کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مسکن در ۱۳۹۵ رونق می‌گیرد؟

مدیرعامل بانک مسکن ضمن تشریح نحوه تاثیرگذاری تسهیلات جدید ساخت و خرید مسکن بر متغیرهای بازار ملک در سال جاری، اعلام کرد: مطابق پیش‌بینی‌های اقتصادی و انتظارات کارشناسی، در سال ۹۵ مختصات بازار مسکن تحت تاثیر دو مولفه جدید تغییر می‌کند و شرایط بازار به سمت رونق و خروج کامل از رکود ساختمانی و معاملاتی حرکت خواهد کرد.

پیش‌بینی رونق مسکن در سال 95

محمدهاشم بت شکن با بیان اینکه بازار مسکن به لحاظ «تحولات چشمگیر در نظام تامین مالی این بخش در اواخر سال گذشته»، هم‌اکنون وارد دوره پوست‌اندازی شده است، افزود: تصمیمات کارگشا و منطبق با خواسته‌های بانک مسکن در نشست اسفند ۹۴ شورای پول و اعتبار، باعث شد سقف تسهیلات خرید ملک که طی سال‌های قبل به تناسب نرخ تورم افزایش پیدا نکرده بود، ارتقا پیدا کند و در سال جدید بعد از یک دوره تقریبا طولانی، متقاضیان خرید ملک به توان مالی نسبتا کافی و قدرت خرید نسبتا قابل‌توجهی دست پیدا کرده‌اند.

بت شکن تصریح کرد: نتیجه همکاری مشترک بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و شورای پول و اعتبار با برنامه‌های بانک مسکن در سال گذشته، منجر به پا گرفتن معاملات از ناحیه متقاضیان خانه اولی و مردم به‌عنوان مصرف‌کننده بازار ملک در سال ۹۵ خواهد شد. مدیرعامل بانک مسکن در ادامه اعلام کرد: امسال با توجه به اینکه مبالغ تسهیلات ساخت و خرید‌مسکن به ارقام قابل قبولی رسیده و در عمده شهرهای کشور سقف تسهیلات، به‌راحتی تا ۵۰ درصد هزینه ساخت و قیمت مسکن را پوشش می‌دهد، می‌توان به حرکت رونق بخش در بازار ملک امیدوار بود. البته رونق مسکن در سال جدید با توجه به مکانیزم پرداخت تسهیلات خرید -که وام‌های دارای سقف حداکثری صرفا در اختیار زوج‌های خانه اولی قرار می‌گیرد- به گونه‌ای خواهد بود که قیمت‌مسکن از این ناحیه تحریک نخواهد شد.

بت‌شکن با تاکید بر اینکه تسهیلات جدیدمسکن از ساخت و عرضه آپارتمان‌هایی با متراژ متوسط و مساحت کوچک پشتیبانی می‌کند، افزود: از اواخر خرداد امسال که دوره یکساله سپرده‌گذاری در صندوق پس‌انداز مسکن‌یکم، برای سری اول ثبت‌نام‌کننده‌ها به اتمام می‌رسد، پرداخت تسهیلات ۸۰ میلیونی خرید‌مسکن در تهران و همچنین ۶۰ میلیون تومانی و ۴۰ میلیون تومانی به ترتیب در «مراکز استان و شهرهای بزرگ» و «شهرهای کوچک» شروع می‌شود و این فرآیند باعث رونق خرید‌مسکن از سمت زوج‌های خانه‌اولی می‌شود.

سایت کسب و کار بازده

//بازده//
(مشاهده ۲۰ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “مسکن در ۱۳۹۵ رونق می‌گیرد؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫616 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت