کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مرگ ناگهانی قلبی در جوانان چگونه است؟

مرگ ناگهانی قلبی در جوانان نادر است، اما افراد در معرض خطر هم می‌توانند در برابر آن احتیاط کنند مخصوصا اینکه این روزها اخبار بیشتری درباره مرگ ناگهانی قلبی جوانان انتشار می یابد.در این نوشتار می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد عوامل خطرزا، علل و درمان آن کسب کنید.

مرگ ناگهانی قلبی

مرگ ناگهانی قلبی

علت مرگ ناگهانی قلبی افراد زیر ۳۵ سال که مربوط به اختلالات پنهان قلبی و یا ناهنجاری‌های نادیده گرفته شده قلبی اغلب نادر است. و هنگامی هم که این مرگ ناگهانی اتفاق می‌افتد، در طول فعالیت فیزیکی، مانند شرکت در یک رویداد ورزشی رخ می‌دهد.

میلیون‌ها نفر از ورزشکاران ابتدایی، دبیرستان و کالج هر ساله بدون رخ دادن حادثه‌ای رقابت می‌کنند. خوشبختانه، اگر شما و یا فرزندتان در خطر مرگ ناگهانی قرار داشته باشد، تستهای غربالگری برای نقص قلبی و اقدامات احتیاطی که باید اتخاذ کنید، وجود دارد.

مرگ قلبی چگونه است؟
در هر سال نزدیک به ۳۶۰ هزار ایست ناگهانی قلبی خارج از بیمارستان به تنهایی در ایالات متحده رخ می‌دهد. از این ایست‌های ناگهانی قلبی، تعداد بسیار کمی در جوانان رخ می‌دهد و فقط بعضی از این جوانان از ایست قلبی ناگهانی می‌میرند. بیشتر مرگ ناشی از ایست قلبی ناگهانی در افراد مسن می‌باشد.

چه چیزهایی سبب مرگ ناگهانی ناشی از ایست قلبی در جوانان می‌شود؟

علل مرگ ناگهانی ناشی از ایست قلبی در جوانان متفاوت است. حدود دو سوم از این موارد، مرگ به دلیل ناهنجاری قلبی است. به دلایل مختلف، چیزی باعث می‌شود که ضربان قلب از کنترل خارج شود. این ریتم غیر طبیعی قلب به عنوان فیبریلاسیون بطنی شناخته می‌شود. برخی از علل خاص مرگ ناگهانی از ایست قلبی در جوانان عبارتند از:

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک (HCM): این یک بیماری است که در آن عضله قلب(میوکارد) به طور غیر طبیعی ضخیم می‌شود و سبب می‌شود کار قلب برای پمپ کردن خون سخت تر گردد. کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، در حالی که معمولا در بسیاری از افراد کشنده نیست، شایع‌ترین علت مرگ ناگهانی مربوط به موارد قلبی در افراد زیر ۳۰ سال می‌باشد. این علت شایع‌ترین علت مرگ ناگهانی در ورزشکاران است. این بیماری اغلب بدون تشخیص باقی می‌ماند.

اختلالات عروق کرونر: گاهی اوقات افراد با عروق قلبی (عروق کرونر) به دنیا می‌آیندکه به صورت غیر طبیعی متصل شدند. این شریان هامی توانند به هنگام ورزش کردن فشرده شوند و ممکن است جریان خون مناسبی به قلب نرسانند.

سندرم کیو.تی(QT): این سندرم اختلال ارثی ریتم قلب است که می‌تواند ضربان قلب راسریع و نامنظم کند. ضربان قلب سریع، ناشی از تغییر در بخشی از قلب باعث ضربه به قلب میشود و ممکن است به غش منجر شود. این ضربان قلب نامنظم می‌تواند تهدیدی برای زندگی باشد. در برخی موارد، ریتم قلب ممکن است خیلی نامنظم باشد که باعث مرگ ناگهانی می‌شود. جوانان با سندرم QT، خطر مرگ ناگهانی دارند.

منبع: ایلنا

//بازده//

مطالب مرتبط
فکر کردن با عقل یا قلب: شما با عقل یا قلب تان فکر می کنید ؟
۱۵ مهمترین نشانه های سکته قلبی قبل از وقوع
علت های سکته قلبی: ۷ عامل افزایش احتمال سکته قلبی
این نقشه چینی از صورت تمام مشکلات سلامتی شما را آشکار می‌کند
۴ باور غلط و ۴ حقیقت درباره سکته قلبی که نمی دانستید
کاهش فشار خون و کلسترول با یک معجون خانگی
کارهای مفید برای قلب و کاهنده خطر سرطان
تعادل قلب و مغز
سکته قلبی ، سکته مغزی ، و ایست قلبی چه فرقی با هم دارند
۳۰ راه پیشگیری از سکته قلبی که همه باید بدانند
۷ کار آسان که ۸۰ درصد احتمال حمله قلبی را کاهش می‌دهد
استرس خطر سکته قلبی و مغزی را افزایش می‌دهد

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی