کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مذاکرات ایران با یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نفتی روسیه آغاز شد

دور جدید مذاکرات شرکت ملی نفت ایران با لوک اویل به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نفتی روسیه در مسکو آغاز شده است.

به گزارش بازده، دور جدید مذاکرات شرکت ملی نفت ایران با لوک اویل به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های نفتی روسیه در مسکو آغاز شده است و پیش‌بینی می‌شود به زودی امکان بازگشت این شرکت به طرح توسعه میدان آذر فراهم شود.

Lukoil.jpg

در طول چند هفته گذشته شرکت‌های مختلف اروپایی و حتی امریکایی همچون شل انگلیس، توتال فرانسه، انی ایتالیا، اوده، بازل، زیمنس، لینده و باسف آلمان و چند شرکت سوئیسی به منظور بازگشت به صنعت نفت و گاز ایران چراغ سبز نشان داده‌اند.

به نقل از مهر، با این وجود، به نظر می‌رسد عزم شرکت لوک اویل روسیه به منظور بازگشت به طرح توسعه میادن نفتی ایران به ویژه طرح توسعه میدان مشترک آذر در غرب کشور بیش از سایر شرکت‌های اروپایی جدی تر است.

 

از این رو دور جدید مذاکرات شرکت ملی نفت ایران با لوک اویل به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های نفتی روسیه در مسکو آغاز شده است و پیش‌بینی می‌شود به زودی امکان بازگشت این شرکت به طرح توسعه میدان آذر فراهم شود.

از سوی دیگر، مذاکرات جدید شرکت نفت و لوک اویل روسیه در چند هفته گذشته در تهران و مسکو ادامه یافته که «اویل مگانوف» معاون شرکت روسی لوک اویل تاکید کرده است که به زودی این شرکت دفتر نمایندگی خود را در ایران بازگشایی خواهد کرد.

در همین حال، علی احمد یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه با اشاره به آمادگی ایران برای از سرگیری فعالیت‌ها با شرکت‌های نفت و گاز روسیه در دوران پساتحریم، گفت: ایران نفت تولیدی خود را بدون هر گونه واسطه در بازار جهانی عرضه می‌کند اما این امر مانع همکاری تهران و مسکو در بازار جهانی نفت نخواهد شد.

رییس اداره نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی وزارت نفت با تاکید بر اینکه ایران پس از لغو تحریم‌ها، راهبرد جدیدی را در تمام بخش‌های اقتصادی این کشور به ویژه در صادرات نفت اعمال می‌کند، اظهارکرد: شرکت نفتی لوک اویل برای بازگشت به ایران (مشارکت در طرح‌های انرژی کشور) ابراز علاقه‌مندی کرده است.

این مقام مسئول با اشاره به آغاز مذاکرات با این شرکت نفتی روس‌ها، تصریح کرد: علاوه بر این، با چند شرکت نفتی روسی هم که در عرصه‌های دیگری فعالیت می‌کنند، مقدمات مذاکرات را فراهم می‌کنیم.

 

سابقه همکاری‌های نفتی ایران و شرکت لوک اویل روسیه در طول سه دهه گذشته و پیش از اعمال تحریم‌ها طلایی بوده به طوری که با مشارکت لوک اویل روسیه و استات اویل نروژ، یکی از بزرگترین بلوک‌های نفتی در غرب ایران کشف شده است.

از این رو، اویل مگانوف معاون رییس شرکت لوک اویل مشارکت در پروژه اناران را اولویت اول لوک اویل عنوان کرد و افزود: لوک اویل روسیه به حضور در سایر پروژه‌های نفتی ایران نیز علاقه‌مند است.

سایت کسب و کار بازده

 

مطالب مرتبط
اوباما: بدون توافق هسته‌ای با ایران، احتمال جنگ در خاورمیانه بیشتر می‌شد/ این توافق ۲۵ سال تداوم خوا...
کنگره امریکا جزئیات اموال توقیف شده ایران در این کشور را منتشر کرد
زمزمه‌های راه‌اندازی نمایندگی رسمی محصولات اپل در ایران
رویترز: غول داروسازی دانمارک منتظر لغو تحریم نماند وارد بازار ایران شد
ورود خودروی برقی به ایران
با مشارکت روسیه خطوط ریلی ایران برقی می‌شود
خیز بلند ایران به‌سوی بالا بردن صادرات نفت بعد از برداشتن تحریم ها
۲ تنگنای اوباما برای توافق با ایران
سرانجام اتاق مشترک ایران و آمریکا
سفر بروید، یارانه بگیرید
۵ تاثیرگذارترین حالت دست ها هنگام صحبت با دیگران
۱۰ پرجمعیت ترین کشور جهان

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی