کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ماموریت معاون وزیر اقتصاد به ۳۱ استاندار برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی

رییس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و معاون وزیر اقتصاد از ارسال نامه به ۳۱ استاندار برای تلاش در جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان‌ها خبر داد.

khazaei-mohammad.jpg

به گزارش بازده و به نقل از تسنیم، محمد خزائی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تنظیم روابط اقتصادی کشور ما با کشورهایی که هم‌اکنون مراجعه می‌کنند بر اساس مراجعات نخواهد بود بلکه بر اساس اولویت‌های اقتصادی کشورمان خواهد بود.

وی در حاشیه دیدار با معاون وزیر امور خارجه استرالیا افزود: قانون سرمایه‌گذاری ایران یکی از مترقی‌ترین قوانین سرمایه‌گذاری دنیاست و لذا خود قانون خیلی نیازمند تغییر نیست اما بخشی از آیین نامه‌های آن باید متناسب با شرایط جدید تغییر کند و امیدواریم در چند ماه آینده بتوانیم این کار را انجام دهیم.

رییس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران افزود: در این کار محدودیتی برای سرمایه‌گذاری خارجی وجود ندارد و این سرمایه‌گذاری در قبال ریسک‌های تجاری تضمین می‌شود.

وی افزود: ظرفیت‌های قوی و توان سیاسی ایران در منطقه به صورتی است که همه را جذب و زمینه را برای رفع برخی شبهات درخصوص سرمایه‌گذاری در کشور ایجاد می‌کند.

خزائی گفت: تلاش می‌کنیم از سرمایه‌گذاری خارجی برای کمک به بخش هایی که برای کشور ارزش افزوده دارند بهره بگیریم.

وی افزود: در این شرایط نباید همه روابط اقتصادی و مراودات ما با کشورهای دنیا به سمت تجارت پیش برود زیرا در آن صورت متضرر خواهیم شد بلکه باید سعی شود این روابط به سمت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مهم اقتصادی کشور نظیر بخش‌های زیرساختی، انتقال فن آوری و افزایش صادرات سوق داده شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران گفت: تمایلات کشورهای دیگر در طرح‌های بزرگ نظیر حمل‌ونقل، نفت و گاز و انرژی است.

وی با بیان اینکه گسترش روابط با سازمان‌های بین‌المللی و نظام‌های مالی دنیا و مذاکره با بانک‌های بزرگ در سراسر جهان و ایجاد موافقتنامه‌های تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری مشترک جزو برنامه‌های پیش روی این سازمان است، افزود: سهل‌سازی در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی و تعیین نیازهای فناوری کشور و اعلام آن به طرف خارجی از دیگر اولویت‌های سازمان ما در جذب سرمایه خارجی است.

خزائی با بیان اینکه نامه‌ای به همه استانداران کشور داده ام که تلاش کنند نقشه راه تامین منابع مالی و سرمایه‌گذاری خارجی در استان‌ها را فراهم کنند، گفت: در این نامه از استانداران خواسته ام بخش‌های مهم سرمایه‌گذاری استان خود را شناسایی کنند تا بتوانیم سطح نیازهای کشور را بسنجیم.

وی گفت: وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز تصمیم دارد همین روال را برای وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها در سطح ملی انجام دهد که امیدواریم بر این اساس نقشه دقیقی از سطح نیازمندی‌های کشور تنظیم شود.

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط
۵ سوال مهم که باید قبل از یافتن سرمایه گذار از خودتان بپرسید
توصیه معاون وزیر ارتباطات به مدیران دولتی در استفاده از گوشی‌های هوشمند
وزیر رفاه: حال و روز خبرنگاران به ‌لحاظ اقتصادی خوش نیست
رایزنان ایرانی برای جذب سرمایه‌گذار راهی کشورهای هدف می‌شوند
۵۵ برند پوشاک خارجی برای ثبت نمایندگی در ایران اقدام کردند
۲ پروژه در کشور با سرمایه‌گذاری میلیاردی خارجی‌ها
شرایط کسب و کار اینترنتی در ایران
۵ عادت سرمایه گذاران خیلی موفق
۵ انواع شخصیت سرمایه گذاران
فهرست خودروهای ایرانی که بیشترین استاندارد را دارند
سرمایه گذار فرشته
بیانیه ماموریت

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی