کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

  محاسبه‌ی شروع ساعت کاری از جلوی درب منزل

آیا درست است زمانی که کارمندان صرف رسیدن به محل کار می‌کنند جزو ساعات کاری آنها محسوب شود؟

employee-happy.jpg

طبق قانون جدیدی که در اروپا به تصویب رسیده؛ زمانی که کارمندان صرف رسیدن به محل کار می‌کنند جزو ساعات کاری آنها محسوب شود.

به گزارش بازده و به نقل از مجله مهر دادگاه عدالت اروپا قانونی وضع کرده است که بر اساس آن زمانی را که افراد صرف رسیدن به محل کار می‌کنند جزو ساعات کاریشان محسوب می‌شود.

قانون کار اتحادیه اروپا درصدد حفاظت از کارگران در برابر کارفرمایان است و بر وضع شرایطی در مورد ساعات کار کارگران، زمان استراحت، و میزان تعطیلات آنها تاکید دارد.

به نوشته ایندیپندنت این حکم می‌تواند بدان معنا باشد که شرکت هایی که افرادی را به عنوان برق‌کار، گازکش، پرستاران خانگی یا نمایندگان فروش استخدام می‌کنند؛ اگر بخواهند دفتر مرکزی نداشته باشند باید قانون ساعت کاری وضع شده را رعایت کنند. بدون شک این حکم پیامدهایی برای کارفرمایان خواهد داشت.

تلگراف هم به نقل از “آنته آ مک اینتایر” عضو محافظه کار اتحادیه اروپا نوشت: “منتقدان به این حکم اعتقاد دارند که این حکم هزینه مشاغل را بالا می‌برد و با فعالیت‌های تجاری بلند مدت تداخل دارد. این قانون به شرکت‌های کوچک‌تر ضربه می‌زند و بر رشد و مشاغل تاثیر منفی دارد.”

این روزنامه همچنین نوشت: “قضات ادعای بسیاری از وکلای شرکت‌ها مبنی بر سوءاستفاده کارگران از این قانون برای انجام کارهای شخصی را رد کرده و معتقد هستند رفع این مشکل بر عهده خود شرکت‌ها است.”

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی