کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مجلس نمایندگان امریکا به توافق با ایران رای منفی ‘نمادین’ داد

مجلس نمایندگان امریکا به توافق هسته‌ای با ایران رای منفی داد. البته با توجه به اینکه باراک اوباما آرای لازم برای وتو کردن تصمیم کنگره را دارد و همچنین رای‌گیری برای رد آن در مجلس سنا پیش نرفته، رای منفی مجلس نمایندگان تنها جنبه ی نمادین خواهد داشت.

us_capitol.jpg

مجلس نمایندگان، با اکثریت جمهوری‌خواه، طرح تصویب توافق هسته‌ای را به رای گذاشت که این طرح با ۲۶۹ رای منفی در مقابل ۱۶۲ رای مثبت رد شد.

این مجلس هم‌چنین طرحی را برای منع باراک اوباما از تعلیق یا لغو تحریم‌ها به رای گذاشت که با ۲۴۷ رای مثبت در مقابل ۱۸۶ رای منفی تصویب شد. اما این طرح برای اجرایی شدن باید به تصویب مجلس سنا برسد و هم‌چنین از سد وتوی احتمالی رییس‌جمهور بگذرد.

برخورد امریکاییان با برجام: ترفندهای سیاسی رییس جمهوری و کنگره

باراک اوباما،  گفت رای گیری مجلس نمایندگان حاکی از حمایت فزاینده از توافق هسته‌ای با ایران است.

رییس جمهور امریکا روز گذشته گفت: “رای امروز تازه‌ترین نشانه از این است که هر چه بیشتر اعضای کنگره توافق تاریخی را که ایران را از دستیابی به سلاح هسته‌ای باز می‌دارد مطالعه کردند، بیشتر به حمایت از آن متمایل شده‌اند.”

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، تلاش کرده بود با سخنرانی در کنگره امریکا، نمایندگان و سناتورها را به رای علیه دولت باراک اوباما ترغیب کند، اما با اعلام حمایت ۴۲ نماینده دموکرات از توافق و جلسه‌های دیروز و امروز کنگره، به نظر می‌رسد تلاش‌های نخست‌وزیر اسرائیل شکست خورده است.

رابطه امریکا و اسرائیل تحت الشعاع اختلاف نظر بر سر توافق با ایران قرار گرفته است.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید، اعلام کرده است که قرار است ماه آینده میلادی باراک اوباما با بنیامین نتانیاهو دیدار کند. اوباما در سفر قبلی نخست‌وزیر اسرائیل به امریکا با او دیدار نکرد.

منبع: بی‌بی‌سی

//بازده//

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۴ نفر)

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz
Page generated in 3٫295 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی