، رژیم غذاییِ کم‌چرب انتخاب کنید و مصرف الکل را کم یا به طور کل حذف کنید، و همین‌طور از دیگر عادات بد که می‌توانند به کبدتان آسیب برسانند اجتناب کنید و حتما ۷ نشانه که وقتِ سم‌زدایی از بدن‌تان فرارسیده را مطالعه نمایید.

گونه‌ها

وضعیت گونه‌های‌تان با سلامت شش‌های‌تان در ارتباط است.

افراد سیگاری و آدم‌هایی که از برونشیت و حساسیت‌ّهای تنفسی رنج می‌برند ممکن است جوش‌هایی نیز در اطراف گونه‌ّهای‌شان داشته باشند. حتما توصیه‌های مربوط به سلامت دستگاه تنفسی‌تان را جدی بگیرید، سیگار نکشید و از عوامل حساسیت‌زا دوری کنید تا از شر جوش‌های مزاحم در اطراف گونه‌‌های‌تان خلاص شوید.

اگر سیگاری هستید، حتما راه طبیعی ترک سیگار و همین‌طور ۲۰ دقیقه پس از ترک سیگار چه اتفاقاتی در بدن‌تان می‌افتد را مطالعه کنید.

مطلب مرتبط: روش ارگانیک کشیدن پوست صورت

بینی

به اعتقاد برخی‌ها، آکنه روی بینی ممکن است نشان‌دهنده‌ی مشکلات مربوط به قلب از قبیل فشار خونِ بالا یا نامنظم و استرس مزمن یا حاد باشد.

آگاهانه تلاش کنید تا استرس‌تان را در هم بشکنید، و از قلب‌تان مراقبت کنید. خوراکی‌ها و سبزیجات مفید برای قلب‌تان مصرف کنید و مطلب قلب سالمی داشته باشیم: راهنمای مواد خوراکی پروتئینی را مطالعه کنید؛ و خوراکی‌هایی که فشار خون‌تان را پایین می‌آورند، ۱۰ خوراکی که کلسترول‌تان را به صورت طبیعی پایین می‌آورند و ۵ راه آسان برای افزایش میزان کلسترول خوب در بدن‌تان را نیز امتحان کنید تا از شر جوش‌های روی بینی‌تان خلاص شوید و از مشکلات قلبی و عروقی نیز پیشگیری کنید.

چانه و دهان

این نواحی مربوط به بخش بالاییِ دستگاه گوارش (معده، روده‌ی کوچک) می‌شوند.

معمولا جوش‌های این ناحیه به دلیل رژیم غذایی نامناسب مانند مصرف بالای غذاهای فراوری‌شده به وجود می‌آیند. از مصرف غذاهای آماده خودداری کنید و البته،  چطور از سوسیس و کالباس سرطان نگیریم؟ و ۱۰ خوراکی مرگ‌آور برای مغز شما را نیز مطالعه کنید. غذاهای تازه، میوه‌های خام و سبزیجات مصرف کنید، و با مصرف غلات در رژیم روزانه‌تان به میزان کافی از فیبر بهره‌مند شوید.

دو طرف چانه نیز به اندام‌های تناسلی، مجاری ادراری و کلیه متصل هستند.

چرخه‌ی قاعدگی می‌تواند باعث ایجاد جوش‌ّ‌هایی در اطراف چانه‌ها شوند (و البته همان‌طور که خانم‌‌ها می‌دانند، در خیلی جاهای دیگر! ) و گاهی اوقات ممکن است نشان‌دهنده‌ی اختلالات هورمونیِ اساسی نیز باشند.

البته این جوش‌ها ممکن است حاکی از کارِ بیش از حد کلیه‌ها باشند. بهترین راه‌حل برای از بین بردن جوش‌های این نواحی استراحتِ منظم است؛ باید این مشکل را جدی بگیرید و توصیه می‌کنیم حتما مطلب ۱۰ علامت که بیماری کلیوی دارید ولی نمی‌دانید را مطالعه کنید. استرس نیز تاثیر بسیار منفی بر سلامتی می‌گذارد، و کم کردن آن به صورت برنامه‌ریزی ‌شده و منظم می‌تواند تفاوت میان ناخوشی و سلامتی را به خوبی برای‌تان تعریف کند.

مطلب مرتبط: ۶ مهمترین خواص شاهدانه برای سلامتی که نمی‌دانستید

گوش‌ها

گفته می‌شود جوش‌های آزاردهنده‌ای که اطراف گوش‌ها ظاهر می‌شوند نیز نشان‌دهنده‌ی عملکرد نامناسب کلیه است.

وقتی کلیه‌ها ضعیف‌تر از معمول کار کنند، ممکن است اطراف گوش‌ّهای‌تان جوش دربیاورد. برای آن‌که به کلیه‌تان کمک کنید تا عملکرد مناسبی داشته باشد، میزان سدیم را در رژیم غذایی‌تان کاهش دهید. البته عملکرد کلیه‌های‌تان به میزان آبی که در طول روز مصرف می‌کنید نیز بستگی دارد، بنابراین حتما برای جلوگیری از عملکرد نامناسب کلیه‌ها، در طول روز آب زیاد بنوشید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ امیررضا مصطفایی

منبع: هلثی اند نچرال ورلد – healthyandnaturalworld

ببینید مشکلات صورت شما از بیماری ها و سلامتی عمومی چه می‌گویند


(مشاهده ۱,۳۶۷ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “ببینید مشکلات صورت شما از بیماری ها و سلامتی عمومی تان چه می‌گویند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫167 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت