کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مشاوره خودکشی :اگر قصد خودکشی دارید ابتدا این ۵ توصیه را بخوانید

اگر درحال‌حاضر به خودکشی فکر می‌کنید، لطفا به اندازه‌ی خواندن این مقاله دست نگه دارید. این کار تنها حدود پنج دقیقه طول خواهد کشید. نمی‌خواهم با شما درباره‌ی احساسات بدتان صحبت کنم. من یک درمانگر یا متخصص در زمینه‌ی سلامت روان نیستم – فقط کسی هستم که می‌داند درد و رنج داشتن چه معنایی دارد. این یک مشاوره خودکشی کاملا دوستانه اما درست و عالی است.

مشاوره خودکشی

در این مشاوره خودکشی من شما را نمی‌شناسم، و نمی‌دانم که چرا در حال خواندن این صفحه هستید. فقط می‌دانم که درحال‌حاضر، مشغول خواندن آن هستید، و این خوب است. من می‌توانم فرض کنم که شما به این دلیل این‌جا هستید که مشکل دارید و به فکر پایان دادن زندگی‌تان هستید. اگر ممکن بود، ترجیح می‌دادم در این لحظه کنار شما باشم، تا بنشینیم و رو در رو صحبت کنیم، و با هم درد دل کنیم. اما از آن‌جایی که چنین چیزی امکان‌پذیر نیست، باید با همین بسازیم.

من با آدم‌های زیادی آشنا شده‌ام که قصد خودکشی داشته‌اند، بنابراین تا حدی می‌دانم که چه احساسی دارید. می‌دانم که ممکن است در شرایطی نباشید که یک مطلب طولانی را بخوانید بنابراین می‌خواهم موضوع را به طور مختصر بیان کنم. در حالی که ما تا پنج دقیقه‌ی دیگر با هم خواهیم بود، من پنج نکته‌ی ساده و عملی دارم که می‌خواهم با شما در میان بگذارم. نمی‌خواهم در مورد این‌که باید خودتان را بکشید یا نه بحثی داشته باشم. اما فرض می‌کنم که اگر شما به خودکشی فکر می‌کنید، حتما احساس خیلی بدی دارید. این مشاوره خودکشی مخصوص شما است. ادامه مطلب را بخوانید.

مطلب مرتبط: خودکشی:افکار، علائم، درمان ها و پیش گیری از خودکشی

خوب، شما هنوز هم دارید این مطلب را می‌خوانید، و این بسیار خوب است. می‌خواهم از شما درخواست کنم که تا آخر صفحه با من و این بحث مشاوره خودکشی بمانید.

امیدوارم که ماندن شما به این معنا باشد که در جایی عمیق در درون خود، حداقل کمی تردید دارید در مورد اینکه آیا زندگی خود را پایان بدهید یا نه. اغلب مردم این احساس را دارند، حتی زمانی که در تاریک‌ترین و عمیق‌ترین حس ناامیدی غوطه‌ور هستند. مطمئن نبودن در مورد مرگ خوب و طبیعی است. واقعیت این است که وقتی هنوز در این دقیقه زنده هستید بدین معنا است که شما هنوز هم کمی تردید دارید. به این معنی که حتی در همان زمانی که می‌خواهید بمیرید، بخشی از وجود شما هنوز هم می‌خواهد زنده بماند. بنابراین بیایید به همان بخش از شما متوسل شویم، و چند دقیقه دیگر هم به خواندن ادامه بدهیم.

با خواندن گفته‌ی زیر شروع کنید:

خودکشی جزو ترجیحات آدمی نیست؛ این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که درد و رنج بیش‌تر از آنی می‌شود که بتوانیم تحمل کنیم.

کل موضوع همین است. این‌که می‌خواهید خودکشی کنید دلیل نمی‌شود که شما آدم بد یا دیوانه، و ضعیف یا ناقصی باشید. خودکشی حتی به این معنی نیست که می‌خواهید بمیرید – تنها معنای خودکشی این است که درد و رنج شما به حدی است که توانایی تحمل آن را ندارید. اگر من کم کم وزنه‌هایی را روی شانه‌های‌تان بگذارم، شما در نهایت سقوط خواهید کرد اگر وزن باری که روی دوش‌تان است بیش از توان‌تان باشد… مهم نیست که خودتان تا چه حد می‌خواهید ایستادگی و مقاومت کنید. اراده هیچ ربطی به آن ندارد. البته شما می‌توانید خودتان را تشویق کنید اگر برای‌تان امکان‌پذیر است.

اگر کسی به شما بگوید، “مشکل شما در حدی نیست که بخواهید به خاطرش خودکشی کنید، ” قبول نکنید. انواع بسیاری از دردها وجود دارند که ممکن است منجر به خودکشی شوند. این‌که دردی قابل تحمل است یا نه، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. آن‌چه برای کسی قابل‌تحمل است، ممکن است برای شما قابل تحمل نباشد. نقطه‌ای که درد در آن غیر قابل‌تحمل می‌شود بستگی به منابعی دارد که شما برای مقابله با مشکلات استفاده می‌کنید. ظرفیت آم‌ها برای مقاومت در مقابل درد تا حد بسیار زیادی متفاوت است.

هنگامی که درد بیش از توانایی ایستادگی فرد باشد، تمایل به خودکشی پا به میدان می‌گذارد. خودکشی نه اشتباه و نه درست است؛ و نه حتی یک نقص شخصیتی؛ خودکشی به لحاظ اخلاقی خنثی است. وجود عدم تعادل میان میزان درد و رنج و توانایی برای مقاومت در برابر آنها منجر به خودکشی می‌شود.

بخش اول مشاوره خودکشی من به شما این است که می‌توانید در مقابل وسوسه خودکشی دوام بیاورید، اگر یکی از این دو کار را انجام بدهید:

(۱) راهی برای کاهش دردتان پیدا کنید یا (۲) راهی برای افزایش توانایی مقاومت خودتان پیدا کنید. هر دو ممکن است.

مطلب مرتبط: به فردی که قصد خودکشی دارد این ۱۰ چیز را نگویید

حالا من می‌خواهم ۵ نکته را با شما در میان بگذارم تا در موردشان فکر کنید…..

۱. شما دوست دارید بشنوید که آدم‌ها در مقابل فکر خودکشی ایستادگی کرده‌اند و دوام آورده‌اند – حتی آدم‌هایی که به اندازه‌ی شما حس و حال بسیار بدی داشته‌اند. به لحاظ آماری، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که شما زنده‌ بمانید. من امیدوارم که این اطلاعات به شما کمی امید بدهد.

۲. به خودتان کمی فرصت بدهید. مثلا به خودتان بگوئید، ” ۲۴ ساعت صبر می‌کنم و بعد اقدام می‌کنم.” یا یک هفته. به یاد داشته باشید که احساسات و اقدامات دو چیز متفاوت هستند – این‌که به فکر کشتن خودتان می‌افتید، به این معنا نیست که باید دقیقا همین الان این کار را انجام بدهید. کمی فاصله بین فکر خودکشی و اقدام به آن تعیین کنید. حتی اگر فقط ۲۴ ساعت باشد. تا همین جا که مقاله را خواندید، ۵ دقیقه فاصله انداختید. و اگر همچنان به خواندن این صفحه ادامه بدهید، می‌توانید ۵ دقیقه‌ی دیگر هم کارتان را عقب بیندازید. ادامه بدهید، و متوجه شوید در حالی که همچنان به خودکشی فکر می‌کنید، اما هنوز و در این لحظه، آن را عملی نمی‌کنید. این موضوع برای من بسیار دلگرم‌کننده است، و امیدوارم برای شما هم همین‌طور باشد.

۳. آدم‌ها اغلب به خودکشی رو می‌آورند به این دلیل که می‌خواهند از درد و رنج‌شان رها شوند. به یاد داشته باشید که تسکین یک احساس است. و برای حس کردن این احساس باید زنده باشید. اگر بمیرید، آن‌ احساس آرامشی را که شدیدا طالب‌اش هستید، حس نخواهید کرد.

۴. برخی آدم‌ها به شدت در برابر تمایل شما به خودکشی واکنش نشان می‌دهند، مثلا وحشت‌زده می‌شوند یا عصبانی. در واقع ممکن است علی‌رغم نیت واقعی‌شان با حرف‌ها یا رفتار غیرعاقلانه به جای کمک به شما دردتان را افزایش دهند‌. شما باید درک کنید که واکنش‌های بد آنها در مورد ترس‌های خودشان است، نه درباره‌ی شما.

اما آدم‌هایی وجود دارند که می‌توانند در این زمان وحشتناک کنارتان باشند؛ آنها شما را قضاوت نمی‌کنند، با شما جر و بحث نمی‌کنند، و شما را راهی بیمارستان نمی‌کنند، یا سعی نمی‌کنند با شما در مورد احساسات بدی که دارید صحبت کنند. آنها به سادگی از شما مراقبت خواهند کرد. یکی از آنها را پیدا کنید. حالا از ۲۴ ساعت یا هفته‌تان استفاده کنید، و با آن شخص در مورد مشکلات و درد و رنج‌تان صحبت کنید.

اما بار اضافی روی خودتان نگذارید و سعی نکنید که به تنهایی با این مشکل مقابله کنید. فقط صحبت کردن در مورد این‌که چه‌طور شد به این‌جا رسیدید، فشار زیادی را از روی دوش‌تان برمی‌دارد، و این ممکن است درست همان منبع اضافی مقاومت باشد که جهت بازیابی تعادل‌تان نیاز دارید.

۵. فکر کردن به خودکشی به خودی خود آسیب‌زا است. پس از آن‌که این افکار فروکش کنند، باید مراقبت از خودتان را ادامه بدهید. درمان یک ایده‌ی واقعا خوب است. بنابراین از گروه‌های کمک مختلفی که هم در محل زندگی‌تان و هم در اینترنت در دسترس هستند، کمک بگیرید.

مطلب مرتبط: علت خودکشی :۶ دلیل که چرا افراد خودکشی را انتخاب می‌ کنند

خوب، حالا چند دقیقه از این مشاوره خودکشی گذشته‌است و شما هنوز با من هستید من واقعا خوشحالم.

حالا که تا این حد دوام آورده‌اید، مستحق پاداش هستید. من فکر می‌کنم شما باید به خودتان هدیه بدهید و به این ترتیب از خودتان قدردانی کنید. هدیه‌ای که به خودتان می‌دهید خود یک منبع مقابله است. بالای همین صفحه را به یاد دارید که گفتم، مفهومی که به شما کمک می‌کند این است که مطمئن شوید منابعی که برای مقابله دارید بیش‌تر از درد و رنج‌های‌تان است. بنابراین بیائید به خودتان یک، دو یا ده منبع دیگر برای مقابله بدهید! تا زمانی که تعدادشان از تعداد دردهای‌تان بیش‌تر شود.

حالا و در حالی که این صفحه ممکن است کمی آرامش در شما ایجاد کرده‌ باشد، بهترین منبعی که برای مقابله می‌توانیم به شما پیشنهاد بدهیم، صحبت با یک انسان دیگر است. اگر بتوانید کسی را پیدا کنید که حرف‌های‌تان را گوش می‌دهد، و به او بگویید که چه احساسی دارید و چه‌طور شد که به این‌جا رسیدید، یک منبع دیگر به منابع مقابله‌تان اضافه کرده‌اید. امیدوارم نخستین کسی که انتخاب می‌کنید، آخرین نفر نباشد. آدم‌های زیادی وجود دارند که واقعا دوست درند حرف‌های شما را بشنوند. زمان آن فرا رسیده که دور و برتان را نگاهی بینازید و یکی از آنها را پیدا کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: metanoia

مشاوره خودکشی :اگر قصد خودکشی دارید ابتدا این ۵ توصیه را بخوانید


 

مطالب مرتبط
خواص پیاز: ۴۰ فایده پیاز برای سلامتی
شیر و عسل: ۱۱ فایده شگفت‌انگیز شیر و عسل برای زیبایی و سلامتی
انواع ویزای آلمان و نحوه درخواست ویزای متناسب با وضعیت شما
مدیوم شدن :۲۸ شیوه افزایش توانایی های سایکیک (روانی)
۳۵ حقیقت درباره اسفناج که واقعا شگفت انگیز است
درمان قرمزی چشم:۲۶ درمان طبیعی و خانگی قرمزی چشم ها
۱۰ درمان خانگی آروغ زدن زیاد که بسیار موثر است
۱۱ درمان خانگی ترک های پوستی سینه
۲۰ شگفت انگیزترین خواص بلوط برای سلامتی و درمان بیماری ها
آسیت یا آب آوردن شکم: علل،‌ علائم و ۱۳ درمان خانگی
دستگاه تناسلی زنان: ۱۰ بیماری و درمان بیماری های واژن
ماساژ تایلندی: ۱۳ شگفت‌انگیزترین فایده ماساژ تایلندی برای سلامتی

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

 1. Rei گفت:

  متنِ مقالت طولاني بود? ايشالايكي ديگرو نجات ميده ..كوتاه تر بنويس تا بخونه

 2. مستوره گفت:

  ببخشید لطفا دیدگاه من رو حذف کنید
  میترسم روی خواننده لثر بد بگذاره

 3. سبحان گفت:

  همین که این مطالبو میزاری به من امید و میفهمم آدمایی هستن که بتونن کمک کنن

 4. وحيد گفت:

  خيلى از افرادى كه اقدام به خودكشى ميكنند به خاطر مشكل مالى هست ميخام همينجا خدمتشون بگم كه شيرينترين مشكلى كه يه زندگى ميتونه داشته باشه مشكل ماليه ? قدر سلامتيتون رو بدونيد كه سرمايه ى بدون جايگزينه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی