کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

صدور کیفرخواست برای ۱۶ متهم پرونده حقوق های نجومی

رئیس دادگستری استان تهران از صدور کیفرخواست برای ۱۶ متهم پرونده حقوق های نجومی خبر داد. بیش از یک سال و نیم از آغاز ماجرای معروف به دریافت‌های نامتعارف و حقوق های نجومی برخی از مدیران دولتی می‌گذرد. این ماجرا با افشای فیش‌های حقوقی شماری از مدیران در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی آغاز شد.

صدور کیفرخواست برای ۱۶ متهم پرونده حقوق های نجومی

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه در گزارش مفصلی که پنج‌شنبه، دوم آذرماه منتشر شد به بررسی روند رسیدگی قضائی به پرونده دریافت‌کنندگان حقوق‌ها و مزایای غیرمتعارف پرداخته است.

بنابر این گزارش، قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور چهارشنبه اول آذر گفته است رسیدگی به مسئله حقوق‌های غیرمتعارف در بیشتر موارد در حوزه صلاحیت دیوان محاسبات کشور است.

ناصر سراج افزوده است: «سازمان بازرسی کل کشور در برنامه‌های تعریف‌شده (مستمر، فوق‌العاده و موردی) اگر به موردی برخورد کرد، قطعاً اقدام کرده است؛ در اثر پیگیری‌های سازمان، تعدادی پرونده تشکیل و به دادسرا و محاکم ارسال‌شده تا در آینده نزدیک رسیدگی شود.»

سوء استفاده از نقص قوانین

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ابراز تاسف کرده که در برخی موارد نقص قوانین راه را برای افرادی باز گذاشته  تا بتوانند “از طریق منافذ قانونی، مزایا و حقوق بالا برای خود در نظر بگیرند”.

در اسناد افشا شده، دریافتی برخی مدیران در ماه بیش از ۵۰ میلیون تومان است و برخی از آنها در سال صدها میلیون تومان نیز به عنوان‌های مختلف نظیر حق ماموریت، شرکت در جلسات هیئت مدیره و پاداش دریافت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری میزان، غلامحسین اسماعیلی، رئیس‌کل دادگستری استان تهران به تازگی از ارجاع پرونده حقوق‌های نجومی به دادسرای کارکنان دولت خبر داده و گفته است: «برخی از محاسبات در این پرونده انجام و جلساتی هم برگزار شده، اما هنوز حکم دادگاه صادر نشده است و به زودی دادگاه احکام خود را در ارتباط با متهمان این پرونده‌ها صادر می‌کند.»


وبگردی سایت کسب و کار بازده

صدور کیفرخواست برای ۱۶ متهم پرونده حقوق های نجومی


خبرخوان هفته

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی