کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مراقب این بیماری کشنده در سرما باشید

سرد شدن هوا همواره با بیماری همراه بوده است. پس مراقب این بیماری کشنده در سرما باشید چرا که تشخیص به موقع و درمان پنومونی از اهمیت بالایی برخوردار است و افراد باید به محض مشاهده علائم این بیماری به‌ویژه در کودکان حتما به پزشک مراجعه کنند.

riy.jpg

یک فوق تخصص آلرژی و ایمنولوژی اظهار کرد: سرما بهترین فصل برای فعالیت ویروس‌ها و باکتری‌های ایجاد‌کننده پنومونی است.

دکتر سید حمیدرضا مرتضوی، با بیان اینکه عوامل مختلف ویروسی، میکروبی و شیمیایی در به وجود آوردن پنومونی (عفونت ریه) نقش دارند، گفت: در فصل سرد سال بیشتر موارد پنومونی به شکل ویروسی و میکروبی است، زیرا در فصول سرد سال میکروب‌ها و ویروس‌های به وجود آورنده پنومونی بهتر می‌توانند در بدن نفوذ و در بافت ریه ایجاد عفونت کنند.

وی با اشاره به شدت و ضعف موارد پنومونی، گفت: در موارد خفیف سرفه تند، شدت تنفس و آبریزش بینی از جمله علائم این نوع عفونت است، اما در موارد شدیدتر آن علائمی از جمله تب بالا، مشکل در تنفس و بد شدن وضعیت عمومی بدن ایجاد می‌شود.

مرتضوی، پنومونی را جزو عوامل اصلی مرگ و میر در کودکان زیر پنج سال عنوان کرد و افزود: این بیماری همچنین در بزرگسالان نیز مواردی از مرگ و میر را به دنبال دارد و بالقوه یک بیماری کشنده است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد: در همین راستا تشخیص به موقع و درمان پنومونی از اهمیت بالایی برخوردار است و افراد باید به محض مشاهده علائم این بیماری به‌ویژه در کودکان حتما به پزشک مراجعه کنند.

مرتضوی اظهار کرد: در صورت تشخیص دیرهنگام پنومونی بافت ریه درگیر این نوع عفونت شده و آبسه یا تجمع چرکی ایجاد می‌شود که در صورت عدم درمان بموقع می‌تواند زندگی فرد را به خطر اندازد.

این فوق تخصص آلرژی و ایمنولوژی افزود: تشخیص دقیق این نوع بیماری تنها از طریق کشت خون و سایر مایعات بدن انجام می‌شود و بسته به نوع ویروسی یا باکتریایی آن، درمان‌های حمایتی یا داروهای آنتی بیوتیکی تجویز می‌شود.


سایت کسب و کار بازده

بیماری کشنده در سرما

منبع: ایسنا


 

مطالب مرتبط
نقش آسپرین در پیشگیری از سرطان روده بزرگ
سرطان در ایران: ۱۱ علت رایج ابتلا به سرطان در ایران را بشناسید
۴ بیماری که علت بیشتر مرگ و‌ میرها هستند
۹ نشانه‌ی بیماری هاشیموتو و چگونگی درمان آن
۱۴ چیز ظاهرا بی‌خطر ولی کشنده که هر روز می‌خورید، می‌‌نوشید و مصرف می‌کنید
آیا بین سرطان مغز و استفاده از موبایل رابطه‌ای هست؟
۸ بیماری که باعث کوتاهی قد کودکان می‌شود
با این دستورالعمل ۵۰۰۰ ساله تبتی بیماری های مختلف را درمان کنید
راهی برای فرار از سرطان که اثبات شده است
بیماری های ناشی از آلودگی هوا را بشناسیم
۶ نشانه در گوش تان که چند بیماری را هشدار می دهند
۶ درد در بدن تان که حتما باید جدی بگیرید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی